Dom czy mieszkanie? W jakim stylu?

Źródło zdjęcia - klik  

Każdy z nas, prędzej czy później, zaczyna marzyć o swoich własnych czterech kątach. Nic w tym dziwnego! Własne mieszkanie czy dom to stabilność, poczucie bezpieczeństwa i nie tylko. Zaletą posiadania swojego "miejsca na Ziemi" jest również to, że w całości możemy je sobie urządzić tak jak nam się podoba. Nie musimy się martwić o opinie innych. Kolor ścian, wyposażenie, układ mebli zależy już tylko od naszych upodobań. 

Dom czy mieszkanie? W jakim stylu? 

Oczywiście zakup mieszkania, budowa domu czy nawet urządzanie go jest czymś co wymaga niezwykle dużej cierpliwości, dobrego planowania i dużego wkładu finansowego. Niejednokrotnie może być ciężko, ale ważne żeby się nie poddawać i dążyć do celu! 

Dlatego dzisiaj, wspólnie z mężem, opowiemy Wam jak to jest u nas. Dowiecie się co byśmy wybrali - dom czy mieszkanie, i jaki jest nasz wymarzony styl. Będziecie mogli zobaczyć czy się zgramy. 

Z MOJEGO PUNKTU WIDZENIA

D/
Całe swoje życie mieszkam w małej miejscowości. Oczywiście nie trudno się domyśleć, że w dość dużym domu. Dlatego wiem, jak wiele pracy i poświęcenia wymaga cotygodniowe ogarnięcie pomieszczeń i podwórka. Czasami kiedy sobie pomyślę ile godzin zajmuje sprzątanie to dopada mnie "mały dół". Dlatego, od kiedy pamiętam, moim największym marzeniem było mieszkanie lub niewielki domek, którego porządkowanie nie zabierałby wiele czasu. Dodatkowo, zawsze chciałam przeprowadzić się do większego miasta. Pewnie również z chęci spróbowania czegoś innego. 
Ale marzenia marzeniami, a życie życiem, więc na tą chwilę jest trochę inaczej. Oboje z mężem postanowiliśmy, że zamieszkamy w mojej miejscowości i małymi kroczkami będziemy realizować swoje cele tutaj. Póki co idzie nam całkiem dobrze. Jesteśmy na etapie wykończenia niewielkiego domu i zaczynamy myśleć nad wyposażeniem. Jednak po drodze do etapu meblowania, było wiele pracy i zakupów, które nie do końca mi się podobały. Po prostu nie lubię wydawać pieniędzy na coś czego nie widać, czyli na przykład na ogrzewanie podłogowe czy rury odprowadzające wodę :). Wiem, że są to niezbędne rzeczy jednak jakoś od początku nie mogłam się pogodzić z tym, że trzeba wydać tyle kasy na coś czego nie widzę. Czy tylko ja tak mam? 

Moje wymarzone wnętrze to pomieszczenia w stylu skandynawskim i spójna całość. Dużo bieli, szarości i dodatki w drewnianych barwach. Największym moim marzeniem były również białe drzwi we wnętrzu i nie wiem jakim cudem, ale udało nam się je kupić i to w całkiem dobrej cenie. Póki co wychodzi na moje i idziemy w delikatnie skandynawski styl. Zobaczymy co z tego wyjdzie na końcu. 


Z JEGO PUNKTU WIDZENIA  

M/ 
Nigdy nie zastanawiałem się nad stylem, w jakim będę urządzał wnętrza. Jeżeli meble mi się podobają i przede wszystkim nie "gryzą się" ze sobą, to dla mnie jest ok. Ważna jest funkcjonalność, dlatego w kwestii stylu zdaję się na Żonę :). Natomiast co do samego miejsca życia (dom na wsi czy mieszkanie w mieście), też nie mam określonej opinii. W związku z tym, że lubię w sobotni wieczór lub niedzielne popołudnie odpalić grilla, naturalnym wyborem jest dom z ogrodem. Jednak chętnie spróbowałbym życia w mieszkaniu w dużym mieście, choćby z powodu samego sprawdzenia, gdzie żyje się lepiej.

Najważniejsze w wyborze miejsca do życia jest to aby czuć się tam dobrze i to niezależnie od tego, czy decydujemy się na dom czy mieszkanie, na wsi czy w mieście.

Napiszcie jak to jest u Was. Wolicie dom czy mieszkanie? 

Zajrzyjcie też na stronę gdzie znajdziecie piękne domy na sprzedaż w Mikołowie - jest co podziwiać.

Do następnego!

Komentarze

  1. Calea życie mueszkalam w dużym mieście. Mimo ze w domu z tym grtoderm to nadal duże miasto. I w życiu nie chcialabym mieszkać w bloku. Teraz mu szukam na wsi. W jeszcze większym domu z ogrodem. I wiesz co? Wcale nie ma tyle sprzątania. Mam duuuzo mniej kurzu niż w mieście. A ponieważ codziennie piswiecam te pol godzinki na ogarnianie, to sobotnie porządki nie są udreka. A ogród?? To juz sama przyjemność!!

    Zlikwidowała disqusa... czyżby RODO? 😋

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM @dyedblonde