Pastele na włosach - kosmetyki Joanna

Jak przefarbować włosy na różowo?
Wiele razy wspominałam już, że marzą mi się różowe włosy. Zaczynałam ten temat nawet z moją fryzjerką, ale absolutnie nie dawała się przekonać. Stwierdziła, że aby wyszedł mi różowy kolor musiałaby rozjaśnić włosy na platynowy blond, a później nałożyć róż.  Miała przy tym sporo racji i pewnie ja też nie zgodziłabym się na taką ingerencję we włosy. Jestem pewna, że rozjaśniacz zadziałał by na nie bardzo niekorzystnie, dlatego dałam sobie spokój. Zostałam przy moim blondzie z żółtymi refleksami.
Jak przefarbować włosy na różowo?
Pastel Color, Laboratorium Joanna

Pastele na włosach - kosmetyki Joanna 

Niedawno postanowiłam jednak wrócić do tematu, ale trochę w innym wydaniu.  Za ok. 21 zł. kupiłam spray koloryzujący. Okazało się, że odcień był tak jasny, że aby był widoczny, musiałabym nałożyć na włosy pół opakowania, tak więc rzuciłam go w kąt. Jednak kilka dni stwierdziłam, że sprawdzę produkty do koloryzacji włosów marki Joanna. Zdecydowałam się na Color Spraye w odcieniu różowym oraz na Pastel Color odcień srebrny. Jak się możecie domyślać, oczywiście różowy kolor podbił moje serce. Jestem nim zachwycona, ale o tym poniżej. 

Color Spray, Laboratorium Joanna

Jak przefarbować włosy na różowo?
Spray mieści się w 150 ml, plastikowej butelce z wygodnym aplikatorem, za pomocą którego w łatwy i równomierny sposób możemy spryskać włosy. Na opakowaniu znajdziemy podstawowe informacje, oraz ładną szatę graficzną. Całość dodatkowo zapakowana jest w tekturowe pudełeczko, w którym dołączone są foliowe rękawiczki i instrukcja. 
W środku buteleczki znajdziemy kolorowy płyn, którego zadaniem jest szybka koloryzacja całych włosów bądź samych końcówek. Kolor utrzymuje się na włosach od 3-4 myć (u mnie po 4 myciu kolor jest jeszcze delikatnie widoczny). Najlepsze efekty otrzymuje się na naturalnie jasnych lub rozjaśnionych włosach, a więc na moich - idealnie. 
Spray stosujemy na mokre lub suche włosy. Polecam aplikowanie na mokre wówczas po wysuszeniu i uczesaniu farba wysycha, dzięki czemu nie ma mowy o brudzeniu ubrań, a ja nareszcie mogę się cieszyć różowymi pasemkami.

Color Spraye bardzo miło mnie zaskoczył, jestem ciekawa teraz innych kolorów, gdyż marka w swojej ofercie posiada jeszcze fioletowy, niebieski, żółty, srebrny i turkusowy. Wszystkie utrzymane są w tonacji pastelowej. 

Pastel Color, Laboratorium Joanna

Jak przefarbować włosy na różowo?
Tym razem „szamponetka” mieści się w 35 g saszetce. Jest to mniej wygodna forma niż w przypadku sprayu, ale też bez większego problemu można nakładać ją na włosy. Wybrałam kolor srebrny, bo byłam bardzo ciekawa jak się sprawdzi na moich włosach. Pastel Color należy równomiernie rozprowadzić na całych bądź wybranych partiach włosów i pozostawić na 20 minut. Następnie dokładnie spłukujemy i jak zwykle układamy włosy. 

Według mnie, srebrny Pastel Color to idealny sposób na zmianę odcieniu żółtego w nieco bardziej jaśniejszy. Oczywiście należy uważać na jaki kolor nakładamy produkt, bo nie zawsze może wyjść to czego oczekujemy. Pastel Color, podobnie jak w przypadku Color Spray, najbardziej widoczny jest na naturalnie jasnych lub rozjaśnionych włosach. Marka Joanna oferuje nam 4 kolory: srebrny, turkusowy, różowy oraz jeansowy. Kolor utrzymuje się do 10 dni.

Napiszcie czy podobają Wam się tego typu rozwiązania. Ja jestem zachwycona sprayem i z chęcią wypróbuję więcej. 

Do następnego! 

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde