Dlaczego warto ćwiczyć na świeżym powietrzu?

Zróżnicowany teren, to lepsza kondycja i więcej spalonych kalorii
Ćwiczenia na świeżym powietrzu poprawiają samopoczucie. Badania wykazały, że nawet 15 minut marszu w świetle dziennym, zwłaszcza w miesiącach zimowych, może znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia depresji. Wyobraź sobie, o ile lepiej się poczujesz, jeśli każdego dnia spędzisz więcej niż 15 minut na bieganiu, chodzeniu, a nawet pływaniu - ale wyłącznie na świeżym powietrzu. Jakie są oczywiste zalety i korzyści płynące z ćwiczeń na świeżym powietrzu?

  • Ekspozycja na słońce.
  • Kontakt z naturą.
  • Podziwiasz krajobraz.
  • Spalasz więcej kalorii.
  • Ćwiczysz ciężej, nie odczuwając dużego zmęczenia.
  • Lepsza kondycja.

Zróżnicowany teren, to lepsza kondycja i więcej spalonych kalorii

Inne badanie wykazało, że ćwiczenia na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia depresji nawet o 50%. Bieganie lub jazda na rowerze górskim przez las, lub spacer po parku, nawet jeśli znajdujesz się w ruchliwym mieście, pomaga zwiększyć poczucie własnej wartości i zwiększyć samoocenę. Każdy rodzaj ćwiczeń jest dobry. Jeśli jednak ćwiczysz na siłowni lub pływasz w basenie, w kółko będziesz patrzeć na te same ściany. Kiedy biegasz, jeździsz na rowerze, pływasz lub spacerujesz na świeżym powietrzu, będziesz cieszyć się ciągle zmieniającym się krajobrazem i scenerią. To sprawia, że ​​ćwiczenia są dużo ciekawsze. Musisz jednak zadbać o odpowiedni ubiór sportowy - np. wygodne damskie buty nike.

Możesz ćwiczyć, jednocześnie robiąc inne rzeczy. Np. chodząc szybkim tempem, możesz odwiedzić urząd i załatwić zaległe sprawy. Możesz też zrobić zakupy, iść do biura, a nawet pubu. Dobrze byłoby dołączyć do wspólnych treningów ze znajomym. Niezależnie od tego, czy chodzisz, biegasz, wypożyczasz rower miejski, czy jeździsz na własnym rowerze, to zawsze odczujesz korzyści płynące z połączenia ćwiczeń z załatwianiem własnych spraw na mieście. O wiele łatwiej jest cieszyć się towarzystwem i prowadzić interesując rozmowy ze znajomym lub przyjacielem, jeśli trenujesz na świeżym powietrzu. Jest o wiele więcej miejsca do biegania tuż obok siebie lub jazdy na rowerze górskim. Siłownie, zajęcia fitness i baseny nie pozwalają na takie spotkania towarzyskie.

Trening na świeżym powietrzu zmusi Cię do zmiany ubrania. Inaczej ubierzesz się, gdy będzie słońce, a inaczej, gdy będzie nieco chłodniej i wietrznie - np. będziesz potrzebować kurtki, albo przyda się dobrej jakości damska bluza adidas. Wspaniale jest również oddychać świeżym powietrzem. Jeśli biegasz, spacerujesz lub jeździsz na rowerze na świeżym powietrzu, napotkasz naturalne przeszkody, takie jak wzgórza, nierówny teren i wszelkiego rodzaju nierówności terenu. Czasami będziesz też musiał biegnąć pod wiatr. Wszystko to spowoduje, że spalisz dużo więcej kalorii, walcząc z przeszkodami. Ćwiczenia na świeżym powietrzu to także ogólnie lepsza sprawność fizyczna: Kolejną zaletą nieprzewidywalnego i ciągle zmieniającego się terenu jest to, że zapewni Ci trening całego ciała. Musisz zaangażować pracę większej ilości mięśni.

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde