PROFIL KOSMETYCZNY I PREFERENCJE

CERA
Typ cery: mieszana z przetłuszczającą się strefą T. Często odwodniona. Pierwsze zmarszczki na czole i w okolicach oczu. Widoczne cienie pod oczami.
Lubię stosować: delikatne pianki oczyszczające, płyny micelarne, toniki, ewentualnie hydrolanty, kremy o żelowej konsystencji, kremy z filtrem SPS 50, peelingi (drobnoziarniste, enzymatyczne), maski na noc oraz maski w płachcie. Mam bardzo wrażliwe oczy, dlatego unikam produktów, które je podrażniają.
Nie lubię: kosmetyków pozostawiających na skórze lepiącą bądź tłustą warstwę, kosmetyków rolujących się i negatywnie wpływających na trwałość makijażu.
Makijaż: na co dzień wybieram stonowaną kolorystykę (odcienie brązu i przybrudzonego różu), lekki podkład i odrobinę rozświetlacza. Przy większych okazjach nakładam: kryjący podkład, ciemniejsze cienie, mocniejsze pomadki – staram się, by mój makijaż był wyrazisty. Lubię, gdy skóra jest rozświetlona. 

SKÓRA CIAŁA
Typ: normalna, przesuszenia na łokciach, piętach, dłoniach i kolanach, z niewielkim cellulitem. 
Lubię stosować: lekkie balsamy nawilżające, peelingi solne i cukrowe, żele pod prysznic o przyjemnym zapachu. 
Nie lubię: kosmetyków długo wchłaniających się. 

WŁOSY
Typ: wysokoporowate, suche z tendencją do przetłuszczania się, brak objętości, ze skłonnością do wypadania, łamliwe, lubią się puszyć, kręcone, farbowane na blond od 6 lat. 
Lubię stosować: peelingi stymulujące wzrost włosów, szampony oczyszczające, szampony niwelujące żółty odcień, balsamy z silikonami, maski nawilżające i spraye ochronne. Regularnie aplikuję olejki na noc. 
Nie lubię: szamponów, które się nie pienią. 

INSTAGRAM @dyedblonde