Nasze domowe wnętrza – sypialnia + kubańska fotografia na płótnie

kubańska fotografia na płótnie
Był już salon, była kuchnia, najwyższa więc pora by opowiedzieć trochę o sypialni, która jak wiadomo w domu zazwyczaj jest naszym azylem, miejscem wypoczynku, odprężenia i relaksu. Jestem pewna, że każdemu z nas zależy by było to pomieszczenie, które wycisza i uspokaja i na pewno też każdy pragnie by zostało urządzone w sposób wygodny i przyjemny dla oka.


Nasze domowe wnętrza – sypialna 

Nasza sypialnia, od samego początku miała być właśnie tak jaka jest. Było to jedno z tych pomieszczeń, na które pomysł narodził się w naszych głowach niemalże natychmiastowo. Miało być jasno i przytulnie.

Zanim przejdę do szczegółowego opisu naszej sypialni, koniecznie zajrzycie w poniższe linki:

Kolory ścian i podłoga w naszej sypialni

Jak już wspomniałam, nasza sypialnia od samego początku miała być jasna, tak więc jak się możecie domyślać dominuje w niej kolor biały, jednak, żeby nie było tak nudno przełamaliśmy go czymś mocniejszym. Ścianę znajdującą się na wprost łóżka pomalowaliśmy na fioletowy kolor, z tego co pamiętam był to ciemny wrzos. Odcień ten pięknie współgra z białymi i szarymi dodatkami, które dominują w naszej sypialni. Jeśli chodzi natomiast o podłogę, postawiliśmy na jasne panele, które uwielbiam. Nie dość, że wyglądają genialnie to nie widać na nich żadnego brudu. Są praktycznie i jednocześnie klimatyczne.
Kolory ścian w sypialni

Jak już pewnie zdążyliście zobaczyć, nasza sypialny znajduje się tak jakby na poddaszu, także sztuką było ją praktycznie urządzić. Musieliśmy się nieco nakombinować by każdego ranka nie uderzać w sufit…

Łoże małżeńskie, czyli wybór łóżka

Tutaj mieliśmy z mężem małą sprzeczność. Ja chciałam nieco mniejsze łóżko, a mój mąż większe. Ostatecznie wybraliśmy rozmiar 180x200 i to był jeden z lepszych wyborów. Łózko zajmuje praktycznie większą część sypialni, ale właśnie o to nam chodziło. Co do materiału postawiliśmy ekoskórę w kolorze białym, jest ona łatwa w utrzymaniu i fajnie się prezentuje. Dodatki, które dopasowałam do niego to prosta narzuta w kolorze szarym i poduszki. Wygląda to elegancko i przytulnie, czyli tak jak od samego początku miało być.
Domowe wnętrza sypialnia
domowe wnętrza sypialnia

Dodatki na ścianach

Skoro już o dodatkach mowa, wspomnę o tym co znajduje się na naszych ścianach. Jak już pisałam ściany w naszej sypialni są pod skosem, także dużego wyboru nie mieliśmy i są one praktycznie „gołe”. Udało nam się jednak urządzić dwa miejsca: w jednym zawisły nasze zdjęcia ze ślubu i niewielki obrazek, a w drugim zdjęcie z Kuby na płótnie i tutaj zatrzymam się na dłużej.
Dodatki w sypialni

Zdjęcie na płótnie, czyli Fotoobraz z Galerii Druku

Wspomnę troszkę o sklepie, w którym go zamówiłam, gdyż uważam, że warto i jeśli szukacie miejsca, gdzie chcielibyście wydrukować swoje zdjęcie na płótnie koniecznie zajrzycie na stronę galeriadruku.com.pl.

Galeria Druku oprócz możliwości wykonania swojego zdjęcia na płótnie oferuje nam obrazy z krajobrazami, zwierzętami, z martwą naturą itp. Tak naprawdę możemy wybrać obraz pasujący do każdego z naszych pomieszczeń. Choć sama zdecydowanie polecam Fotoobraz - będziecie zachwyceni jego jakości. Mój wybór padł na zdjęcie palmy z Playa Pilar na Kubie. Szczerze do samego końca bałam się, że w rzeczywistości nie wyjdzie tak fajnie, jednak jakość jest fenomenalna. Kolory są bardzo żywe, a całość wygląda jak obraz namalowany farbą olejną. W Galerii Druku do wyboru mamy obrazy w różnych rozmiarach, wykonane na płótnie z bawełny lub poliestru wodoodpornego.
Fotoobraz  Galeria Druku
Fotoobraz  Galeria Druku

Kącik z toaletką i kosmetykami

Tutaj odeślę Was do wpisu, w którym szczegółowo opisywałam ten kącik. Nie chce się powtarzać więc wystarczy, że tylko tam zajrzycie.

Nasza sypialna
Nasza sypialna

Garderoba w naszej sypialni

Tego miejsca Wam nie pokażę, ono zostanie moją słodką tajemnicą. Wspomnę jedynie, że nasza garderoba znajduję się w sypialni tuż obok toaletki. Niestety nie jest ona zbyt duża, ale póki co nam wystarcza, choć nie ukrywam, że chciałbym nieco więcej miejsca na buty i swoje sukienki. Może kiedyś uda się taką stworzyć, póki co cieszę, że w ogóle mam garderobę, małą ale swoją.

Klasycznie na oknach tak jak w większości naszych pomieszczeń założyliśmy drewniane żaluzje tyle, że tym razem w kolorze szarym. Idealnie wpisują się w klimat całego pokoju.
Żaluzje drewniane w sypialni

Ok, to chyba byłoby na tyle. Jestem bardzo ciekawa jak Wam się podoba nasza prosta, ale przytulna sypialnia. Napiszcie w komentarzach i dajcie znać jakie kolory dominują w Waszych sypialniach.

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde