Dwa kroki w pielęgnacji z kosmetykami Renovage - Faberlic

Tonik do twarzy Renovage
Oczyszczanie skóry, to jeden z ważniejszych kroków naszej codziennej pielęgnacji. Tak naprawdę to dzięki niemu nasza cera może wyglądać dobrze, dlatego nigdy nie warto pomijać tej czynności. Sama jeszcze nie tak dawno nie przykładałam do tego uwagi, ale jak już wiecie, dużo się u mnie zmieniło. Dzięki temu doprowadziłam cerę do fajnego stanu, mogę też przy tym poznawać coraz to nowsze marki kosmetyczne. 

Moje dwa kroki w pielęgnacji których nie pomijam

Jak już napisałam pierwszym i najistotniejszym krokiem w mojej pielęgnacji jest oczyszczanie. Drugim, który jest uzupełnieniem tego pierwszego jest oczywiście tonizacja. Jeśli jeszcze nie wprowadziliście tych kroków do swojej rutyny to koniecznie nadróbcie, a jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda moja kompletna pielęgnacja, kliknijcie poniżej. 


Tymczasem przejdźmy do recenzji dwóch kosmetyków Renovage, których ostatnio używam do oczyszczania i tonizacji

Łagodna pianka do mycia twarzy Renovage

Zacznijmy jak zwykle od opisu zewnętrznego i konsystencji produktu. Pianka Renovage znajduje się w 175 ml buteleczce, do której dołączono wygodny atomizer wydobywający ze środka płyn zmieniający się pod wpływem nacisku w piankę. Butelka ozdobiona została etykietą w kolorze beżu charakterystyczną dla linii Renovage. Całość wygląda delikatnie i subtelnie. Środek, jak już zdążyłam wspomnieć, wypełniony został przeźroczystym, rzadkim, w zasadzie wodnistym płynem, który podczas wydobycia zmienia się w piankę. Konsystencja mocno przypomina mi połączenie wody z mydłem lub żelem pod prysznic, tym bardziej, że zapach również jest mocno mydlany. Jeśli chodzi o pierwsze wrażenie to pianka wypadła pozytywnie. Jak jest z działaniem?
Działanie pianki oparte jest na Novaftem-O2®, czyli unikalnym kompleksie tlenowym, którego zadaniem jest dostarczenie tlenu do głębokich warstw skóry. Stymuluje on miejscową mikrocyrkulację i wzmacnia działanie wszystkich składników aktywnych. Już przy pierwszym zastosowaniu pianki Renovege możemy zauważyć, że doskonale oczyszcza skórę zmywając z niej wszelkie zabrudzenia w tym makijaż, nawet ten trudno schodzący. Dobrze radzi sobie z podkładami i trwałymi pomadkami. Efekt jaki uzyskujemy po jej użyciu to gładka, świeża, odżywiona i nawilżona skóra. Uwaga! Ważne by podczas jej użycia unikać kontaktu z oczami, gdyż szczypie i może podrażniać. 
Cena jaką musimy zapłacić za łagodną piankę do mycia twarzy Renovage na stronie Faberlic to około 35 zł.
Kosmetyki Renovage Faberlic

Tonik do twarzy Renovage

Tonik Renovage znajduje się w 150 ml butelce zamykanej na zatrzask. Kolor opakowania podobnie jak w przypadku pianki jak i innych kosmetyków Renovage to jasny beż, choć tu nieco wpadający w róż. Środek butelki wypełniony został wodnistym płynem, szybko wchłaniającym się w skórę, dlatego też polecam aplikowanie go za pomocą wacika. Zapach jest łagodniejszy niż w przypadku pianki i bardzo przyjemny. Działanie toniku Renovage to łagodne usunięcie resztek zabrudzeń, nawilżenie, przywrócenie naturalnego poziomu pH oraz przygotowanie skóry do dalszej pielęgnacji. Efekt jaki uzyskuję po jego użyciu to oczyszczona, wygładzona i nawilżona cera. Warto też wspomnieć, że tonik pozostawia na skórze cieniutką warstwę ochronną, która początkowo jest lepka, jednak po upływie kilku minut uczucie to znika. 
Cena jaką musimy zapłacić za tonik do twarzy Renovage na stronie Faberlic to około 18 zł.
Kosmetyki Renovage Faberlic

Renovage to linia, która dobrze oczyszcza, nawilża, odżywia i regeneruje skórę. Dla mnie to taki łagodny zestaw pozytywnie wpływający na moją cerę. Ponadto ceny produktów Renovage nie są za wysokie co jeszcze bardziej mnie do nich przyciąga

Ciekawi mnie czy znacie linię Renovege dostępną w katalogu Faberlic. Koniecznie napiszcie w komentarzach.

Zobaczcie też: 

Do następnego! 

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde