Organizacja szafy – kilka moich porad

Jak zorganizować miejsce w szafie
Zawsze w połowie wakacji w sklepach pojawiają się totalne wyprzedaże. Często „biłam się w głowę”, że nie czekałam z zakupami, by więcej zaoszczędzić, ale nie w tym roku! Nie dałam się nowym kolekcjom i nie kupowałam ciuchów tylko po to by podążać za modą. W końcu te same rzeczy mogę kupić teraz za pół ceny (albo nawet mniej). To też dobra okazja, aby wymienić co nieco garderobę. Jest tylko jeden problem - jak pomieścić wszystko w szafie? 

Organizacja szafy – kilka moich porad 

Na ta chwilę, dzielę swoją szafę z mężem. On ma do dyspozycji dwie półki (malutkie), a moja jest reszta. Też tak macie? Niestety, dalej brakuje mi miejsca i strasznie ubolewam nad tym, kiedy muszę coś znaleźć, bo wówczas wszystkie ciuchy lądują na podłodze, a ja mam znów jeden wielki bałagan. Dlatego już nie mogę doczekać się przeprowadzki i w końcu, większej ilości miejsca dla siebie. Jednak, na tą chwilę, dalej mam kompletny brak organizacji, ale opowiem Wam, co zrobię w najbliższym czasie by chociaż trochę ułatwić sobie życie. 

Pozbądź się rzeczy, w których nie chodzisz

Przyznam się bez bicia, że w mojej szafie znajduje się mnóstwo rzeczy, w których nie chodzę, ale szkoda mi się ich pozbyć. Postanowiłam jednak, że podczas przeprowadzki zrobię generalne porządki. Rzeczy, w których nie chodzę, ale chcę zachować - wyciągnę na przednie półki tak by były w widocznym miejscu. Natomiast ciuchy, w których na pewno nie będę chodzić wystawię na sprzedaż. W tym przypadku ogłoszenia darmowe będą świetnym rozwiązaniem. 

Pudełka, organizery

Od zawsze uważałam, że to świetny sposób przechowania wszystkich „walających” się po szafie rzeczy. Ozdobne pudełka nie dość, że ładnie wyglądają, to są pojemne i można wrzucić do nich paski, różne sznurki, spinki itp. Organizery natomiast to idealny sposób na przechowywanie kosmetyków i tak też u mnie wszystko będzie posegregowane. 

Sukienki i koszule powieś na wieszakach 

Wieszaki pozwolą nam na zaoszczędzenie miejsca na półkach. Dodatkowo dobrze jest, gdy uda się nie wieszać jednych ubrań na drugich. Wówczas mamy wszystko pod ręką i nie musimy szperać w szafie. Warto też zainwestować w lepsze wieszaki, na przykład drewniane, tak by pod wpływem ciężaru nie odkształcały się.  

Swetry ułóż na półce

Nauczyłam się już tego, gdy niektóre z moich swetrów, które wisiały na wieszaku rozciągnęły się tak, że nadawały się jedynie do kosza. Taka mała nauczka. 

Zapach w szafie

Jest to bardzo ważna rzecz, która powinna być w każdej szafie. Po pierwsze odświeża ubrania, a po drugie odstrasza niechciane mole. Najlepiej, aby w szafie pachniało lawendą. 

Liczę, że wkrótce zastosuję się przynajmniej do tych pięciu zasad i będę się ich trzymać. Jestem jednak pewna, że z czasem tych punktów pojawi się więcej. Chociażby coś dotyczące przechowania butów, które w tym momencie w większości leżą w pudełkach. 

Napiszcie, czy macie jakieś swoje wskazówki odnośnie organizacji szafy. Z chęcią się dowiem czegoś nowego i spróbuję zastosować u siebie.


Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde