VII edycja See Bloggers - festiwal twórców internetowych

VII edycja See Bloggers
Niby 7 edycja, ale ja dopiero drugi raz mam okazję uczestniczyć w tak dużym wydarzeniu jakim jest See Bloggers, czyli festiwal dla twórców internetowych w Polsce.

See Bloggers kolejny raz miało miejsce w EC1 Łódź, czyli w zrewitalizowanym i rozbudowanym kompleksie pierwszej łódzkiej elektrowni. Klimat budynku z zewnątrz jest niesamowity, ale to trzeba zobaczyć samemu. Termin festiwalu 7.06 do 9.06, czyli minęły już ponad dwa tygodnie od spotkania.

VII edycja See Bloggers – moja opinia

Ile osób tyle opinii, a że w See Bloggers uczestniczy bardzo dużo osób, to możecie sobie tylko wyobrazić falę krytyki i pozytywnych opinii. Dla mnie See Bloggers to świetna zabawa, z której mogę dodatkowo wynieść coś pozytywnego, coś co przyniesie efekt w moich działaniach na blogu czy Instagramie, a to w końcu chyba o to chodzi. Fakt, faktem nie wszystko mi się podobało, jednak myślę, że plusy przewyższyły minusy!

Miejsce wydarzenia See Bloggers:

Jak już wspomniałam festiwal twórców internetowych odbył się po raz drugi w Łodzi EC1. Jest to piękny, ale i przede wszystkim bardzo duży budynek, który pomieści sporo osób. Wydaje mi się, że tego roku wszystko było tak zorganizowana, że nikt nigdzie nie musiał się przeciskać. Niemniej jednak mimo, iż mapki, które otrzymuje się przy rejestracji są przejrzyste to dalej łatwo jest się tam zgubić. Ja kilka razy szukałam strefy Instagrama, dopiero przy pomocy ochroniarza ją odnalazłam. Nic dziwnego przy tak dużym budynku. W przyszłym roku będę już wiedziała więcej, o ile będzie mi dane uczestniczyć w kolejnej edycji See Bloggers i o ile odbędzie się w Łodzi.

Organizacja wydarzenia See Bloggers:

Ogólnie jestem pod wrażenie organizatorów, gdyż tak duże przedsięwzięcie wymaga sporo poświęcenia i mimo drobnych wpadek uważam, że kolejny raz stanęli na wysokości zadania. Samo ogarniecie prelegentów czy warsztatów. Brawo!  Mała jednak uwaga: moim zdaniem za dużo gwiazd, choć co kto lubi.

Warsztaty See Bloggers:

Kolejny raz świetne tematy i genialni prelegenci, aż trudno było się zdecydować na co chce się wybrać, co oczywiście nie jest takie łatwe, bo żeby dostać się na warsztaty trzeba było wykazać się zwinnością i sprytem. Standardowo zapisy na warsztaty odbywały się w danej godzinie, a liczba miejsc była ograniczona, na szczęście udało mi się dostać na większość tych, które chciałam. Oczywiście można było chodzić i się prosić o wejście na dane warsztaty, ale po co… no więc dostałam się na warsztaty z: Bonprix, Indigo oraz Orifame.

STREFA BEAUTY&FASHION

BONPRIX Bądź sobą!

VII edycja See Bloggers warsztaty
VII edycja See Bloggers  - warsztaty
Warsztaty prowadzone przez sympatyczną Tamarę Gonzalez Perea - Macademian Girl, gdzie można było posłuchać o początkach jej bloga i o tym na co warto zwracać uwagę podczas prowadzenia bloga - najważniejsze by być sobą. Warsztaty miały formę wykładu, nie mniej jednak Tamara opowiadałam tak fajnie, że z przyjemnością się jej słuchało.

ORIFLAME  Idealny Selfie make-up / Sylwia Sajchta

VII edycja See Bloggers - warsztaty
VII edycja See Bloggers
No i tu się trochę zawiodłam bo miałam nadzieję, że podczas tych warsztatów dowiem się nie tylko jak wykonać idealny makijaż do selfie, ale i pod jakim kątem robić zdjęcie, by wyjść najkorzystniej. Nie urywam, że zdjęcie makijażu to jedna z tych rzeczy która trudno mi przychodzi, dlatego z chęcią posłuchałabym kilku porad. Oczywiście warsztaty mi się podobały, ale brakowało mi właśnie kilku wskazówek. Niemniej jednak Sylwia pokazała bardzo łatwy, a efektowny makijaż, który na pewno fajnie wyszedłby na zdjęciu, czego niestety nie zobaczyłyśmy, za co mały minus.

STREFA INSTAGRAMA

Indygo Jak silny jest rynek kosmetyczny w Polsce? - Magdalena Malaczyńska

Świetne warsztaty, które mnie zainspirowały, zmotywowały do działania, ale jednocześnie zdołowały. Prowadzącą była Magda, właścicielka marki Indigo, która opowiadała głównie na temat współprac blogowych, na co firmy zwracają uwagę i co przyciąga ich uwagę. Opowiadała to z wielkim zaangażowaniem i pasją, dzięki czemu można było dostać niezłego kopniaka i przy okazji ustawić się do pionku. Niestety załamała mnie wieść o tym, że tym momencie krótkie filmiki to coś co zdobywa Internet. Dobra, wiedziałam o tym, ale nie do końca do siebie to dopuszczałam, niedługo takie rzeczy jak blogi mogą odejść w niepamięć na rzecz IG czy TikToka. Tak wiec trzeba zacisnąć pasa i działać!

Wszystkie warsztaty dały mi ogromnego powera i dużo do myślenia. Coraz częściej przekonuję się do tego, że to co robię jest moją pasją i mam nadzieję, że kiedyś będą mogła się w to zaangażować całkowicie.

See Bloggers to nie tylko warsztaty czy wykłady, to również miejsce w którym można spotkać znajomych po fachu, wymienić się doświadczeniem i poznać. Cieszy mnie fakt, że podczas tego roku miałam okazję spotkać dziewczyny, z którymi znałam się jedynie z Internetu.
  
Podsumowując: dla mnie był to fantastyczny czas, który dobrze wykorzystałam. Uważam też, że mimo drobnych wpadek cała organizacja wypadła na wysokim poziomie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będę mogła kolejny raz podbić takie wydarzenie jakim jest See Bloggers, a więc do zobaczenia!

P.s. Przywiozłam ze sobą kilka drobiazgów, o których wkrótce opowiem więcej.
VII edycja See Bloggers
VII edycja See Bloggers
Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde