Moje włosy – efekty po półrocznej kuracji, co zamierzam dalej?

nadwrażliwośc mieszków włosowych dyedblonde
Minęło już ponad pół roku odkąd zaczęłam „ostrą walkę” o swoje włosy. Przez ten czas przeszłam kilka wizyt w klinice Medycyny Estetycznej, szereg badań, przetestowałam sporo wcierek i suplementów. Co z efektami?


Efekty po półrocznej kuracji

Przez ostatnie 6 miesięcy wykonałam: 3 zabiegi mezoterapii igłowej z dutasterydem, 4 zabiegi mezoterapii igłowej Dr Cyj. Przetestowałam działanie wcierek: Loxon Max, Esstem Energy, ALPICORT E i  dodatkowo na własną rękę stosowałam wcierkę Anven oraz Preparat Growth Hair Nutrition Serum Dermomedica. Korzystałam z suplementów w formie tabletek: palma sabałowo, korzeń maca, cynk, witamina D oraz żelazo. W tym czasie wykonałam również szereg badań, których wyniki okazały się być niemal książkowe, jedynie miałam spadek witaminy D i żelaza, stąd suplementacja.

To nie było dla mnie łatwe pół roku. Pierwsze miesiące to zwiększone nerwy, a przy tym silne wypadanie włosów. Każdy zabieg mezoterapii był dla mnie 10-cio minutowym horrorem. Igły wbijane w skórę głowy nie należą do najprzyjemniejszych! Niemniej jednak mimo nerwów, bólu i wydanej sporej sumy pieniędzy cieszę, że się nie poddałam. Na dzień dzisiejszy stan moich włosów się poprawił. Powoli moje mieszki włosowe zaczęły się wypełniać, a włosy zaczęły wyglądać zdrowiej (poniżej zdjęcia skóry głowy przed i po zabiegach – uwaga średnio przyjemny widok). Do upragnionego efektu jeszcze sporo brakuje, ale bardzo cieszy mnie fakt, że jest lepiej i co najważniejsze - nie mam już tak sporych prześwitów jak wcześniej. Mam nadzieję, że teraz będzie tylko lepiej, ale to już zależy ode mnie - po prostu muszę o siebie dbać. Dalej zalecono mi stosowanie sterydów, które mają hamować hormon odpowiadający za wypadanie moich włosów. Aktualnie jeszcze się na niego nie zdecydowanym, chcę jeszcze skonsultować się z innym lekarzem. 

Moje włosy – efekty po półrocznej kuracji, co zamierzam dalej?

Zabieg mezoterapii igłowej Dr Cyj

Wspomnę tutaj tylko o tym w jakich sytuacjach stosuje się zabiegi, które miałam wykonane. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie więc nie będę się specjalnie rozpisywać.

Mezoterapia igłowa Dr Cyj

To kuracja peptydowa mająca na celu w szybkim czasie zatrzymać wypadanie włosów, pobudzić mieszki włosowe i odżywić włosy. Zabieg nie tylko hamuje wypadanie włosów, ale i poprawia mikrokrążenie skóry, co za tym idzie włosy pobudzane są do wzrostu. Formuła Dr Cyj to 7 peptydów oraz kwas hialuronowy, które mają zagęścić i pogrubić włosy. Zabieg polega na wstrzyknięciu za pomocą igieł preparatu w skórę głowy.

Mezoterapia z dutasterydem

To nowe narzędzie w leczeniu łysienia androgenowego, a jego zadaniem jest zahamowanie nadmiernego wypadania włosów, szybki odrost, pogrubienie i zwiększenie liczby włosów. Lek aplikowany jest przez lekarza bezpośrednio w skórę głowy za pomocą igły. Przy tym zabiegu moja wrażliwość na ból wzrosła kilkukrotnie. Chyba do końca życia zapamiętam to uczucie igieł i leku, który wchodził w moją skórę.

O preparacie Growth Hair Nutrition Serum Dermomedica, przeczytasz w osobnym poście klikając – tutaj.

Wcierka Anwen Grow Us Tender

Jedna z lepszych wcierek na porost włosów jaką miałam okazję stosować. Co prawda nie pomoże ona przy nadwrażliwości mieszków włosowych, ale zwiększa gęstość włosów na zakolach i po bokach głowy. Odkąd ją stosuję nastąpił u mnie „wysyp baby hair”. Grow Us Tender to ziołowa wcierka, której działanie oparte zostało na: ekstrakcie z kozieradki, czarnej rzepy, czerwonej cebuli oraz z żeń-szenia, a także hydrolizowanych proteinach sojowych, aminokwasach i witaminach z grupy B. Jej zadaniem jest zmniejszenie wypadania włosów, zagęszczenie, przyspieszenie wzrostu, poprawa stanu skóry głowy oraz zmniejszenie przetłuszczania skóry głowy. Polecam z czystym sumieniem - u mnie spisuje się na 6 z plusem!

Alpicort E - płyn do wcierania w skórę

Tą wcierkę przepisał mi dermatolog. Jest to produkt, którego działanie opiera się na estradiolu, prednizolu i kwasie salicylowym. Preparat do stosowania w przypadku łysienia u kobiet i mężczyzn. Jego zadaniem jest pobudzenie i regeneracja mieszków włosowych. Produkt na receptę.

Loxon Max

Płyn do stosowania codziennego, na noc, stosowany w przypadku łysieniu androgennego. Jego zadaniem jest pobudzenie wzrostu, odwrócenie/hamowanie miniaturyzacji mieszków włosowych oraz pobudzanie/namnażanie komórek mieszków w fazie wzrostu. Płyn ma specyficzny zapach i mocno się klei.

Esstem Energy - lotion energetyzujący

Lotion z Palmą Sabalową, roślinnymi komórkami macierzystymi, aminokwasami i witaminami, który przeciwdziała wypadaniu włosów i stymuluje je do wzrostu. Pobudza mikrokrążenie, odżywia cebulkę włosa, oczyszcza skórę głowy oraz odblokowuje ujścia mieszków włosowych. Lotion może być stosowany codziennie rano przed stylizacją włosów. Nie przetłuszcza, ani nie obciąża włosów. Przyjemnie pachnie. Jego cena jest niestety dość wysoka.

Oczywiście, nie stosuję tych wszystkich wcierek jednocześnie, a  naprzemiennie.

Łysienie u kobiet

Moje ostatnie 6 miesięcy minęło pod znakiem dużego skupienia na włosach. Najważniejsze jednak, że moje starania nie poszły na marne. Nie wiem co będzie dalej, ale nie zamierzam odpuścić.

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde