Phyto Color, farba do włosów - analiza składu

Delikatna farba do farbowania włosów - dyedblonde
Od pandemii, czyli przeszło już 3 lata (a może nawet więcej) sama farbuje swoje włosy. Spróbowałam raz i stwierdziłam, że całkiem dobrze mi to wychodzi, więc po co zbędnie wydawać pieniądze. Początkowo, przygodę zaczęłam z farbą L'ORÉAL PARIS Casting Creme Gloss, ale później zaczęłam szukać innych rozwiązań i tak trafiłam na Phyto Color, która sprawdza się u mnie naprawdę świetnie. Cena farby nie jest najtańsza bo to koszt około 45 zł, ale przy moich włosach jedno opakowanie spokojnie wystarcza na dwa farbowania.


Phyto Color  

W zasadzie ta analiza składu miał być tylko dla mnie, chciałam sprawdzić w jakim stopniu Phyto Color może szkodzić moim włosów i skórze głowy. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że coraz więcej osób używa tej farby, postanowiłam przygotować wpis. Może komuś się przyda, więc nie przedłużam i przechodzę do konkretów!  


ANALIZA SKŁADU FARBY DO WŁOSÓW PHYTO COLOR

Aqua/ Water/ Eau, Cetearyl Alcohol, Ethanolamine, Propylene Glycol, Ceteareth-25, Ceteth-2, PEG-2 Rapeseedamine, PEG-4 Rapeseedamide, Oxidized Corn Oil, Frangula Alnus Bark Extract, Rubia Tinctorum Root Extract, Haematoxylum Campechianum Wood Extract, Coreopsis Tinctoria Flower Leaf Stem Extract, Genista Tinctoria Flower Leaf Stem Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Zizyphus Joazeiro Bark Extract, Gardenia Tahitensis Flower, Tocopherol, Maltodextrin, Propanediol, Parfum/Fragrance, Sodium Sulfite, Polyquaternium-22, Ascorbic Acid, Sodium Hydrosulfite, Toluene-2,5-Diamine Sulfate, Tetrasodium Edta, 4-Chlororesorcinol, 2-Methylresorcinol, P-Aminophenol, 4-Amino-2Hydroxytoluene, Phenyl Methyl Pyrazolone, M-Aminophenol.

Delikatna farba do farbowania włosów - dyedblonde
Delikatna farba do farbowania włosów - dyedblonde

Aqua/ Water/ Eau - woda  jest głównym składnikiem produktów do pielęgnacji skóry i włosów. Często stanowi ponad połowę składu produktu. Jest rozpuszczalnikiem, dzięki czemu kosmetyki są bardziej przyjazne dla naszej skóry.

Cetearyl Alcohol – alkohol cetylowy, uznany jest za bezpieczny składnik, który nie jest toksyczny, nie podrażania i nie uczula. Alkohol kojarzony jest jako środek wysuszający, jednak w przypadku  Cetearyl Alcohol jest wręcz odwrotnie. Poprawia nawilżenie skóry i włosów.

Ethanolamine – wykorzystywany w kosmetykach do utrzymania stałego odczynu pH. Działa szkodliwie na skórę, może powodować podrażnienia, pieczenie i zaczerwienienie.

Propylene Glycol – związek chemiczny z grupy alkoholi. Ułatwia przenikanie substancji w głąb skóry i włosa. Tolerowany przez skórę, nie powoduje podrażnień, nie uczula.


Ceteareth-25 – mieszanka alkoholi: cetylowego oraz stearylowego oksyetylenowanych 25 molami tlenku etylenu. Jest EMULGATOREM. Substancja myjąca. Skutecznie usuwa zanieczyszczenia ze skóry i włosów. Uznany za bezpieczny.


Ceteth-2 – substancja myjąca, oczyszczająca skórę i włosy. Bezpieczna do stosowania w kosmetykach.

PEG-2 Rapeseedamine – emulgator.

PEG-4 Rapeseedamide – substancja nawilżająca, bezpieczna do stosowania w kosmetykach.

Oxidized Corn Oil – substancja pochodzenia naturalnego, ma antyseptyczne działanie, łagodzi podrażnienia, bezpieczna dla kobiet w ciąży.

Frangula Alnus Bark Extract
– wyciąg z kory, chroni skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i utrzymuje ją w dobrej kondycji.

Rubia Tinctorum Root Extract – wyciąg z korzenia RUBIA, łagodzi i tonizuje, utrzymując skórę w dobrej kondycji.

Haematoxylum Campechianum Wood Extract – niestety nie znalazłam informacji o tym składniku.

Coreopsis Tinctoria Flower Leaf Stem Extract - Nachyłek barwierski, pielęgnuje i utrzymuje skórę w dobrej kondycji.

Genista Tinctoria Flower Leaf Stem Extract – ekstrakt z janowca barwierskiego, pielęgnuje i utrzymuje skórę w dobrej kondycji.

Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil – olej z nasion jojoba, zmiękcza skórę, chroni przed utratą wody, spowalnia procesy starzenia. Nie podrażnia, jest bezpieczny dla włosów i skóry.


Cocos Nucifera (Coconut) Oil – olej kokosowy, pełni funkcje rozpuszczalnika dla substancji nierozpuszczalnych w wodzie. Pielęgnuje skórę i włosy, zapobiega utracie wody, zmiękcza i wygładza. Bezpieczny jak składnik kosmetyczny.

Zizyphus Joazeiro Bark Extract - wyciąg z organicznego łopianu, oczyszcza i działa detoksykująco. Koi podrażnienia i przyśpiesza gojenie się ran.

Gardenia Tahitensis Flower - gardenia tahitańska, której zadaniem jest wygładzenie, nawilżenie, natłuszczenie skóry czy włosów. Poprawia wygląd włosów.

Tocopherol
- przeciwutleniacz bezpieczny do stosowania w kosmetykach.

Maltodextrin – tak zwany stabilizator kosmetyku, tworzy film ochrony na strukturze włosa.


Propanediol – jest to regulator i rozpuszczalnik dodawany do kosmetyku w celu poprawy właściwości nawilżających. Bezpieczny do stosowania w kosmetykach.

Sodium Sulfite – konserwant.

Polyquaternium-22 – składnik pochodzenia roślinnego.

Ascorbic Acid – zmniejsza szybkość utleniania zawartych w kosmetyku składników tłuszczowych. Substancja bezpieczna do stosowania w kosmetykach.  

Sodium Hydrosulfite
– substancja aktywna prostująca i utrwalająca włosy. Zabiega procesowi utleniania.  

Toluene-2,5-Diamine – substancja utleniająca do farb do włosów. Może uczulać i działać toksycznie, jednak odpowiednia ilość w kosmetyku nie wywołuje takich reakcji.

Tetrasodium Edta – zwiększa trwałość kosmetyku, składnik bezpieczny do stosowania w kosmetykach, nie powoduje alergii.

4-Chlororesorcinol – tak zwany wzmacniacz koloru, może wywoływać alergie.

2-Methylresorcinol – stosowany w farbach do włosów, wysokie stężenie może być drażniące dla skóry.

 P-Aminophenol – składnik stosowany w farbach do włosów, nadaje kolor, bezpieczny przy użyciu odpowiedniego stężenia.

4-Amino-2Hydroxytoluene – barwnik, utleniacz i wzmacniacz koloru. Może wywoływać alergie.

Phenyl Methyl Pyrazolone – składnik barwiący włosy. Zastosowany w odpowiedniej ilości bezpieczny dla skóry i włosów.


 M-Aminophenol – Emolient  stosowany w kosmetykach do pielęgnacji skóry i włosów, zmiękcza i wygładza włosy. Bezpieczny do stosowania w kosmetykach.

  • kolor zielony – składniki, które są ok.
  • kolor fioletowy – składniki, na które warto uważać.
  • na czarno zostawiłam te składniki, których nie jestem pewna. 


Największym minusem tej farby (choć akurat w moim przypadku to plus), może okazać się fakt, że szybko się wypłukuje. Farba zmienia kolor po każdym myciu.

Delikatna farba do farbowania włosów - dyedblonde
Delikatna farba do farbowania włosów - dyedblonde

Jak widać FARBA DO WŁOSÓW PHYTO COLOR ma całkiem fajny skład i jest w miarę bezpieczna dla skory głowy, co mnie bardzo cieszy, bo ostatnio tylko i wyłącznie używam właśnie jej. Choć w moim przypadku farbowanie włosów obydwa się co 2-3 miesiące.

W opakowaniu farby do włosów Phyto Color znajduje się również maska, która przeznaczona jest do stosowania po farbowaniu. Jeśli znajdą się osoby zainteresowane, mogę również pokazać jej skład.


Jaki Ci się podobają tego typu posty? Chcesz ich więcej?

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde