Szklana deska do krojenia – praktyczny dodatek do kuchni

Deska do krojenia
Coraz bardziej tęsknię za ciepełkiem, marzy mi się lato, albo chociażby wiosna... 
 
Dzisiaj praktyczny wpis, bo prezentuję w nim łatwy sposób, który pomoże ci przedłużyć trwałość Twojego blatu kuchennego! 

 

Praktyczny dodatek do kuchni

Blat kuchenny narażony jest na wiele uszkodzeń mechanicznych. Korzystasz z niego każdego dnia i każdego dnia sprawdzasz jego trwałość. Dlatego warto odpowiednio go zabezpieczyć by wytrzymał w Twojej kuchni jak najdłużej, ładnie się prezentował i nie wymagał wczesnej wymiany.

W przypadku blatów drewnianych należy pamiętać o regularnym olejowaniu, ale co jeszcze można zrobić by zabezpieczyć go przed uszkodzeniami mechanicznymi czy zabarwieniem na inny kolor.

Deska do krojenia

Szklana deska do krojenia

Świetnym rozważeniem jest wykorzystanie szklanej deski do krojenia w większych rozmiarach, która ochroni blat. Taką deskę najlepiej położyć w miejscu, w którym blat jest najbardziej narażony, czyli tam gdzie zazwyczaj przygotowujesz posiłki. W naszym przypadku takim miejscem jest przestrzeń między lodówką a kuchenką. To właśnie tam najczęściej kroimy warzywa czy przygotowujemy mięsa.

W naszej kuchni postawiliśmy na blat imitujący drewno. Dobrze wiemy, że musimy uważać podczas gotowania, zwłaszcza przygotowując dania z dodatkiem curry czy kurkumy, które mocno brudzą i ciężko się zmywają. Musimy również uważać by nóź przypadkiem nie wylądował właśnie na blacie i nie zrobił dziury. Dlatego bardzo dobrze sprawdza się u nas szklana deska. Gdzie taką kupić?

Deska do krojenia
Deska do krojenia

Sklep Wallmuralia

W internetowym sklepie Wallmuralia znajdziesz szeroki wybór dekoracji do domu, w tym właśnie szklane deski kuchenne, panele do kuchni, zegary, naklejki, obrazy itp. Na uwagę zasługują ich szklane dodatki, które są naprawdę wysokiej jakości, pięknie się prezentują i dostępne są w wielu wzorach i kolorach. To produkty wykonane ze szkła hartowanego, łatwe w utrzymaniu i dodatkowo nie zbierają zapachów oraz bakterii.

Oczywiście, na stronie Wallmuralia znajdzie się też coś dla miłośników obrazów akrylowych, obrazów na płótnie, fototapet 3D itp. Koniecznie do nich zajrzyj i napisz co wpadło Ci w oko.

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde