Peeling kawitacyjny Concept Perfect Skin PO2030 - moje pierwsze spostrzeżenia

Peeling kawitacyjny w domu
W miniony piątek na moim blogu pojawił się post na temat oczyszczania skóry. Wówczas przedstawiałam dwa kosmetyki marki Saffee, które świetnie się u mnie sprawdziły. Idąc za ciosem dzisiaj zaprezentuję peeling, ale nieco inny bo kawitacyjny, a w zasadzie urządzenie do peelingu kawitacyjnego. 

Peeling kawitacyjny Concept Perfect Skin PO2030

Zastanawiałam się, szukałam i w końcu udało się znaleźć peeling kawitacyjny w całkiem rozsądnej cenie z fajnymi funkcjami, prosty w obsłudze, podręczny i do tego stylowy. Mój wybór padł na model Perfect Skin PO2030 marki Concept. Zamówiłam go niedawno dlatego dzisiaj będzie tylko i wyłącznie o jego parametrach i moich pierwszych spostrzeżeniach. 

Peeling kawitacyjny w domu


O urządzeniu do peelingu kawitacyjnego myślałam już jakiś czas temu i w końcu zebrałam się by zrealizować swoje malutkie marzenie. Początkowo zaczęłam szukać informacji w Internecie, o tym który model zamówić. Później zadałam pytanie na swoim Instastory i wiele dziewczyn polecało mi jeden z wariantów dostępnych na Alliexpress. W zasadzie byłam już skłonna go zamówić jednak zależało mi na czasie. Ostatecznie wybrałam model Concept Perfect Skin PO2030 dostępny na stronie Notino.pl. 

Informacje praktyczne - Concept Perfect Skin PO2030

Peeling kawitacyjny przyszedł do mnie zapakowany w bardzo solidne, kartonowe pudełko, na którym widnieją wszystkie najpotrzebniejsze informacje. W środku pudełka oprócz urządzenia znalazło się stylowe etui w kolorze szarym, plastikowe pudełeczko, instrukcja oraz kabel USB do ładowania. Model Perfect Skin PO2030 ma niewielki, kompaktowy rozmiar, dzięki czemu jest podręczny, a przy tym wygodny w użytkowaniu - dobrze leży w dłoni. Spokojnie można spakować go ze sobą na wyjazd, gdyż nie zajmuje dużo miejsca. Urządzenie składa się z głowicy do aplikacji, wskaźnika trybu czyszczenia twarzy, wskaźnika trybu wmasowania preparatów do skóry, przycisku włączenia/wyłączenia/przełączenia trybu, obszaru indukcyjnego i otworu do ładowania. 

Peeling kawitacyjny w domu

Funkcje zawarte w urządzeniu Concept Perfect Skin PO2030

Jak już wspomniałam urządzenie Concept Perfect Skin PO2030 posiada dwie funkcje: tryb czyszczenia twarzy oraz wmasowania preparatu w skórę. Postaram się oba w skrócie opisać.

Tryb czyszczenia twarzy – przed wykonaniem zabiegu należy zmyć makijaż i dobrze zwilżyć twarz. Urządzenie włączamy za pomocą przycisku, pojawia nam się zielona lampka oznaczająca tryb czyszczenia twarzy. Głowica do aplikacji zaczyna wibrować i przechodzimy do działania. Głowica powinna być skierowana w górę, a skóra ma być non stop zwilżana. Podczas zabiegu będzie ulatniać się para. 

Tryb czyszczenia twarzy działa na zasadzie drgań fal ultradźwiękowych gdzie pod ich wpływem powstaje para, która ulega rozszerzeniu podczas kawitacji co daje efekt bezpiecznego i bezbolesnego usuwania martwych komórek naskórka. Dzięki czemu skóra jest dokładnie oczyszczona i przygotowana do dalszych zabiegów. 

Peeling kawitacyjny w domu

Tryb wmasowania preparatów do skóry – aby uruchomić ten tryb należy przycisnąć przycisk dwa razy. Wówczas na urządzeniu zapali się pomarańczowa lampka. Głowica urządzenia z ciągłego wibrowania zmienia sposób na wibrację przerywaną. Na skórę należy nałożyć serum lub swój ulubiony preparat i delikatnie jeździć po twarzy głowicą skierowaną w dół.

Tryb wmasowania preparatów poprawia wchłanianie kosmetyków i sprawia, że skóra jest delikatniejsza i zdrowsza. 

Peeling kawitacyjny w domu

Każdy z trybów trwa 5 minut.

Po co w ogóle peeling kawitacyjny? 

Ktoś zapyta po co inwestować w urządzenie do peelingu kawitacyjnego skoro mamy szeroki wybór peelingów mechanicznych, które świetnie sobie radzą z usuwaniem zanieczyszczeń i martwego naskórka. Może i prawda, ale peeling kawitacyjny działa znacznie lepiej, tak jakby ze zdwojoną siłą. Nie dość, że usuwa martwe komórki naskórka, to sprawia, że znikają przebarwiania, a drobne zmarszczki zostają spłycone. Dzięki temu zabiegowi kremy i inne kosmetyki lepiej wchłaniają się w skórę co w rezultacie daje skuteczniejszą pielęgnację. Ponadto taki peeling poprawia ukrwienie skóry, pobudza ją i stymuluje produkcje kolagenu. 

Peeling kawitacyjny w domu

Na rynku mamy do wyboru mnóstwo podobnych urządzeń w różnym przedziale cenowym. Z tego co słyszałam i czytałam nie warto przepłacać - lepiej kupić peeling kawitacyjny w niższej cenie i spróbować czy w ogóle będziemy go używać. Efekty stosowania i tak będą podobne. Warto jednak sprawdzić siłę jego działania. Model, który ja posiadam zamówiłam na stronie Notino.pl w cenie około 265 zł. Póki co jestem z niego bardzo zadowolona, ale nie potrafię się wypowiedzieć na temat tego czy faktycznie jego działanie jest takie jakie oczekiwałam, gdyż używam go jeszcze za krótko. Dopiero za jakiś miesiąc naprawdę będę mogła opisać efekty. Na tą chwilę cieszę się jak dziecko, że w końcu by zrobić peeling kawitacyjny nie muszę iść do kosmetyczki!

Ciekawi mnie czy Ty masz w domu podobne urządzenie i jak się sprawdza. Jeśli nie to daj znać czy myślisz o jego zakupie!

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde