Wybielanie zębów z marką Dr Martin Schwarz

Zadbany, biały uśmiech to chyba marzenie każdego. Oczywiście żeby tak było musimy o niego odpowiednio dbać. Jednak czy to wystarczy? Warto stosować się do kilku zasad, które pomogą nam zniwelować powód brzydkich przebarwień na szkliwie: odpowiednia dieta, prawidłowy dobór szczoteczki, nitkowanie, regularne godziny mycia itp. Możemy również od czasu do czasu wspomóc sobie preparatami wybielającymi, ważne jednak by takowe nam nie zaszkodziły.

Wybielanie zębów z marką Dr Martin Schwarz

Marką, którą śmiało mogę Wam polecić i która się sprawdza jest Dr Martin Schwarz. To niemiecka marka, posiadająca produkty do pielęgnacji jamy ustnej oraz zębów. Ich celem jest stworzenie skutecznych produktów, które pomogą nam utrzymać zadbany uśmiech. W ich ofercie znajdziemy: żele wybielające, żele antybakteryjne, pasty do zębów oraz akcesoria do pielęgnacji zębów. Po krótce wspomnę o każdym preparacie Dr Martin Schwarz:
Bioscaling – to antybakteryjny żel do zębów, który ma za zadanie usnąć w bezpieczny sposób nagromadzone w jamie ustnej bakterie, przeciwdziałając tym samym tworzeniu się biofilmu, prowadzącego do powstawania kamienia nazębnego.
Dr. Martin Schwarz HOME COMFORT+ dwuskładnikowy preparat usuwający przebarwienia i płytki nazębnej w bezpieczny dla nas sposób. Likwiduje zanieczyszczenia organiczne przywracając piękny uśmiech.
EXPERT 20% - żel polecany do wrażliwych zębów. Jego zadaniem jest rozjaśnienie koloru zębów metodą nakładkową. 
Ostatnim preparatem, który jest w ofercie marki Dr Martin Schwarz jest EXPERT 38% i to na nim skupię się dzisiaj, gdyż miałam okazję sprawdzić go na sobie.

W skład zestawu EXPERT 38% wchodzi, 5 ml preparat znajdujący się w strzykawce oraz dwie termo kurczliwe nakładki na zęby Flexi Trays.

Dr. Martin Schwarz EXPERT 38%

Dr. Martin Schwarz EXPERT 38% to żel posiadający właściwości wybielające z efektem porównywalnym do zabiegów specjalistycznych. Jego zadaniem jest rozjaśnienie zębów, za pomocą nakładek i specjalistycznego żelu, który utlenia i likwiduje powstałe na zębach zabarwienia po kawie, herbacie, winie itp. EXPERT 38% rozjaśnia kolor zębów o 4-8 odcieni, żel zawarty w strzykawce wystarcza na około  5 sesji, w zależności od rozmiaru zębów. Efekt widoczny jest już po pierwszej 30 minutowej aplikacji.

APLIKACJA Dr. Martin Schwarz EXPERT 38%

Aplikacja odbywa się w 4 krokach:
Krok 1 – Przygotowanie zębów do wybielania: dokładnie myjemy zęby i suszymy, tak by były czyste i suche, wówczas zabieg będzie skuteczniejszy.
Krok 2 – Umieszczenie żelu na nakładkach: niewielką ilość żelu nakładamy na wewnętrznych częściach nasadek, tak by pokrywał powierzchnię całych zębów. Ważne: żel nie powinien się wylewać z nasadek.
Krok 3 – Aplikacja nasadek na zęby: nakładki nakładamy na zęby tak by do nich przylegały do nich. Pozostawiamy na 30 minut. Żel, który się wylewa poza nakładkę, wycieramy chusteczką bądź patyczkiem
Krok 4 – Ściągane nasadek: po upływie 30 minut ściągamy nasadki z zębów, oczyszczamy je i płuczemy dokładnie zęby.

MOJA OPINIA:

Jakieś 2-3 lata temu miałam styczność z podobnym preparatem do wybielania zębów, wówczas byłam zadowolona z efektu, jednak nie przypadł mi do gustu sposób aplikacji. Tak jest i w tym przypadku. Nakładanie nasadek na zęby do najwygodniejszych  nie należy, tym bardziej, że musimy je nosić przez 30 minut. Wówczas zbiera nam się w jamie ślina, a to również nie pomaga. Dlatego wymyśliłabym jakiś inny, łatwiejszy sposób aplikacji.

Najważniejszy jednak jest preparat i jego działanie. Faktycznie efekty zauważalne są już po pierwszej 30 minutowej sesji, wówczas zęby stają się o odcień bielsze, jednak nie jest to jeszcze wynik, którego oczekujemy. Aby uzyskać biały uśmiech musimy wykonać około 3-5 aplikacji. Po takiej sesji  zęby są bielsze i wyraźnie gładsze. Szczerze jestem zadowolona z efektu i z wielką chęcią w przyszłości  powtórzę wybielanie za pomocą tego zestawu. Co ważne, taki zabieg jest bezbolesny i szybki, a efekt niemalże natychmiastowy. Niemiej jednak popracowałabym nad aplikacją, może za pomocą szczoteczki?     
Nie polecam osobom, które mają wrażliwe dziąsła oraz uszkodzone zęby. Najlepiej przed aplikacją skonsultować się ze stomatologiem, by uniknąć możliwych problemów.


Napiszcie w komentarzach czy sięgacie po tego typu środku, czy może jednak jeśli chodzi o wybielanie to oddajecie się tylko i wyłącznie w ręce specjalisty.

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde