Góralska Dolina – Bańska Wyżna | wrzesień 2023

Gdzie warto jechac na weekend w góry? dyedblonde
Pobyt w Góralskiej Dolinie marzył mi się już od dłuższego czasu, ale nigdy nie było okazji, a wybierając się tam w dwie osoby, wyszłoby dość drogo. To przecież cały dom. We wrześniu taka okazja się nadarzyła :). 
 
Do Góralskiej Doliny wybraliśmy z rodziną świętować rocznicę ślubu rodziców. Czy ostatecznie mi się podobało? O tym przeczytasz w dzisiejszym poście!Góralska Dolina – domki góralskie

Góralska Dolina to przede wszystkim niesamowita lokalizacja. Domki mieszczą się w miejscowości Bańska Wyżna, czyli jakieś 20 km od Bukowiny Tatrzańskiej i 20 km od Zakopanego, ale widoki z domków są tak piękne, że nie będziesz chciał/a nigdzie się stamtąd ruszać.

Gdzie warto jechac na weekend w góry? dyedblonde
Gdzie warto jechac na weekend w góry? dyedblonde

Góralska Dolina, czyli trzy góralskie domy zaprojektowane w jednym samym stylu z widokiem na góry, w tym Giewont. Spokojne otoczenie, w którym odpoczniesz i się zrelaksujesz – nie będzie chciało Ci się wracać do rzeczywistości. W okolicy również niewielki ogród i strefa rozrywki.

Wejdźmy do środka.

Nasz domek znajdował się najwyżej, co prawda pozostałe dwa domy odrobinę przysłaniały nam widok, ale mieliśmy rekompensatę w postaci zewnętrznego jacuzzi na tarasie, którego przy innych domkach nie widzieliśmy. Po wejściu do środka Twoim oczom ukaże się duży salon połączony z kuchnią zaprojektowany w bardzo fajnym, nowoczesnym stylu. Kuchnia niewielka, ale dobrze wyposażona. Na tym piętrze znajdowała się jeszcze klimatyczna łazienka z prysznicem oraz schowek. Wychodząc po schodach do wyboru masz trzy sypialnie, w których zmieściłoby się pewnie łącznie ok. 11 osób. Jedna sypialnia klasyczna, a dwie znajdujące się po bokach miały dodatkowo wyjście po schodkach do góry, a tam kolejne łóżko. Na tym piętrze znajdowała się również łazienka w podobnym stylu, do tej co na  parterze. Wracając na schody i kierując się na sam dół trafisz do strefy relaksu, czyli sauna, obok niej bania z zimną wodą prysznic oraz duże jacuzzi. Idealne miejsce do odpoczynku. Domek nie duży, ale doskonale zaprojektowany. Z salonu przez przeszklone drzwi można wyjść na spory taras, usiąść i podziwiać widoki lub wejść do jacuzzi. Domek jest w pełni wyposażony, znajdziesz w nim wszystko czego potrzebujesz.

Gdzie warto jechac na weekend w góry? dyedblonde
Gdzie warto jechac na weekend w góry? dyedblonde
Gdzie warto jechac na weekend w góry? dyedblonde

Nocleg w Góralskiej Dolinie to świetne rozwiązanie na weekendowy wypad, ale nie tylko. To idealna opcja na rodzinne wypady, gwarantuję nie pożałujesz pobytu w tym miejscu!

Do następnego!  

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde