Nasze domowe wnętrza - SALON

Drewniane dodatki w salonie
Długo zastanawiałam się czy poruszać temat remontu na tym blogu. Ze swojego doświadczenia wiem, że zamiast inspirowania się mną, niektóre osoby po prostu bezczelnie „odgapią” to co kosztowało mnie, mojego męża i inne osoby wiele czasu, nerwów i pracy. Nie lubię tego, a niestety jestem otoczona przez właśnie takich ludzi. Chyba nie wszyscy wiedzą, że inspirowanie, a „małpowanie” to dwie różne rzeczy. Żeby było jasne, nie mam nic przeciwko inspirowaniu się kimś, czymś, sama często tak robię, w końcu na tym życie polega, ale kopiowanie… no proszę, miejmy choć trochę godności, odrobinę swojego zdania i choć kapkę pomysłu na siebie. Jeśli farbuję włosy na różowo, nie rób tego na drugi dzień. Jeśli na podwórku sadzę trawę i kilka małych krzewów, by było lżej kosić trawnik mojemu mężowi, nie rób tego za tydzień! Pomyśl, zrób coś po swojemu, inspiruj się, ale nie „małpuj”! 

Liczę, że przeczytają ten tekst osoby, które kopiują moje pomysły i choć przez chwilę się zastanowią zanim znów zrobią coś identycznie. Jeśli nie, to pozostaje mi jedynie współczuć tego, że nie mają na siebie pomysłu!

Ok, przejdźmy do konkretów. Po różnych przemyśleniach doszłam do wniosku, że pokażę Wam część naszego domku. Przyznam, że jestem ogromnie ciekawa jak przyjmiecie te posty!!! 

Nasze domowe wnętrza – SALON


Salon, czyli wizytówka domu, tym bardziej, że u nas znajduje się w samym centrum. W zasadzie pomysł na to pomieszczenie rodził się u nas małymi krokami, aż w końcu doszliśmy do NASZEGO ideału.
Drewniane dodatki w salonie

Kolor ścian i wybór podłogi do salonu

Jestem z tych osób, które nie lubią kolorowych wnętrz, możecie więc się domyśleć, że w naszym salonie na ścianach przeważa kolor biały, który połączyliśmy z delikatnym odcieniem szarości. Ponadto komin, który idzie nam przez środek jednych ze ścian obłożyliśmy płytkami imitującymi białą cegłę. Jeśli chodzi o podłogę wybraliśmy czarne płytki! Tak, czarne i wcale nie mamy z nimi dużych problemów, poza tym, że prosimy gości aby ściągali buty (choć dla niektórych to duży problem). Płytki odkurzamy dwa razy w tygodniu, a myjemy raz na miesiąc, albo kiedy mamy na to ochotę. Chyba nie tak źle? Więc nie wiem dlaczego wszyscy jak słyszeli "czarne płytki" stukali się w głowę… Drzwi, jak i ościeżnice w całym domu również mamy białe, (moje) wymarzone w angielskim stylu .

Całość zestawiliśmy z meblami w kolorze szarym, czarnym i białym. Jako motyw przewodni wybraliśmy drewno.

Zawsze mówiłam – drewno ok, ale na pewno nie w moim domu! Moje myślenie zmieniło się o 180 stopni, bo to właśnie drewno przeważa w naszym salonie, czy chociażby kuchni, o której też kiedyś opowiem. Kolejny raz potwierdzone - kobieta zmienną jest, ale co mam poradzić na fakt, że uwielbiam drewniane dodatki. To one dodają pomieszczeniom ciepła i klimatu.
Jako urządzić salon
Drewniane dodatki w salonie

Każdy mebel od innej pary, tak jest w naszym salonie, ale całość komponuje się na prawdę dobrze!

Wybór mebli do salonu

W naszym salonie znajdują się meble z Black Red White, Ikei, Empiku czy też znalezione na allegro.pl. Pomieszczenie podzieliliśmy na miejsce wypoczynkowe, gdzie kiedyś postawimy jeszcze telewizor, ladę barową i niewielkie przejście w którym znajdują się schody, szafka na buty czy chociażby ozdobna konsola.

Jeśli chodzi o wypoczynek, wybraliśmy sofę w kolorze grafitu z Ikea i połączyliśmy ją ze stolikiem kawowym i szafką RTV z Black Red White w bieli z blatem imitującym drewno. Do całości dobraliśmy dekoracje w postaci poduszek czy kwiatów.
Jak urządzić salon?

Kącik z barkiem był pomysłem mojego męża. Przez długi czas do końca nie mieliśmy pomysłu jak do niego podejść. Ostatecznie postanowiliśmy kupić blat z Ikei i zrobić z niego wyższy stół, którego podstawą stała się szafka na mocniejsze trunki. Do barku dokupiliśmy jeszcze dwa krzesła. Finalnie wyszło tak jak planowaliśmy. Tutaj brakuje nam jeszcze niewielkiej beczułki, którą w niedługim czasie zorganizujemy. Ponadto, na ścianie nad barkiem zawisły trzy plakaty Poster Store przedstawiające dzikie zwierzęta: panterę, lwa i wilka. 
Jak urządzić salon?
Jak urządzić salon?

Pod schodami mieliśmy puste miejsce, a więc stwierdziliśmy, że fajnie będzie wyglądało siedzisko z szafką na buty i takie też zamówiliśmy w Empiku. Siedzisko jest niewielkie, ale zmieszczę tam kilka najpotrzebniejszych par obuwia. Dodatkowa mamy jeszcze jedno miejsce do siedzenia, którego w salonie ze względu na brak tradycyjnego stołu po prostu było mało.
Drewniane dodatki w salonie

Ostatnie miejsce w naszym salonie stanowi konsola, na której stoi odrobina dekoracji, czyli flakon z suszem oraz lampion. Całość dodatkowo ozdobiona została plakatami Desenio, o których już kiedyś pisałam.
Drewniane dodatki w salonie
Drewniane dodatki w salonie

W salonie zawisła również czarna, drewniana mapa, gdzie oznaczamy miejsca, które wspólnie z mężem odwiedziliśmy. Mapę zdobią magnesy w kształcie polaroidów ze sklepu Fotobum.

Cały salon wyszedł tak jak go sobie zaplanowaliśmy. Jest elegancko, gustownie i klimatycznie. Nieskromnie przyznam, że jest to chyba moje ulubione miejsce w całym domu. 

Dajcie znać jak Wam się podoba nasz salon. Jeszcze brakuje drobnych rzeczy, takich jak telewizor czy beczułka, ale i tak jestem nim zauroczona.

Podobne wpisy znajdziecie klikając w poniższe linki:

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde