Ochrona przeciwsłoneczna – naturalne kremy do twarzy

Naturalne kremy do twarzy z filtrem SPF
Team lato czy zima? Uwielbiam słońce i jak tylko mogę korzystam z niego na całego. Przez co często jest mi przykro bo z reguły najcieplej jest w tygodniu, a gdy przychodzi weekend zaczyna padać. Jednak nie ma co narzekać ponieważ ten weekend zapowiada się naprawdę dobrze. Będę chciała szybko wywiązać się z obowiązków i prac domowych, by móc się wylegiwać na słońcu, chłodząc się wodą z basenu. 

 

Ochrona przeciwsłoneczna

Słońce jest cudowne, napawa mnie energią, a więc cieszę się z każdego jego promienia. Jego zaletą jest również fakt, że potrafi korzystnie wpłynąć na nasze zdrowie, chociażby uzupełniając organizm o witaminę D. Należy jednak pamiętać, że wszystko jest dobre, ale w odpowiednich proporcjach. Jak wiadomo nadmierna ekspozycja na słońce przyśpiesza starzenie się skóry i co gorsze przyczynia się do powstawania jej nowotworów. Dlatego tak ważna jest skuteczna ochrona w czym pomogą kosmetyki, w których zawarto filtr SPF.

 Naturalne kremy do twarzy z filtrem SPF

Naturalne kremy do twarzy z filtrem SPF

W dzisiejszym poście postanowiłam, że wspomnę o ochronie skóry na twarzy, w końcu ustaliliśmy, że krem z filtrem SPF chronią przed fotostarzeniem, a każda z nas chce wyglądać jak najdłużej młodo.

Na rynku mamy spory wybór kremów z filtrem SPF, warto jednak na początek zastanowić się na jak mocnej ochronie Ci zależy. Minimum jakie powinno się wybierać to SPF30, bo prawda jest taka, że przy każdej aplikacji poziom ochrony spada, dlatego najlepiej stosować te wyższe. Przy mocnym słońcu sprawdzi się SPF50, może to być produkt w formie mgiełki, kremu czy sprayu.

Coraz większą popularnością cieszą się naturalne kremy ochronne. Nic dziwnego, w obecnych czasach coraz więcej osób stawia na ekologiczne rozwiązania, które zawierają w sobie bogactwo takich składników jak: oleje roślinne, aloes, pantenol, masło shea czy witaminy.

Ostatnio odkryłam ochronny krem z filtrem mineralnym SPF 50 PA marki Asoa. Krem ma nie tylko chronić, ale i pielęgnować skórę. Działania, którymi może się pochwalić to ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB oraz utratą wody, nawilżanie, zapobieganie starzeniu się skóry, łagodzenie podrażnień, rozjaśnianie i wyrównanie kolorytu. Prawdopodobnie sprawdza się pod makijażem. Ponadto nie zawiera konserwantów, nie jest testowany na zwierzętach i jest odpowiedni do każdego rodzaju skóry. Przyznam, że informacje od producenta zachęcają mnie do jego kupna, jednak jestem ciekawa czy może Ty już go nie poznałaś/eś i masz już wyrobioną opinię na jego temat?

Lubisz wylegiwać się na słońcu? Jakie masz metody na ochronę swojej skóry? Dbasz o to by w Twoim domu był chociaż jeden krem z wysokim filtrem?

Jestem ciekawa jak to jest u Ciebie! Napisz w komentarzu, tymczasem ja życzę Ci pięknego, ciepłego dnia i dużo odpoczynku.

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde