Weekend SPA - Hotel Mercure Racławice Dosłońce

Hotel Mercure Racławice Dosłońce
Czy te lepsze chwile nie mogą trwać zdecydowanie dłużej? Niech ktoś zwolni czas! Za szybko wszystko mija!

Uwielbiam odliczać do naszych wyjazdów i przyznam, że jak nie mamy nic w planach to jest mi tak jakoś ciężej i co gorsze, w pracy godziny bardziej się dłużą. Dlatego staramy się co jakiś czas coś planować, co sprawia nam niezwykłą frajdę. Tym razem cały wyjazd zaplanowany został przez mojego męża, bo jak co roku zabrał mnie na rocznicowo-urodzinowy wyjazd niespodziankę do SPA.   

Weekend SPA - Hotel Mercure Racławice Dosłońce


To już nasza tradycja!

Długi weekend SPA w październiku to już nasza tradycja, która mam nadzieję nigdy się nie zmieni. Październik jest dla mnie dość wyjątkowym miesiącem. Nie dość że się obchodzę wtedy swoje urodziny to dodatkowo jest to miesiąc, w którym mój mąż postanowił mi się oświadczyć. Tak więc mamy podwójny powód do świętowania. Od momentu oświadczyn mamy swoją małą tradycję. Mąż szykuje dla mnie wyjazd niespodziankę do SPA, a ja niecierpliwie czekam i patrzę gdzie tym razem mnie wywozi. Tego roku postawił na Hotel Mercure Racławice Dosłońce, jesteście ciekawi jak minął nam przedłużony weekend?

Hotel Mercure Racławice Dosłońce SPA

Mercure Racławice Dosłońce SPA to 4-gwiazdkowy hotel położony w Małopolsce nieopodal Krakowa, wśród malowniczych wzgórz, w pobliżu znanych Racławic, gdzie spędziliśmy 5 świetnych dni. Dużym plusem była odległość od naszego domu, bo około 70km, także godzina w drodze i byliśmy na miejscu.

Otoczenie Hotelu Mercure Racławice Dosłońce SPA

Mercure Racławice Dosłońce SPA to miejsce, w którym możemy aktywnie spędzić wypoczynek w otoczeniu łąk i lasów. Widok jesienią niesamowity - kolorowe korony drzew, wysuszone trawy, oświetlone promieniami słońca, bo ja wiecie z mojego Instagrama przez cały weekend towarzyszyła nam piękna pogoda. Po prostu lepiej być nie mogło. Prócz pięknego pejzażu, teren hotelu to chata grillowa, strzelnica golfowa, kort tenisowy i małe boisko. Dodatkowo hotel wypożycza rowery, dzięki czemu możemy pojeździć po górkach i sprawdzić swoją kondycję. Atrakcji na zewnętrz jest sporo, choć my postawiliśmy na spacery w słońcu i wylegiwanie się w zewnętrznym jacuzzi. Ponadto polecamy spacer lub przejażdżkę autem na wierzę widokową nieopodal hotelu, gdzie można obejrzeć sobie okolicę z góry.
Hotel Mercure Racławice Dosłońce
Hotel Mercure Racławice Dosłońce
Hotel Mercure Racławice Dosłońce

Co znajdziemy w Hotelu Mercure Racławice Dosłońce SPA?

Środek budynku to nowoczesne wnętrza, gdzie znajdziemy 67 pokoi i apartamentów, restaurację serwującą dania kuchni polskiej oraz międzynarodowej, bar, część konferencyjną, jak i centrum SPA & Wellness. Jeśli chodzi o restaurację to wybór dań zarówno na śniadanie jak i kolację całkiem spory. Jedyny mankament to powtarzające się śniadania codziennie oraz brak kawy i słodkich napoi podczas kolacji. Pokój, który otrzymaliśmy wyposażony był standardowo w: łóżko, telewizor, łazienkę z prysznicem, stolik do kawy itd., wszystko czyste i zadbane. Strefa SPA & Wellness to kryty basen, Jacuzzi wewnętrzne oraz zewnętrzne na Słonecznym Tarasie oraz 3 sauny (sucha, parowa, ziołowa). Natomiast SPA to nowoczesne gabinety, gdzie przyjmują profesjonalni masażyści i balijscy terapeuci. W ofercie SPA znajdziemy masaże, pielęgnację ciała, twarzy i wiele innych zabiegów. Sama zdecydowałam się na kilka.
Hotel Mercure Racławice Dosłońce
Hotel Mercure Racławice Dosłońce

Strefa SPA, wybór moich zabiegów

Wybór zabiegów w strefie Spa jest naprawdę spory, dlatego dość trudno było mi się zdecydować. Ostatecznie jednak zdecydowałam się na 3 zabiegi: Hinduski masaż ajurwedyjski głowy Shiro Abhyanga, Hinduski masaż ajurwedyjski Sharir Abhyanga całego ciała oraz kąpiel dla dwojga.

Hinduski masaż ajurwedyjski głowy Shiro Abhyanga – na ten zabieg wybrałam się już w dniu przyjazdu. To masaż głowy, którego celem jest poprawienie krążenia krwi w mózgu, w tym likwidacja sztywności i napięcia mięśni szyi i barków. Ponadto masaż ten uspokaja, relaksuje i łagodzi stres. Przyznam, że ja zdecydowałam się na niego ze względu na włosy, gdyż wykonywany był olejem sezamowym, który wzmacnia włosy suche i zniszczone dogłębnie je nawilżając. Włosy po zabiegu wyglądały faktycznie bardzo fajnie, a ja byłam bardzo odprężona.

Hinduski masaż ajurwedyjski Sharir Abhyanga – zabieg ten przebiega tak samo jak w przypadku masażu głowy tyle, że masowane jest całe ciało, również za pomocą oleju sezamowego. Jego działanie polega na oczyszczaniu i odmładzaniu, w jego trakcie z naszego organizmu usuwane są toksyny. Zabieg rozpoczyna się od masażu głowy, kończy na plecach.

Kąpiel dla Dwojga – nie mogło być inaczej i nie odpuściłam sobie kąpieli we Dwoje. W końcu obchodziliśmy nie tylko moje urodziny, ale i rocznicę zaręczyn. Lampka wina, świece, wanna z hydromasażem - idealna kąpiel na zakończenie dnia.
Hotel Mercure Racławice Dosłońce
Hotel Mercure Racławice Dosłońce

Cały pobyt będę wspominać bardzo miło. Odpoczęłam zarówno psychicznie jak i fizycznie, tego było mi potrzeba. Polecam każdemu taki wyjazd. Nie musi być daleko, ważne by wyluzować i odrzucić wszystkie problemy na bok.

Podobne posty znajdziecie poniżej:

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde