New Balance – potężny gracz na rynku oryginalnego obuwia

Jak wybrać wygodne obuwie sportowe?
squareshop.pl

New Balance – potężny gracz na rynku oryginalnego obuwia

Polacy wierzą w to, że warto kupować oryginalne obuwie. Wybierając buty sportowe, decydują się zatem najczęściej na te produkowane przez renomowane, międzynarodowe marki. Firmą, której produkty zdobywają coraz większą popularność na polskim rynku (i nie tylko) jest New Balance. Co warto wiedzieć o marce i jakie cechy wyróżniają obuwie New Balance? 

NewBalance – historia i rozwój

Firma NewBalance została założona w Brighton koło obok Bostonu w 1906 roku i początkowo zajmowała się produkcją innowacyjnych wkładek do butów z trójstopniowym podparciem inspirowanych obserwacjami sposobów poruszania się kur domowych. Pierwsze oryginalne buty New Balance zostały wyprodukowane dopiero po 28 latach działalności firmy. Były to profesjonalne buty do biegania z kangurzej skóry, których wysoką jakość producent potwierdzał gwarancją zwrotu pieniędzy niezadowolonym z produktów klientom. Słynna litera „N”, wyróżniająca obuwie New Balance na tle innych butów, pojawiła się na wyrobach dopiero po zimnej wojnie, a dokładniej w latach 70., kiedy to marka zaproponowała słynne sneakersy New Balance 320, okrzyknięte przez magazyn Runner’s World najlepszymi butami do biegania na rynku. W 1986 roku firma osiągnęła obroty rzędu 60 milionów dolarów. Obecny właściciel marki, Jim Davis, zgromadził z tytułu działalności New Balance majątek o wartości ponad dwóch miliardów dolarów i zajmuje wysokie pozycje w rankingach najbogatszych ludzi na świecie. 

Oryginalne buty New Balance – specyfika i użytkownicy

Gigant, jakim z pewnością jest firma produkująca sneakersy New Balance, do dziś nie zdecydowała się wejść na giełdę, a jej majątek pozostaje w rękach prywatnych. Obuwie New Balance wciąż produkowane jest w większości w USA, co przekłada się na jego wysoką jakoś - produkty marki uznawane są za jedne z najlepszych butów sportowych na świecie. Firma nie prowadzi agresywnej polityki marketingowej obuwia z udziałem celebrytów czy sportowców, wielokrotnie podkreślając, że oryginalne buty New Balance „mówią same za siebie”. Marka szczyci się najwyższym poziomem lojalności konsumenckiej spośród wszystkich podobnej renomy marek sportowych takich jak Adidas, Puma czy Nike. W istocie, użytkownicy noszący sneakersy New Balance przy zmianie obuwia rzadko decydują się na wybór produktów z innym logo. Nawet najbardziej znany zwolennik butów sportowych New Balance – Steve Jobs (właściciel korporacji Apple), nosi oryginalne buty New Balance na co dzień w sytuacjach prywatnych i pojawia się w nim na wszystkich konferencjach i wydarzeniach branżowych. Oryginalne buty New Balance są często podrabiane, dlatego najlepiej nabywać je w sklepach specjalizujących się w oferowaniu wysokiej jakości obuwia sportowego znanych marek. Jednym z nich jest e-sklep Square Shop we współpracy z którym powstał ten artykuł. W ofercie sklepu można znaleźć różne sneakersy New Balance dla kobiet, mężczyzn i dzieci – obuwie NewBalance rekomendowane w Square Shop można kupić w jednej z często organizowanych przez sklep promocji czy wyprzedaży.

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde