Złoto czy srebro? Co z czym łączyć?

Srebrna i złota biżuteria
Jeszcze parę lat temu nie wyobrażałam sobie połączenia srebra ze złotym. W ogóle nie lubiłam złotej biżuterii, dlatego raczej jej unikałam. Pierścionki, naszyjniki i bransoletki, zwłaszcza z żółtego złota mogłyby dla mnie nie istnieć. Zawsze w tego typu biżuterii czułam się źle. Zmieniło się to po zaręczynach, kiedy to od męża dostałam pierścionek właśnie z żółtego złota. Przyzwyczaiłam się do niego tak, że teraz bez problemu łączę ze sobą złoto i srebro i nie ukrywam, że coraz bardziej mi się to podoba. Dodatkowo wybierając obrączki oboje postawiliśmy na połączenie złota żółtego z białym, dlatego teraz nie mam problemu z doborem bransoletki do pierścionków nawet latem. 

Złoto czy srebro? Co z czym łączyć?

Wybór pierścionka zaręczynowego

Tutaj coś dla Panów, bo szczerze nie wyobrażam sobie, żeby kobieta wybierała sama sobie pierścionek zaręczynowy – co to by była za niespodzianka? Co więc jednak zrobić żeby trafić w gust narzeczonej? Kobiety uwielbiają biżuterię, a więc spokojnie można wybadać jaki rodzaj jej się najbardziej podoba, aby później nie było zawodu z żadnej ze stron.
Do wyboru mamy pierścionki zaręczynowe z brylantem, z cyrkoniami, diamentem, z białego lub z żółtego złota. Wszystko zależy od tego ile planujemy wydać i jakie są upodobania wybranki. Pamiętajmy jednak, że pierścionek zaręczynowy nosimy przez długie lata (do końca życia), a więc nie może być to coś co wyjdzie z mody, najlepiej stawiać na klasyczne wzory.

Jaką biżuterię wybrać w lecie?

Lato to temperatury przekraczające niekiedy 30 stopni, a więc nasze letnie stylizacje opierają się na lekkich, zwiewnych sukienkach i małej ilości dodatków. Po co zakładać coś w czym zaraz będzie nam gorąco i będziemy chcieli to ściągnąć? Dlatego jeśli chodzi o mnie, latem stawiam na totalny minimalizm – delikatna bransoletka, cieniutki naszyjnik lub proste kolczyki. W tej porze roku często też sięgam po bransoletki na nitce, które fajnie prezentują się właśnie z lekką sukienką. Latem zrezygnujcie z ciężkiej, masywnej biżuterii, gdyż na pewno nie będzie Wam pasowała do zwiewnych ubrań!

Złota bransoletka i srebrny zegarek

Ostatnio to moje zdecydowanie ulubione połączenie. Do zegarka zakładamy bransoletki, mogą być w tym samym kolorze, ważne by na ręce znajdowało się kilka ozdób o różnym wzorze. Ja bardzo lubię swój posrebrzany zegarek, połączony z cienką bransoletką z zawieszką oraz z okrągłymi ozdobami. Całość tak mi się podoba, że mogłabym je nosić non-stop. Niestety nie jest to dodatek tak uniwersalny.

Jestem ciekawa jak to jest u Was i czy lubicie łączyć złoto ze srebrem. Dajcie znać w komentarzach!

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde