V edycja Meet Beauty Online – Wrzesień 2020

V edycja Meet Beauty Online

Ten rok płata nam figle, ciągle coś się zmienia, nie da się nic zaplanować, nie warto nawet myśleć co będzie za parę miesięcy bo teraz to praktycznie mało co zależy od nas. Wydaje mi się, że to była taka lekcja, która miała nas nauczyć żyć tu i teraz! Ten rok to dowód na to, że nie warto nic odkładać na ostatnią chwilę, jeśli chcemy coś zrobić to po prostu róbmy to.

Dzisiaj kilka słów na temat V edycji konferencji Meet Beauty, która niestety, ale odbyła się online. Gratulacje dla organizatorów, którzy kolejny raz stanęli na wysokości zadania.


V edycja Meet Beauty Online

Muszę przyznać – do końca wierzyłam, że ostatecznie konferencja odbędzie się standardowo, czyli pojadę na dwa dni do Warszawy i spędzę tam czas w miłym towarzystwie, ucząc się nowości przydatnych podczas blogowania. Niestety, pandemia nie odpuściła, konferencja została przeniesiona i przekształcona w system online. Nie ma tego złego, bo organizatorzy naprawdę się postarali i przygotowali wszystko na najwyższym poziomie! 

Ostatecznie konferencja odbyła się 12 września, rozpoczęła się powitaniem o godzinie 10, a więc spokojnie można było się wyspać, zjeść śniadanko, a nawet zrobić full make-up (dla komfortu psychicznego). Całość trwała do godziny 15.

W harmonogramie zaplanowano 4 wykłady:   

  1. „Jak wycenić współpracę reklamową na blogu, YouTubie i Instagramie?" - wykład prowadziła Ania Pytkowska z agencji BLOGmedia
  2. "Influencer, jako zawód przyszłości. Czy da się budować zasięgi i monetyzować swoje działania" wykład prowadziła Pani Magdalena Teterko-Walczak z marki NU SKIN
  3. „Działa, nie działa. Co działa i jak działa? Prawdy i mity o działaniu kosmetyków." wykład prowadziła Pani Ania Bukowska  z marki UZDROVISCO
  4. "Własna marka: na co musisz się przygotować?" wykład prowadziła Agnieszka Niedziałek, właścicielka sklepu  NAPIEKNEWLOSY.PL

W zasadzie z każdego wykładu można było coś wynieść, ale najbardziej spodobał mi się wykład pierwszy i ostatni. Postaram się jednak w szybkim skrócie opowiedzieć o wszystkich. 

W przypadku pierwszego wykładu Ania w sposób ciekawy wyjaśniła na co warto zwracać uwagę podczas podejmowania współprac, pokazała nam co jest istotne przy współpracach oraz jak je wycenić. Bardzo ciekawe wskazówki. Fakt faktem sporo z tych rzeczy wiedziałam, ale nauczyłam się też wiele nowego.

Wykład z Panią Magdaleną Teterko-Walczak, nie do końca przypadł mi do gustu, słuchając go czułam trochę to tak jakby nic po za kasa się nie liczyło. Może nie do końca to chciała Pani Magda nam przekazać, ale chyba nie wyszło. Dla mnie była to też taka reklama i nachalne przekonywanie uczestników konferencji do podjęcia wyzwania w marketingu wielopoziomowym. Chyba inni też to tak odebrali. Ten wykład trochę nie wypalił.

Trzeci wykład UZDROVISCO, czyli marka którą bardzo lubię i szanuję bo w swojej ofercie ma naprawdę kilka świetnych perełek, sprawdzających się w mojej codziennej pielęgnacji. Pani Ania opowiedziała kilka faktów o budowie skóry oraz działaniu składników aktywnych. Przedstawia nam też nową serię kosmetyków marki Uzdrovisco.

Ostatni wykład, czyli Agnieszka Niedziałek, która opowiedziała o tym jakie są wady i zalety własnej firmy. Można było dowiedzieć się jak zaczynała, na jakim etapie jest teraz i co chce stworzyć w przyszłości. Świetny wykład z bardzo pozytywną osobą. 

 

Moja opinia na temat konferencji online

Mimo, iż konferencja odbyła się naprawdę sprawnie, wszystko było świetnie przygotowane to ja czułam lekki niedosyt. Brakowało mi przede wszystkim warsztatów, które zawsze były świetną atrakcją i dodatkową wiedzą oraz spotkania twarzą w twarz i poznania nowych inspirujących osób. Niemniej jednak bardzo się cieszę, że kolejny raz miałam okazję uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu dla blogerów kosmetycznych jak Meet Beauty. Liczę, że kolejna edycja również się odbędzie, tym bardziej, że prawdopodobnie ma być ona już w marcu. Trzymam kciuki, żeby się udało.

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde