Pielęgnacja włosów cienki z kosmetykami EVERSTRONG z serii Expert – FABERLIC

Pielęgnacja włosów cienki
Jak już pewnie zdążyliście zauważyć, ostatnio poddaję swoje włosy lekkim testom. Nie dość, że wspólnie z moją mamą wyfarbowałyśmy je i nawet udało się bez większych przeszkód to również testuję na nich coraz to nowsze produkty do pielęgnacji. Oczywiście do każdego z tych z kosmetyków podchodzę bardzo ostrożnie, tak by nie narazić swoich włosów na niepotrzebne szkody. Tym razem postanowiłam wypróbować trzy produkty z katalogu Faberlic, są to odżywka, maska i eliksir z Expert.  


Pielęgnacja włosów cienki z kosmetykami EVERSTRONG z serii Expert

Włosy muszę myć co drugi dzień, więc takie kosmetyki jak szampon, odżywka, maska do włosów itp. schodzą u mnie bardzo szybko. Tym samym mam możliwość testowania różnych kosmetyków. Na serię Expert natrafiłam przeglądając katalog Faberlic. Są to kosmetyki, których zadaniem jest regeneracja włosów, ale o tym poniżej. Zacznijmy od przedstawienia odżywki do włosów.

Regenerująca odżywka-serum do włosów z olejkiem amla EVERSTRONG z serii Expert

Odżywka mieści się w 200 ml plastikowej tubce w kolorze intensywnej zieleni, na której znajdziemy wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat produktu. Środek tubki wypełniony został kremową, gęstą, atłasową odżywką, która ma prześliczny zapach mocno kojarzący mi się z olejkami. Działanie odżywki oparte zostało na połączeniu wysokich technologii i funkcjonalnych składników m.in. olejku z amli, który zawiera szeroką ilość witaminy C, mającą na celu przedłużyć żywotność włosów.
Odżywkę aplikujemy na umyte włosy, nakładając na całą ich długość na około 1-3 minuty. Następnie dokładnie spłukujemy włosy letnią wodą. Już po pierwszym zabiegu widać, że włosy stają się pięknie wygładzone i błyszczące, ale efekty te pogłębiają się gdy po odżywce nałożę dodatkowo maskę i serum z tej samej serii.
Pielęgnacja włosów cienki

Głęboko regenerująca maska do włosów z olejkiem amla EVERSTRONG z serii Expert

W przypadku maski mamy do czynienia z opakowaniem w postaci plastikowego słoiczka o pojemności 200 ml. Jego szata graficzna podobnie jak w przypadku odżywki to zielone tło, na którym znajdziemy logo marki i niewielką grafikę. Środek słoiczka wypełniony został dobrze zbitą, kremową maską o zapachu przypominającym morskie algi.
Maskę aplikujemy na wilgotne włosy, tuż po użyciu odżywki i pozostawiamy na około 5 do 20 minut, następnie spłukujemy letnią wodą. Włosy po zabiegu są miękkie, nawilżone, elastyczne i wyglądają na zadbane. 
Pielęgnacja włosów cienki

Eliksir do włosów z olejkiem amla EVERSTRONG z serii Expert

Ostatni, czyli trzeci produkt, który postanowiłam Wam dzisiaj przedstawić to eliksir do włosów i jednocześnie mój ulubieniec. Eliksir znajduje się w 50 ml plastikowej, przeźroczystej buteleczce z dołączonym do niej aplikatorem. Całość posiada szatę graniczną charakterystyczną dla serii Expert. Środek wypełniono płynem o jedwabistej, oleistej konsystencji, która sprawia, że włosy wyglądają na wygładzone, zdrowe i pełne blasku. Działanie eliksiru podobnie jak w przypadku odżywki i maski oparte jest na olejku amla, jego zadaniem jest odbudowa włosów, wzmocnienie ich oraz nadanie im blasku, jedwabistości i lekkości. Włosy po aplikacji są sypkie, wyglądają świeżo i lśniąco. Co ważne olejek nie obciąża włosów i nie tworzy na nich tłustej powłoki.
Eliksir aplikujemy na suche włosy i po upływie około 30 minut możemy go zmyć, sama jednak aplikuję go tuż po użyciu odżywki i maski na wysuszone włosy i tak zostawiam. Wówczas moje włosy pięknie się błyszczą.

Pielęgnacja włosów cienki

Połączenie odżywki, maski i eliksiru EVERSTRONG z serii Expert tworzy trio dające włosom rewelacyjną mieszankę, która doskonale na nie wpływa. Włosy po takim zabiegu wyglądają na zadbane.

Koniecznie zobaczcie poniższe wpisy:

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde