Konferencja INFLUENCER about BEAUTY, Targi BEAUTY FORUM 2019

Targi BEAUTY FORUM 2019
Mój przedostatni weekend września był pełen emocji i nowych doświadczeń. Targi Beauty Day i Beauty Forum to wydarzenia, w których miałam okazję uczestniczyć po raz pierwszy, a więc do ostatniej chwili nie wiedziałam czego się spodziewać. Oczywiście pokrótce opowiem Wam o obu wydarzeniach, ale w osobnych wpisach, żeby za bardzo nie namieszać. Dzisiaj skupię się na Targach BEAUTY FORUM oraz konferencji INFLUENCER about BEAUTY.Konferencja INFLUENCER about BEAUTY, Targi BEAUTY FORUM 2019

Jedną z rzeczy, którą najbardziej lubię w blogowaniu jest możliwość uczestnictwa w wydarzeniach, które pozwalają mi zdobyć nową wiedzę i zainspirować do działania. Dlatego właśnie znalazłam się na Targach BEAUTY FORUM i konferencji dla blogerów INFLUENCER about BEAUTY.

Targi BEAUTY FORUM, czym w ogóle są?

BEAUTY FORUM to największe targi kosmetyczne, na których znajdziemy wystawców z branży kosmetyki profesjonalnej, zobaczymy mistrzostwa z zakresu makijażu, stylizacji rzęs i brwi, facepaintingu, stylizacji paznokci czy różne pokazy firm towarzyszących tematyce beauty. Targi przeznaczone są dla właścicieli, managerów salonów kosmetycznych, uczniów szkół kosmetycznych, masażystów, wizażystów, stylistów paznokci, inwestorów itp. Dla mnie była to okazja do zapoznania się z markami, których nigdy wcześniej nie znałam oraz do obejrzenia nowych kolekcji swoich ulubionych firm. Oczywiście, na każdym stoisku można było zakupić produkty, czasem po naprawdę atrakcyjnej cenie. Dodatkowo można też było zobaczyć różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne czy poprawić makijaż (z czego też skorzystałam). Muszę przyznać, że klimat tego wydarzenia spodobał mi się bardzo, aż żałuję, że na co dzień nie otaczam się w takim kręgu – może pora na zmianę zawodu? Targi odbywały się w nowoczesnej przestrzeni jaką oferuję GLOBAL EXPO.

Głównym punktem mojego pobytu w Warszawie była jednak strefa blogera, czyli konferencja INFLUENCER about BEAUTY.

Konferencja INFLUENCER about BEAUTY

Podczas targów Beauty Forum jednocześnie odbywała się konferencja dla blogerów INFLUENCER about BEAUTY, której to organizatorem była Agencja BlogMedia. Oczywiście jak zwykle pracownicy agencji stanęli na wysokości zadania. Konferencja trwała dwa dni, w tym też czasie zaproszeni blogerzy mogli uczestniczyć w ciekawych wykładach:

SOBOTA – tematy wykładów

  • „Wydaje Ci się, że na temat naturalnej pielęgnacji wiesz już wszystko? Przyjdź na wykład i przekonaj się jak wiele jest jeszcze do odkrycia."  Anna Bukowska, marka UZDROVISCO
  • "Piękno przyjazne Twojej skórze w pielęgnacji i makijażu" Monika Wolny z Agnieszką Mielczarek, marki PHYSICIANS FORMULA i TEAOLOGY
  • "Pogromcy influencerskich mitów czyli dlaczego czasem tak trudno dogadać się na dobrą współpracę" Łukasz Zdrodowski i Zuza Ledworowska InfluTool
  • "Nie taki barter straszny jak go malują - panel dyskusyjny" prowadząca: Marta Pardyak (www.sekretypiekna.com.pl), goście: Martyna Babiś, Beata Maciejec, Justyna Kąkol.

NIEDZIELA – tematy wykładów

  • "#InstaNails - kilka sposobów na szybkie i efektowne zdobienia oraz dowiecie się, jakie są najnowsze trendy w stylizacji paznokci" Anna Rycerz i Andrzej Spinek, marka VICTORIA VINN, gościnnie Influencerki @Pomalovane i @puro.nails
  • "Jak realizować niebanalne materiały urodowe? Tips&Triks, które sprawią, że Twoje zdjęcia i filmy beauty zostaną zauważone w sieci! - panel dyskusyjny" prowadząca: Katarzyna Rodak (agencja BLOGmedia) i jej goście
Targi BEAUTY FORUM 2019
Targi BEAUTY FORUM 2019

Z racji tego, że miałam dość mocno napięty grafik (ogarnięcie targów w różnych miejscach, nie było łatwe), udało mi się uczestniczyć jedynie w dwóch wykładach, które mnie mocno zaciekawiły. Pierwszy z nich przeprowadzony był przez markę Uzdrowisko. Temat wykładu jak możecie zobaczyć powyżej dotyczył naturalnej pielęgnacji. Z wielką ciekawością w nim uczestniczyłam gdyż, chciałam przybliżyć sobie co nie co informacje o naturalnej pielęgnacji, która nie jest mi obca. Przyznam, że zostałam zauroczona marką i już nie mogę doczekać się testów kremu jakim mnie obdarowali. Bardzo ciekawią mnie efekty. 
W niedziele natomiast uczestniczyłam w wykładzie prowadzonym przez markę VICTORIA VINN, gdzie mogłam zobaczyć jak w prosty sposób wyczarować cudny wzór na paznokciach. Ponadto marka dość mocno zaciekawiła mnie swoimi produktami i niezwykłą gamą kolorystyczną lakierów. Jestem pod wrażeniem.

Z obu wykładów byłam bardzo zadowolona, żałuję jedynie, że nie mogłam uczestniczyć w pozostałych. Następnym razem będę wiedzieć, że nie warto brać sobie tyle na głowę. Spokojnie mogłam spędzić czas na jednych targach.

Oczywiście, między wykładami każdy miał czas na zapoznanie się ze stoiskami przygotowanymi przez Agencję BlogMedia oraz zwiedzanie targów, a uwierzcie - było co zwiedzić. Nie dość, że stoiska były przepiękne, to dodatkowo nie można było się oderwać od niektórych kosmetyków.

Na stoiskach przygotowanych przez agencję BlogMedia można było porozmawiać z przedstawicielami i zapoznać się z kosmetykami takich marek jak: TEAOLOGY (włoska marka, która narodziła się z miłości do herbaty i natury), PHYSICIANS FORMULA (amerykańska marka makijażowa), VICTORIA VINN oraz Uzdrowisko.
Targi BEAUTY FORUM 2019
Targi BEAUTY FORUM 2019
Targi BEAUTY FORUM 2019
Poniżej możecie zobaczyć co przywiozłam ze sobą z konferencji INFLUENCER about BEAUTY.
Targi BEAUTY FORUM 2019

Całe wydarzenie było dla mnie niesamowitym przeżyciem, dlatego cieszę się, że miałam okazję w nim uczestniczyć.

Dajcie znać czy lubicie tego typu spotkania!

Podobny post znajdziecie poniżej:

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde