Zadbana łazienka z produktami Faberlic

Spray Antynalot Faberlic
Gdybyście mnie zapytali, którego z pomieszczeń najbardziej nie lubię sprzątać byłaby to łazienka. Przede wszystkim dlatego, że aby było w niej czysto trzeba się na prawdę napracować i robić to regularnie. Najgorsze jednak jest czyszczenia prysznica, który w końcu używany jest codziennie. Nie cierpię powstających plam z wody na szybach oraz czyszczenia fug. To właśnie te czynności, które mnie przerażają w sprzątaniu łazienki. Ciekawe, czy Wy macie takie pomieszczenie w domu/mieszkaniu, do którego niechętnie podchodzicie jeśli chodzi o jego sprzątanie?

Zadbana łazienka z produktami Faberlic

Ustaliliśmy już, że nie lubię sprzątać łazienki, a że mam ich dwie to problem jest podwójny. Na szczęście z pomocą przychodzą mi produkty Faberlic, o których już nie raz słyszałam same pozytywy. Długo nie musiałam zastanawiać się nad ich zamówieniem i przetestowaniem. W końcu jeśli jest coś co ułatwi porządki, zwłaszcza te w łazienkach, od razu chce to mieć u siebie. Tym sposobem trafił do mnie uniwersalny środek do czyszczenia łazienek, spray Antynalot do wanny i kabin prysznicowych oraz wodny odświeżacz powietrza w sprayu, Tropikalna bryza.
Wodny odświeżacz powietrza Faberlic

Zacznijmy od ostatniego produktu, czyli wodnego odświeżacza powietrza w sprayu, Tropikalna bryza.

Wodny odświeżacz powietrza w sprayu, Tropikalna bryza, Faberlic

To, że uwielbiam gdy ładnie pachnie w domu już wiecie. To, że często zamawiam różnego rodzaju zapachy też już wiecie, ale jeszcze nie spotkaliście się na moim blogu z recenzją wodnego odświeżacza z katalogu Faberlic. Nic straconego bo chętnie Wam o nim opowiem.
Wodny odświeżacz powietrza Faberlic znajduje się w plastikowej butelce o pojemności 250ml, do której dołączono atomizer w postaci sprayu. Jest to jedno z wygodniejszych rozwiązań zapobiegające wylaniu się płynu z butelki, tym bardziej, że atomizer posiada blokadę. Ponadto ułatwia on spryskiwane określonej powierzchni, niemniej jednak nie polecam używania go bezpośrednio nad płytkami gdyż pozostawia niewielkie kropeczki, które później trzeba myć. Butelka przyozdobiona została etykietek w kolorze biało-morskim, na której znajdują się najpotrzebniejsze informacje dotyczące produktu.
Środek opakowania wypełniono płynem wykonanym na bazie kosmetycznych składników, które są ekologiczne i tym samym bezpieczne. W jego składzie nie znajdziemy też dodatku alkoholu, czy chemicznych gazów. Zadaniem wodnego odświeżacza powierza Tropikalna bryza, Faberlic jest usunięcie nieprzyjemnych zapachów, nawilżenie powietrza, oczyszczenie z pyłu i kurzu jak i nadanie przyjemnego aromatu pomieszczeniom oraz tkaninom. Efekt jaki uzyskujemy to świeżość i cudowny aromat w całym domu przez kilka godzin. Marka Faberlic oferuje nam 6 zapachów wodnego odświeżacza: słoneczny ananas, świeżość owoców, pomarańcza z cynamonem, antynikotynowy,  zimowe owoce oraz tropikalna bryza. To właśnie ten ostatni wybrałam do siebie do domu i od razu pomyślałam, że będzie kojarzył mi się z wakacjami - tak też jest. Zapach jest świeży, przyjemny i przede wszystkim nie gryzie w nos. Jak dla mnie idealny! Choć nie ukrywam, że kusi mnie aromat słonecznego ananasa, który będę musiała wypróbować. 
Uniwersalny środek do czyszczenia łazienek, Faberlic

Uniwersalny środek do czyszczenia łazienek, Faberlic

Środek ten mieści się w plastikowej, 500ml butelce podobnie jak w przypadku sprayu w kolorze biało—niebieskim. Opakowanie zakręcane jest nakrętką z blokadą co daje nam gwarancję, że nic nam się nie wyleje chociażby podczas przewozu kuriera. Na butelce naklejone etykiety z wszystkim potrzebnymi informacjami. Cena jaką musimy zapłacić za uniwersalny środek do czyszczenia łazienek, Faberlic to około 18 zł, choć na promocji możemy go wyhaczyć za 11 zł. Także za działanie, o którym za chwilę wspomnę cena wydaje się stosunkowo nieduża.
Od razu też napiszę, że działanie tego środka oparte jest na silnym kwasie biodegradowalnym, dlatego należy pamiętać, że możemy go używać tylko na powierzchniach kwasoodpornych i emaliach!
Uniwersalny środek do czyszczenia łazienek przeznaczony jest do czyszczenia płytek, kafelek, umywalek, baterii, bidetów, wanien i kabin prysznicowych, stali nierdzewnej, powierzchni ceramicznych, plastikowych, akrylowych i emaliowanych. Dobrze usuwa naloty wapienne, osady z mydła czy rdzę. Szczerze, byłam zaskoczona jak pięknie usunął osad, który zebrał się na fudze pod prysznicem, bo jeszcze żaden płyn tak dobrze tego nie zrobił. Produkt stosuję raz w tygodniu, a efekt utrzymuje się przez kilka dni. Ponadto składniki zawarte w tym środku nie tylko oczyszczają ale i dezynfekują i chronią powierzchnię przed odkładającym się brudem.
Póki co jest to jeden z lepszych produktów do czyszczenia łazienki jaki miałam okazję sprawdzić.
Spray Antynalot Faberlic

Spray Antynalot do wanny i kabin prysznicowych, Faberlic

Tutaj mamy do czynienia z 300 ml butelką w kolorze białym i niebieskiej etykiecie. Podobnie jak w przypadku wodnego odświeżacza dołączono wygodny atomizer z blokadą. Ułatwia to spryskiwanie płytek czy armatury. Działanie sprayu Antynalot to przede wszystkim usuniecie osadu wapiennego i mydlanego oraz rdzy. Dobrze sprawdza się do wanny, kabin prysznicowych, zlewu czy kafelek, choć wydaje mi się być łagodniejszy niż uniwersalny środek do czyszczenia łazienek. Tak czy inaczej radzi sobie z brudem nawet tym zaschniętym. Co ważne posiada właściwości antybakteryjne.

Tak na prawdę zarówno uniwersalny środek do czyszczenia łazienek jak i spray Antynalot sprawdzają się bardzo dobrze. Czyszczenie łazienek z tymi produktami jest znacznie łatwiejsze, choć nie będę ściemniać - dalej nie przepadam za sprzątaniem tych pomieszczeń. Tak czy inaczej super, że na rynku mamy dostęp do artykułów, które ułatwiają nam tą czynność.      

Jeśli zainteresował Was któryś z produktów, koniecznie zajrzyjcie na stronę Faberlic. Dajcie też znać czy mieliście styczność z chemią tej marki.

Podobne wpisy możecie znaleźć poniżej:

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde