Nasze domowe wnętrza - KUCHNIA

Jak urządzić kuchnie
Mój pierwszy post z serii „Nasze domowe wnętrza”, w którym przedstawiałam salon, bardzo Wam się spodobał. Przyznam, że nie spodziewałam się aż tak dużego odzewu, tym bardziej się cieszę. Teraz wiem, że kontynuowanie tych wpisów ma sens!  W tej sytuacji możecie spodziewać się, że na blogu pojawi się jeszcze kilka takich tekstów.


Nasze domowe wnętrza - KUCHNIA     

Był salon, tak więc najwyższa pora, aby opowiedzieć trochę o pomieszczeniu, które się z nim łączy, czyli o kuchni. Projektując swój salon i kuchnię wiedzieliśmy jedno – chcieliśmy, aby oba pomieszczenia były obok siebie i w jakiś sposób się łączyły. Dlatego podobnie jak i w salonie, tak w kuchni dominuje odcień bieli, szarego, czarnego i drewna, co tworzy spójną całość, z której jestem dumna.
Kuchnia w skandynawskim stylu.
Jak urządzić kuchnie

Kolor ścian i wybór podłogi do kuchni

Pewnie Was nie zaskoczę, ale ściany w kuchni praktycznie niczym nie różnią się od tych w salonie. Mimo, iż kuchnia jest miejscem, w której nie trudno o brudne ściany to zaryzykowaliśmy i postawiliśmy na odcień bieli i ulubionej szarości, która z drewnem prezentuje się przepięknie. Ponadto na ścianę nad blatem założyliśmy niewielkie płytki z mozaiką w kolorze biało-szarym, dzięki czemu woda czy tłuszcz, który pryska podczas gotowania nie padają bezpośrednio na szarą ścianę.
Płytki jakie znalazły się na podłodze są w kolorze beżowym i od razu powiem, że nie mamy większego problemu z ich utrzymaniem, mimo iż są w wysokim połysku. Wiadomo - kuchnia brudzi się bardziej niż w inne pomieszczenia, ale wystarczy 2 razy w tygodniu odkurzyć i czasem przemyć płytki, to wszystko.

Kuchnia w skandynawskim stylu

Od dawna moim marzeniem było stworzenie kuchni w skandynawskim stylu, meble do tego pomieszczenia miałam też już dawno upatrzone, a więc tak naprawdę spełniłam swoje małe marzenie! Nasza kuchnia jest jasna, ciepła, minimalistyczna i tym samym przytulna.

Do kuchni wybraliśmy meble w kolorze kremowym, które charakteryzują się tłoczeniami na frontach w stylu skandynawskim. Do tego dopasowaliśmy drewniany blat, który był strzałem w dziesiątkę, a  całość uzupełniliśmy czarnymi dodatkami: marmurowym zlewem z baterią i okapem. Oczywiście w naszej kuchni nie zabrakło dużej, praktycznej lodówki i piekarnika, z którego notorycznie korzystamy.
Meble Bodybyn
Jak urządzić kuchnie
Meble Bodybyn
Kuchnia w skandynawskim stylu.

Naszym kolejnym małym marzeniem była wyspa na środku kuchni …

Zarówno mi jak i mojemu mężowi marzyła się typowa wyspa na środku kuchni, na której to przyrządzalibyśmy potrawy. Niestety ze względu na mały metraż, musieliśmy sobie ją odpuścić co nasunęło nam całkiem nowy pomysł. Zamiast tradycyjnego stołu z krzesłami w centrum kuchni stanął blat z krzesłami barowymi. Dzięki czemu mamy namiastkę wyspy, z której to jesteśmy bardzo zadowoleni. Dopełnieniem naszej kuchni są oczywiście dodatki w kolorach drewna oraz minimalistyczne oświetlenie w postaci kinkietu i taśmy led nad oknami.
Jak urządzić kuchnie
Jak urządzić kuchnie

Cała kuchnia wyszła tak jak od początku planowaliśmy - jest przytulanie, ale przede wszystkim praktycznie.

Jestem ciekawa jak Wam się podoba! Dajcie znać w komentarzach.

Zobaczcie też:

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde