Co warto zabrać ze sobą na biwak? PCPHUNTERS

PLECAK WOJSKOWO-TAKTYCZNY pcphunters - dyedblonde
*Płatna współpraca

Co prawda wakacje już za nami, a ciepłe dni raczej pojawią się już tylko sporadycznie, jednak wiele osób wybiera na urlop późniejsze miesiące, takie jak wrzesień czy październik. Wówczas popularne miejsca są mniej zatłoczone przez turystów i jest więcej swobody. Również noclegi, czy różne atrakcje są wtedy tańsze. Sami w tym roku wybraliśmy urlop we wrześniu, choć ciężko było przetrwać całe wakacje w pracy.

 

Co warto zabrać ze sobą na biwak?

Już od dłuższego czasu chodzi za mną wyjazd pod namioty i biwakowanie. Pamiętam jako dziecko – zdarzało się, że rodzice zabierali mnie i rodzeństwo na takie wyprawy. Co to była za przygoda! Teraz każdy stawia na wygodę, a przecież takie nocowanie pod namiotami to dopiero atrakcja. Coś czuję, że w przyszłym roku takie rozwiązanie zastosujemy oboje z mężem. Namiot, ognisko, pieczone kiełbaski, spacer po górach, a obok strumyk – brzmi wręcz idealnie!

Tylko co spakować na taki biwak? Na pewno znajdą się tutaj osoby, które mają w tym wprawę, ale ja postanowiłam opowiedzieć co sama bym zapakowała.

SOFIRN C01S BLF MINI LATARKA LED pcphunters -dyedblonde

Podstawa to dobry plecak

Pierwszą podstawową rzeczą jest plecak, w końcu gdzieś trzeba spakować wszystkie te drobiazgi. Wybrałabym solidny model, który dodatkowo sprawdziłby mi się na wycieczce w góry. Jestem pewna, że taki wojskowo/taktyczny plecak, który oferuje strona PCP Hunters byłby idealny. Jest to model wyposażony w dwie funkcjonalne komory oraz przednią kieszonkę. Ma dwa błyskawiczne zamki i możliwość regulacji pasów. Plecak dostępny jest w dwóch kolorach: czarnym i oliwkom.

Co warto zabrać ze sobą na biwak? PCPHUNTERS
Co warto zabrać ze sobą na biwak? PCPHUNTERS
PLECAK WOJSKOWO-TAKTYCZNY pcphunters - dyedblonde

Namiot

Kolejną podstawową rzeczą, którą zabrałabym na biwak jest oczywiści namiot. Gdzieś trzeba spać i odpocząć. Do namiotu najlepiej śpiwór, ewentualnie koc. Nie zapomnij również o odpowiednich ubraniach. Drogie Panie, sukienka się tutaj nie przyda.

 

Kuchenka turystyczna

Skoro biwak to nie można zapomnieć o sprzęcie do gotowania. Można zabrać kuchenkę turystyczną, na której przygotujesz wszelkie posiłki i ciepłe napoje. Zamiennikiem kuchenki może być ognisko, tyle, że trudniej będzie Ci na nim zagotować wodę. Nie jest to jednak niemożliwe. Skoro gotowanie, to warto zabrać też naczynia czy sztućce.

 

Nóż i latarka

Bez tego chyba nie ruszyłabym na biwak. Nóż może się przydać w wielu sytuacjach np. do wystrugania patyków do pieczenia kiełbasek czy pokrojenia chleba. Latarka to must have na biwaku. Bez niej nigdzie się nie ruszysz po zmroku. Sprawdzony model, który polecę to Sofirn C01S BLF Mini latarka LED - https://www.pcphunters.com/99-survival. Mała, poręczna, możesz ją trzymać w nocy nawet pod poduszką.

Co warto zabrać ze sobą na biwak? PCPHUNTERS
Co warto zabrać ze sobą na biwak? PCPHUNTERS

Inne przydatne rzeczy

Na biwaku warto również ze sobą mieć:

  • apteczkę (opatrunki, tabletki przeciwbólowe itp.) – nigdy nie wiadomo co się stanie,
  • środek na komary,
  • środki higieniczne,
  • zapalniczkę.

PLECAK WOJSKOWO-TAKTYCZNY pcphunters - dyedblonde

Oczywiście to tylko moje spostrzeżenia, jestem ogromnie ciekawa co Ty zabrałabyś/zabrałbyś ze sobą na biwak. Koniecznie napisz w komentarzu, a ja będę uzupełniać tę listę Twoimi pomysłami, co Ty na to?

Noc pod  namiotem na łonie natury to musi być świetna przygoda.

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde