Tokaj – październik 2023

Co warto zobaczyć w Tokaju?
Ostatni październikowy weekend odrobinę sobie przedłużyliśmy i spędziliśmy go w Tokaju świętując moje urodziny, rocznicę zaręczy i imieniny męża. To już nasza tradycja i mam nadzieję, że co roku będziemy ją powtarzać. Tokaj to dla nas idealna okazja do wypoczynku. To właśnie tam, jak nigdzie indziej, relaksujemy się - czas zwalnia, a my cieszymy się chwilą dla siebie.


Już dzisiaj chcę Cię poinformować, że niebawem zakończymy prace nad e-bookiem, w którym opowiemy co można robić w Tokaju aby się nie nudzić. To będzie nasz pierwszy e-book, a więc liczymy że się spodoba!


Weekend w Tokaju

Z racji, że powstaje e-book to w dzisiejszym poście tylko szybciutko przybliżę jak spędziliśmy weekend w Tokaju.

Co warto zobaczyć w Tokaju?

Jak wspomniałam, coroczny wypad do Tokaju stał się naszą tradycją, lubimy tam jeździć, a to dlatego, że jest to miejsce, w którym faktycznie odpoczywamy, możemy wychillować, wyłączyć się i spędzić miło weekend. Z chęcią również odkrywamy smaki coraz to innych białych win, z których słynie cały region. Tym razem w Tokaju spędziliśmy 3 noce. Jedną dokładnie w miejscowości Mad, pozostałe dwie w centrum Tokaju.

Hotel Furmint Ház – Mad

W tym hotelu spędziliśmy jedną noc, ale myślę, że kiedyś do niego wrócimy. Furmint Ház to niezwykle klimatyczny hotel z bardzo ładnie urządzonymi pokojami, pysznymi śniadaniami i oczkiem wodnym na zewnątrz. Pięknie tam! Sama miejscowość Mad jest bardzo spokojna i nastawiona bardziej na turystykę lokalną niż zagraniczną... Szukając tam restauracji może być ciężko, ale polecamy - Első Mádi Borház. Restauracja przy głównej drodze, z nieco wyższymi cenami, jednak pysznymi potrawami.

Co warto zobaczyć w Tokaju?
Co warto zobaczyć w Tokaju?
Co warto zobaczyć w Tokaju?

Toldi Fogadó

Tutaj spędziliśmy dwie noce, a hotel wybraliśmy ze względu na wewnętrzny basen. Obiekt dobrze wyposażony, choć w dość staromodnym klimacie. Niemniej jednak spędziliśmy tam bardzo przyjemnie czas, korzystając z basenu i saun oraz odpoczywając. Atutem hotelu jest przede wszystkim to, że znajduje się w samym centrum Tokaju.

Tokaj – październik 2023 gdzie nocować?

Podczas tego pobytu w Tokaju i okolicach, odwiedziliśmy zamek Regec, spacerują obok jego ruin. Chillowaliśmy na ulicy Hegyalja, delektując się winem i przechadzaliśmy się po okolicy. Oczywiście nie darowaliśmy sobie odwiedzin w Hercegkut, gdzie odkryliśmy kolejne wzgórze z piwniczkami.

Co warto zobaczyć w Tokaju?
 
Urlop zakończyliśmy przejazdem między winnicami prowadzącymi do kaplicy Św. Teresy. To był kolejny cudowny pobyt w Tokaju i na pewno nie ostatni!

Co warto zobaczyć w Tokaju?

P.s. Tworząc e-booka z Tokaju mamy nadzieję, że Cię zarazimy naszą miłością do tego miejsca! Jeśli chcesz odpocząć od wszystkich problemów, Tokaj będzie idealnym miejscem.

Kto czeka na e-booka?

Do następnego!
___________________________
 
Link do e-booka "Nie nudź się w Tokaju".

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde