Moja pielęgnacja ciała

Krem na rozstępy w ciąży
Dlaczego odwiedzasz mojego bloga? Co podoba Ci się w nim najbardziej, a co uważasz, że mogłabym poprawić. Jestem ciekawa co motywuje Cię do wpisania w wyszukiwarkę nazwy mojej strony. Staram się go cały czas rozwijać, dlatego takie podpowiedzi byłby dla mnie bardzo pomocne!  

W dzisiejszym poście kilka słów o pielęgnacji ciała.

 

Pielęgnacja ciała

Na moim blogu najczęściej przewijają się kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Nie oznacza to jednak, że nie dbam o swoje ciało, bo poświęcam mu równie dużo czasu. Ostatnio moim hitem w pielęgnacji skóry jest szczotkowanie na sucho. Jest to jedna z tych czynności, która stała się bardzo popularna wśród nas kobiet, jednak nic dziwnego, bo regularne szczotkowanie potrafi zdziałać cuda.

 

Co daje szczotkowanie ciała?

Na początek może wspomnę, że zaczynając przygodę ze szczotkowaniem ciała trzeba się liczyć z tym, że te pierwsze razy nie będą zbyt miłe. Szczotka jak to szczotka ma dość twarde włosie, a więc skóra musi się do niej przyzwyczaić. Warto jednak pamiętać by wybrać szczotkę z naturalnym włosiem! Po kilku użyciach ciało się przyzwyczaja, a szczotkowanie staje się taką miłą rutyną.

Efekt jaki można uzyskać szczotkując regularnie ciało to: redukcja cellulitu, wygładzenie, ujędrnienie jak i nawilżenie skóry, zwiększenie napięcia, pozbycie się martwego naskórka czy wrastających włosków. Ponadto szczotkowanie ciała poprawia krążenie krwi oraz przeciwdziała powstawaniu rozstępów. Tak naprawdę zalet szczotkowania jest bardzo dużo i to właśnie one przekonują mnie do sięgania po szczotkę.

Oczywiście w pielęgnacji ciała staram się nie omijać nawilżania skóry. Mam do tego kilka ulubionych kremów, ale najważniejsze jest dla mnie to by fajnie wygładzały skórę i przede wszystkim nie pozostawiały uczucia lepkości. Jeśli chodzi o wybór kremu do ciała to zasady są podobne jak w przypadku kremu do twarzy. Jeśli masz suchą skórę sięgnij po coś nawilżającego, jeśli masz cellulit szukaj czegoś co pomoże go zniwelować, a może jesteś kobietą w ciąży, wówczas wybierz krem na rozstępy w ciąży.

Jedynym z moich ulubionych kroków przy pielęgnacji ciała zaraz po szczotkowaniu jest wykonanie peelingu. Taki zabieg wykonuję z reguły raz lub dwa razy w tygodniu. Zazwyczaj wybieram te peelingi, które mają grubsze ziarenka, wówczas wiem, że moja skóra jest faktycznie oczyszczona.

Szczotkowanie, peeling oraz odpowiednie nawilżanie, to trzy kroki, które stosuję przy pielęgnacji ciała. A Ty jaki masz swój rytuał?

Do następnego! 

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde