Zestaw odżywek do włosów o wysokiej porowatości – ANWEN

Pielęgnacja włosów kosmetykami Anwen
Jakiś czas temu, dokładnie na spotkaniu blogerek w Puławach, w moje ręce wpadł zestaw odżywek do włosów o wysokiej porowatości Anwen. Oczywiście z wielką ciekawością zaczęłam sięgać po te kosmetyki i obserwować jak wpłyną na moje włosy. Nie będę ukrywać, że oczekiwałam od nich naprawdę sporo, ale o tym jak działają rzeczywiście, przeczytacie poniżej.

Zestaw odżywek do włosów o wysokiej porowatości – ANWEN

W skład zestawu wchodzą 3 odżywki: proteinowa, emolientowa i nawilżająca. Jak się możecie domyśleć, każda ma inne przeznaczenie i działanie. Łączy je to, że się wzajemne uzupełniają oraz mają bardzo podobne opakowanie i konsystencję. Odżywki mieszczą się w plastikowych, solidnych tubkach z przepiękną kwiatową szatą graficzną. Mają przyjemny, kremowy zapach i gęstą, ale lekką konsystencję, przez co fajnie rozprowadzają się po włosach. 
Odżywki stosujemy zamiennie, tak by zachować równowagę PEH: proteinową raz w tygodniu, nawilżającą 1-2 razy w tygodniu oraz emolientową w pozostałe dni. Z nawilżającej rezygnujemy podczas dużej wilgotność powietrza. Emolientową możemy stosować także po spłukaniu włosów, a proteinową czy nawilżającą zabezpieczając włosy.

Proteinowa odżywka, ANWEN

Chyba moja ulubiona. W jej składzie znajdziemy proteiny z zielonego groszku, keratynę, kolagen i elastynę. Działanie proteinowej odżywki polega na obudowanie struktury włosa, sprawiając, że stają się gładkie, lejące i błyszczące. Efekt u mnie - rewelacja. Włosy są przyjemne w dotyku, nie plączą się i wyglądają na dużo zdrowsze.
Pielęgnacja włosów kosmetykami Anwen

Emolientowa odżywka, ANWEN

Niestety ta odżywka kompletnie nie podeszła do moich włosów. Skład emolientowej odżywki opiera się w głównej mierze na olejach. Znajdziemy w niej olej: brokułowy, makowy, dyniowy, z rzodkiewki, z krokosza barwierskiego oraz masło shea. Przyznam szczerze, że sama z tych składników kojarzyłam jedynie masło shea. Odżywka ma na celu sprawić, aby włosy stały się gładkie, błyszczące i elastyczne. Może i tak jest, jednak moje włosy się z nią nie polubiły. Po aplikacji są przetłuszczone i wyglądają jakbym ich nie myła przynajmniej przez tydzień.
Pielęgnacja włosów kosmetykami Anwen

Nawilżająca odżywka, ANWEN

Zaraz po odżywce proteinowej moim ulubieńcem jest właśnie ta nawilżająca. Zawiera 5 substancji, których zadaniem jest utrzymanie wody wewnątrz włosa. Mowa tu o: naturalnych składnikach pochodzenia roślinnego, czyli Pentavitin, Hyaloveil-P®, soku z aloesu, glicerynie i moczniku. Włosy po aplikacji mają być głęboko i długotrwale nawilżone, wygładzone i odbudowane. Tak też się dzieje -moje włosy są doskonale wypielęgnowane i zadbane.
Pielęgnacja włosów kosmetykami Anwen

Mimo, iż wszystkie 3 odżywki mają się uzupełniać, ja musiałam odrzucić emolientową, która fatalnie wpływała na moje włosy. Dwie pozostałe bardzo lubię i chętnie po nie sięgam.

Dajcie znać, czy miałyście już styczność z kosmetykami ANWEN.

Zobaczcie też:
Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde