Pędzel Kabuki. Lily Lolo czy Earthnicity?

Pędzel kabuki Lily Lolo i Earthnicity
Jeśli znacie kosmetyki mineralne to dobrze wiecie, że ich aplikacja nie jest wcale taka łatwa. Na początku praktycznie każdy może mieć problem by przestawić się z płynnych podkładów na sypkie. Dlatego istotną rzeczą, która ułatwi nam aplikowanie minerałków jest pędzel. Jaki wybrać? 

Pędzel Kabuki. Lily Lolo czy Earthnicity?

W Internecie możemy znaleźć mnóstwo poradników jak nakładać mineralne kosmetyki, sama nawet kilkukrotnie o tym wspominałam. Mamy metodę wklepywania lub aplikowania za pomocą okrężnych ruchów. Jeśli chodzi o mnie to nie mam swojej ulubionej, wszystko zależy od humoru. Zdecydowanie szybsza, ale mniej dokładniejsza, jest metoda okrężnymi ruchami. Za to staranne wklepywanie gwarantuje nam równomierny makijaż. Obie metody mają swoje plusy i minusy. Nie miej jednak ważną rzeczą jest dobór pędzla - zwykłym pędzlem do pudru czy podkładu nie zdziałamy wiele. Tak więc, mamy coś takiego jak Kabuki - pędzel, który przeznaczony jest do nakładania sypkich pudrów czy podkładów.
Pędzel kabuki Lily Lolo i Earthnicity
Czym charakteryzują się pędzle Kabuki? Delikatnym, gęstym i zbitym włosiem, które pozwala nam na uzyskanie idealnego krycia podczas aplikowania kosmetyków mineralnych.

Oczywiście na rynku kosmetycznym mamy już wiele tego typu pędzli, no więc który wybrać? Tutaj przychodzę Wam z delikatna podpowiedzią. Pokażę Wam dwa pędzle, które są do siebie zbliżone zarówno cenowo jak i jakościowo.


Pędzel Kabuki Lily Lolo czy Earthnicity?


Pędzel kabuki Lily Lolo i Earthnicity
CENA: jak już wspomniałam, ceny obu pędzli są do siebie zbliżone. Za Kabuki Lily Lolo zapłacimy 90 zł, natomiast za Earthnicity 80 zł.
WYGLĄD: oba pędzle są niewielkie, za to bardzo podręczne. Zmieszczą się do każdej kosmetyczki, co jest ważne, na przykład podczas podróży i pakowania się do jednej walizki. Zarówno Lily Lolo jak i Earthnicity mają solidną, czarną rączkę, na której znajdziemy logo marki. W obu przypadkach mamy syntetyczne włosie.
WŁOSIE: istotną cechą w przypadku każdego pędzla jest włosie. Zależy nam, aby było ono delikatne i jednocześnie dobrze sprawdzało się podczas aplikacji kosmetyków. Pędzel Lily Lolo oraz Earthnicity charakteryzuje się mocnym zbiciem oraz delikatnością. Oba są bardzo gęste i fantastycznie rozprowadzają produkt po skórze. Nie zauważyłam też, aby z któregoś wypadały włoski – trzymają się bardzo solidnie. Pędzle natomiast różnią się jedną rzeczą: Lily Lolo jest według mnie bardziej miękki, dzięki czemu lepiej się sprawdza podczas aplikacji.
ROZMIAR: może rozmiar nie jest aż taki istotny, ale im większy pędzel tym szybciej nałożymy podkład czy puder. Kabuki Lily Lolo – jego całkowita wysokość to 70 mm, a samego włosia 40 mm. Kabuki Earthnicity - wysokość całkowita 65 mm, włosie 40 mm. 
KRYCIE – oczywiście w dużej mierze krycie zależy od podkładu, jednak pędzle też się do tego przyczyniają, zawłaszcza jeśli chodzi o minerałki. W przypadku pędzla Lily Lolo mamy gwarancję szybkiej aplikacji i pięknego krycia. Natomiast pędzel Earthnicity jak wspomniałam jest twardszy przez co gorzej sprawdza się podczas nakładania podkładu, co skutkuje słabszym kryciem.

Oba pędzle są do siebie bardzo zbliżone. Jednak ze względu na delikatniejsze włosie i wielkość pędzla zdecydowanie stawiam na Kabuki Lily Lolo. Jednocześnie nie odrzucam Kabuki Earthnicity, gdyż sprawdza się świetnie podczas nakładania różu czy bronzera.

Napiszcie czy znacie, któryś z tych pędzli i czym nakładacie kosmetyki mineralne.

Podobne posty znajdziecie również tutaj: 
Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde