Zadbaj o skórę z marką Caudalie

Mimo, iż nie tak dawno wróciłam z gorącego Egiptu, to cały czas z niecierpliwością wyczekiwałam słonecznej pogody u nas. Ona zdecydowanie bardziej korzystnie na mnie wpływa! Też tak macie? Zdaję sobie sprawę z tego, że słońce mimo, iż działa bardzo dobrze na nasze samopoczucie, to nie jest zdrowe dla naszej skóry, dlatego staram się ją chronić. Wiadomo najlepszym sposobem byłoby unikanie słońca, ale nie potrafię.

Zadbaj o skórę z marką Caudalie

W zeszłoroczne wakacje postawiłam na dość lekkie filtry, które okazały się nie do końca skuteczne. Dlatego tego lata mój wybór padł na markę Caudalie, która w swojej ofercie posiada różne spraye i kremy z wysokim filtrem, który chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB. Żałuję bardzo, że tych produktów nie miałam ze sobą na wyjeździe do Egiptu, może uniknęłabym efektu złuszczania się skóry…  

…ale zacznijmy od początku…

W skrócie: marka Caudalie w ofercie oprócz rewelacyjnych kosmetyków do pielęgnacji skóry posiada również genialną linię przeciwsłoneczną z dopasowaną konsystencją do każdego typu skóry i warunków pogodowych. Produkty te mają dobrane filtry UVA/UVB, tak by zapewniały maksymalną ochronę naszej skóry. Nie znajdziemy w nich natomiast szkodliwych nanocząsteczek i oktokrylenu oraz takich składników jak alkohol, czy silikon. Tak więc przeciwsłoneczna linia Caudalie jest odpowiednia do wszystkich rodzajów skóry, nawet tych bardzo wrażliwych.
*Z racji, że filtry przeciwsłoneczne uznawane są za jedne z czynników odpowiedzialnych za zanieczyszczenia mórz i oceanów, marka Caudalie angażuje się w program ochrony i odnowy raf koralowych. Brawa dla nich!!!


Ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB

W moje ręce trafiły trzy wysokiej jakości kosmetyki: spray nawilżający do opalania SPF50, perfekcyjny olejek do opalania SPF30 oraz krem przeciw słoneczny i przeciwzmarszczkowy do twarzy SPF50. Dwa pierwsze produkty mieszczą się w plastikowych buteleczkach z wygodnym aplikatorem, natomiast ten ostatni w solidnie wykonanej tubie. Zarówno w przypadku jednego jak i drugiego opakowania, mogę śmiało stwierdzić, że są one jak najbardziej praktyczne i idealnie sprawdzą się na plaży. Niemniej jednak oczywiście moim faworytem jest butelka z aplikatorem, która zdecydowanie ułatwia stosowanie produktu.
Zadaniem wszystkich tych kosmetyków jest zabezpieczenie przed promieniowaniem UVA i UVB oraz zapewnienie trwałej i promiennej opalenizny na naszej skórze. Ponadto produkty te mają na celu zapobieganie starzenia się oraz nawilżać i łagodzić skórę po opalaniu.
W przypadku Sprayu nawilżającego do opalania SPF50 (cena: 107,50 zł / 150 ml) znajdziemy wodę winogronową bio (nawilża), świerk (pobudza mikrokrążenie), polifenole oraz witamina E (o działaniu antyoksydacyjnym i  przeciwzmarszczkowym). Spray ten ma lekką, nieklejącą się formułę.
Natomiast perfekcyjny olejek do opalania SPF30 (cena: 107,50 zł / 150 ml) oraz krem przeciwsłoneczny i przeciwzmarszczkowy do twarzy SPF50 (cena: 94,10 zł / 50 ml) zawierają odżywczy olej winogronowy (regeneruje), olej sezamowy (odżywia), polifenole oraz witaminę E (działanie antyoksydacyjne i  przeciwzmarszczkowe).

Jak już wcześniej wspomniałam, żałuję, że te produkty nie pojechały ze mną do Egiptu. Na pewno jednak będę notorycznie po nie sięgać podczas tego lata. Tym bardziej, że są tego warte!

Dajcie znać czy znacie markę Caudalie i  jej linię przeciwsłoneczną!

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde