Concept IL3000 IPL Perfect Skin urządzenie IPL do depilacji światłem – informacje praktyczne i moje pierwsze wrażenia

Jak działa Concept IL3000 IPL Perfect Skin?
Nad kupnem urządzenia IPL do depilacji światłem ciała i twarzy zastanawiałam się już od dłuższego czasu. Nadszedł wreszcie ten moment by postawić kropkę nad i. Wybrałam model Concept IL3000 Perfect Skin. Jestem już po kilku zabiegach, ale żeby zobaczyć efekty trzeba być cierpliwym. Także zaciskam zęby i czekam.

W dzisiejszym poście postaram się przedstawić urządzenie oraz opowiedzieć o moich pierwszych wrażeniach.


INFORMACJE PRAKTYCZNE - Concept IL3000 IPL Perfect Skin urządzenie IPL do depilacji światłem 

Gładka skóra, to marzenie każdej kobiety. Niestety używając golarki czy kremów do depilacji efekt jest krótkotrwały, a włosy często odrastają grubsze i mocniejsze. W przypadku depilatorów dyskami ceramicznymi, efekt utrzymuje się nawet do 4 tygodni, jednak ból często jest nie do zniesienia. Jeśli chodzi o depilację laserową wykonywaną w salonie, niestety nie miałam z nią styczności, ale z tego co słyszałam efekt warty ceny. Sama zdecydowałam się na urządzenie IPL do depilacji światłem w domowym zaciszu.   

Jak działa Concept IL3000 IPL Perfect Skin?

Jak działa Concept IL3000 IPL Perfect Skin?

Depilator Concept IL3000 Perfect Skin IPL wykorzystuje technologię Intense Pulsed Light (IPL), czyli impulsywne światło, którego źródłem jest promieniowanie laserowe. Urządzenie umożliwia zabieg w 2 trybach oraz 5 poziomach, wszystko zależy od koloru skóry. Jego zadaniem jest usunięcie włosków z nóg, dłoni, bikini, pach, a nawet twarzy. Co ważne jego żywotności to 300 000 impulsów świetlnych.

Depilator wyposażony został w czujnik bezpieczeństwa, który ma zapobiegać wysyłaniu impulsu podczas kierowania depilatora na otwartą przestrzeń, chroniąc przy tym oczy. Działa tylko wtedy gdy powierzchnia aplikatora jest w kontakcie ze skórą. Ponadto wyposażony jest w dwa tryby: PRECISION oraz GLISS.

Tryb PRECISION – przeznaczony do usuwania owłosienia w trudnodostępnych i wrażliwych miejscach m.in. twarz, pachy czy okolice bikini. W tym trybie urządzenie wydaje pojedyncze impulsy po naciśnięciu przycisku.

Tryb GLISS – ten tryb przeznaczony jest do większych powierzchni takich jak nogi, ręce, czy chociażby plecy. W tym przypadku urządzenie wydaje płynny błysk, a więc należy go przesuwać po skórze nie podnosząc.

Jak działa Concept IL3000 IPL Perfect Skin?

Jak używać urządzenia Concept IL3000 IPL Perfect Skin?

Przede wszystkim skóra, która ma być depilowana przed zastosowaniem depilatora musi być czysta, sucha i ogolona. Następnym krokiem jest ustawienie odpowiedniego natężenia światła dla skóry (to która intensywność będzie dla Ciebie najlepsza szczegółowo opisane zostało w instrukcji wraz z kalendarzem wykonywania zabiegu). Kolejno należy docisnąć depilator do skóry i nacisnąć przycisk. Warto pamiętać o unikaniu emitowania więcej niż jednego impulsu na tej samej części skóry. Po depilacji nie powinno się wystawiać skóry na promienie słoneczne przez co najmniej 4 tygodnie. Można natomiast dodatkowo stosować krem z filtrem. Jeśli używasz samoopalacza, musisz zaczekać, aż efekt sztucznej opalenizny zniknie. Ważne! Podczas depilacji twarzy należy używać okularów ochronnych, a w przypadku występowania znamion na skórze powinno się je zakryć. Depilator nie powinien być stosowany na tatuażach.

 

 

MOJE PIERWSZE WRAŻENIA - Concept IL3000 IPL Perfect Skin urządzenie IPL do depilacji światłem 

Zacznę od wyglądu. Może nie jest bardzo istotny, ale warto o nim wspomnieć. Depilator kształtem przypomina większą myszkę do komputera w kolorze biało-łososiowym. Desingu dodaje mu miedziana wstawka przy przycisku. Mimo dość sporej wielkości to urządzenie jest całkiem poręczne, dobrze się trzyma i nie wypada z dłoni.

Kupując urządzenie do depilacji światłem sugerowałam się opiniami i również ceną. Tego typu produkty potrafią być naprawdę drogie. Za Concept IL3000 IPL Perfect Skin na stronie notino.pl trzeba zapłacić około 530 zł. Nie jest to wcale mało, choć i tak wydaje mi się, że jest to jedno z tańszych urządzeń.

Jak działa Concept IL3000 IPL Perfect Skin?

Przed pierwszym użyciem warto dokładnie przeczytać instrukcję, by nie zrobić niczego źle, a przy tym sobie nie zaszkodzić. Jeśli chodzi o samo stosowanie urządzania jest ono banalnie proste, jednak trzeba zwracać uwagę na to by nakładka w całości dotykała skóry. Pewnie zastanawia Cię, czy stosowanie tego urządzenie jest bolesne. Otóż miłym zaskoczeniem jest, że używanie go nie boli, jednak jak wszędzie tak i tutaj jest małe ale. Z racji, że depilator działa na zasadzie wydobywanie z siebie impulsów świetlnych, to tworzy uczucie ciepła, dlatego tak bardzo istotne jest dostawanie poziomu impulsu by uniknąć poparzenia skóry.

Z racji, że lubię się opalać zaczęłam od depilacji pach, nogi zostawię na okres jesienny. W tym momencie jestem  po 3 zabiegach i szczerze przyznam, że nie zauważyłam jeszcze różnicy, ale z tego co wyczytałam pierwsze efekty powinny być widoczne po 2 miesiącach stosowania. Także cierpliwie czekam, mam nadzieję, że pieniądze nie poszły w błoto.

Depilator Concept IL3000 Perfect Skin IPL najlepiej działa u osób o jaśniejszej skórze i ciemnych włosach. Tym bardziej jestem ciekawa jak to będzie wyglądało u mnie! Oczywiście dam znać na blogu albo Instagramie co z efektami!

Napisz w komentarzu czy masz takie urządzenie w swoim domu, albo czy zastanawiasz się nad jego kupnem.

Do następnego! 

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde