Majówka, długi weekend czy wakacje - kiedy warto skorzystać z oferty biur podróży?

Zalety wakacji z biurem podroży
Urlop konieczny od zaraz! Ktoś ma podobnie? Mój organizm zdecydowanie się go domaga. Potrzebuję odpoczynku, snu oraz totalnego resetu i coraz bardziej liczę, że w końcu się to uda! Tak naprawdę nawet nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej. Na szczęście coś tam zaplanowane już mamy, ale ciągle nie znamy terminu i konkretnego kierunku, co mnie przeraża.

Majówka, długi weekend czy wakacje - kiedy warto skorzystać z oferty biur podróży?


Może nieco wybiegam w przyszłość, bo do majówki i wakacji jeszcze sporo czasu, ale jeśli zamierzamy wybrać się gdzieś na długi weekend czy letnie wojaże, to polecam już teraz zacząć rozglądać się za ofertami. W końcu co roku powtarza się jedno – brak miejsc noclegowych, wysokie ceny, itp., a rezerwując wyjazd na kilka miesięcy wcześniej można sporo zaoszczędzić i mieć spokojną głowę.

Wyjazd na własną rękę czy oferta z biura podróży?

Oboje z mężem chętnie organizujemy jedną i drugą formę wyjazdów. W zasadzie wszystko zależy od tego czy stawiamy bardziej na odpoczynek czy zwiedzanie, ile w danym momencie chcemy przeznaczyć gotówki oraz ile dni urlopu wykorzystać. Wycieczka na własną rękę na pewno będzie wymagać od nas dużo więcej poświęcenia, dlatego dzisiaj skupię się na wyjazdach z biurem podróży! Podpowiem Wam też kiedy warto skorzystać z takich ofert!

Zalety organizacji wyjazdów z biurem podróży

Jak wiadomo wszystko ma swoje plusy i minusy, ale dzisiaj postaram się pokazać zalety wypoczynku z biurem podróży. Skupmy się na tym co pozytywne! 

  • Praktycznie wszystko załatwi za Ciebie biuro podróży
Biuro podróży załatwi za Ciebie praktycznie wszystko, a Ty musisz zająć się jedynie pakowaniem i dojazdem do lotniska. Lot, transport z hotelu czy ubezpieczenie nie jest na Twojej głowie. Kupując wycieczkę przez biuro podróży formalności kompletnie Cię nie interesują, pamiętaj jedynie, aby zabrać ze sobą dowód lub paszport oraz dokument podróży. 

  • Nie musisz martwić się o wyżywienie
Wiem, że jeśli jedziemy do nowego miejsca zazwyczaj chcemy skosztować tradycyjnych dań i alkoholi, ale czy zawsze mamy do tego okazję? Niejednokrotnie szukanie restauracji w obcym kraju staje się dla nas męczarnią i jest jak „szukanie igły w stogu siana”. Dlatego jeśli chcemy uniknąć przygód, opcja all inclusive będzie dobrym rozwiązaniem, a jeśli będziemy chcieli zawsze możemy coś dodatkowo przekąsić na mieście. 

  • Brak bariery językowej
To świetna możliwość dla osób, które nie mówią biegle chociażby w języku angielski, czy po prostu nie potrafią się przełamać. Bo tak na prawdę już na lotnisku wszystkim kierują rezydenci, zapewniając turystom jak najlepszą pomoc. 

  • Oszczędność czasu
Prawda jest taka, że wycieczkę z biurem podróży możemy kupić nawet dzień przed wylotem i spokojnie ze wszystkim się wyrobimy. Z wyjazdem na własną rękę nie jest już tak prosto…

To tylko kilka zalet o których postanowiłam dzisiaj wspomnieć. Gwarantuję, że jest ich o wiele, wiele więcej, choć wiem, że nie wszyscy lubią tego typu wyjazdy, gdyż w pewnym sensie mogą nas męczyć i być dla nas ograniczeniem. Dlatego sama polecam wersję pół na pół – raz wakacje z biurem podróży, raz na własną rękę, tak jak to my sobie zawsze planujemy.

Podsumowując: Wakacje z biurem podróży są wersją dla osób wygodnych. Osób, którym zależy na typowym odpoczynku!
Wakacje z biurem podróży

Kiedy warto skorzystać z ofert biura podróży?

Z naszego doświadczenia: najlepsze oferty w biurach podróży można znaleźć w styczniu i lutym, na kilka dni przed świętami Wielkanocnymi, na przełomie czerwca i lipca, w listopadzie oraz tuż przed świętami Bożego Narodzenia. W innych miesiącach ceny są nieco wyższe, ale wszystko zależy od tego na co w danym momencie trafimy i jaki kierunek chcemy wybrać. Jeśli zależy nam na pięknej pogodzie to wiadomo, że na początku roku najlepiej wybrać takie miejsca jak Karaiby, Zjednoczone Emiraty, Zanzibar itp., w maju polecam Wyspy Kanaryjskie albo Egipt, a w okresie letnim cokolwiek będziemy chcieli – w większości krajów pogada będzie gwarantowana!

Które biuro podróży wybrać?

Biur podróży mamy na prawdę sporo, jednak nie wszystkie są na tyle sprawdzone i dobre, by można było spokojnie wykupić wczasy i się nie stresować. Dlatego przed realizacją takiej transakcji, która niejednokrotnie przekracza kilka tysięcy złotych, polecam przeczytać na forach Internetowych opinie, żeby nie popełnić kosztownego błędu! Sama mogę polecić Wam moje ostatnie odkrycie jakim jest biuro Dreamtours. Posiadają bardzo bogatą ofertę i całkiem rozsądne ceny, chociażby jeśli chodzi o 7-dniowy pobyt w Bułgarii - https://dreamtours.pl/wakacje/bulgaria.

Ok, mam nadzieję, że nieco Wam pomogłam w planach majówkowych, wakacyjnych i weekendowych. Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Wam i sobie owocnych poszukiwań wymarzonych podróży!

Jestem bardzo ciekawa czy planujecie w tym roku jakieś wczasy i czy korzystacie z biur podróży. Napiszcie w komentarzach, chętne poczytam!

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde