Pozycjonowanie stron - jak sobie z tym radzę?

Pozycjonowanie stron - jak sobie z tym radzę?
Tytuł tego posta powinien raczej brzmieć "Pozycjonowanie stron - czy w ogóle z tym sobie radzę?". Dla mnie pozycjonowanie to ciężki temat. Trochę przysłonię się tym, że po prostu nie mam czasu. Nie wiem jak sobie radzicie z pracą, obowiązkami w domu i blogowaniem? Jeśli macie na to sposób dajcie znać. Bo ja czasem mam ochotę tym rzucić, zwłaszcza gdy sprawy się piętrzą i wszystko dzieje się w jednym momencie. Z drugiej strony blogowanie przynosi mi naprawdę dużo pozytywnej energii i sprawia mi przyjemność. A więc może to praca bruździ mi we wszystkim? :D. Może kiedyś się to zmieni, póki co jest jak jest, nie ma co narzekać bo zawsze może być gorzej. 


Pozycjonowanie stron - jak sobie z tym radzę?

Wracając do pozycjonowania to jak już wiecie nie jestem najlepsza w te klocki. Znam podstawy, ale nie mam kiedy zagłębić się w ten temat. Dlatego nie należę do osób, które mogą wymądrzać się w tej kwestii. Dzisiaj jednak opowiem Wam o tym co robię, albo próbuję robić, aby polepszyć pozycję mojej strony. Oczywiście jeśli napisze coś nie tak, śmiało możecie mnie poprawiać. Z miłą chęcią dowiem się jak to jest u Was. 


Tytuł/nagłówek post 

Nie od dziś wiadomo, że tytuł powinien być chwytliwy. W końcu, kto się na tym nie łapie, że wchodzi na dany artykuł tylko wtedy, gdy zainteresuje go właśnie nagłówek. Na pewno ja tak mam. 
Na moim blogu wygląda to tak, że gdy piszę recenzję danego kosmetyku, po prostu umieszczam jego nazwę w tytule. Raz zrobię to lepiej raz gorzej, ale staram się uczyć na swoich błędach. Dodatkowo ważna jest ilość słów w nagłówku - powinno być około 5 - 6.

Długość tekstu 

Z tym zawsze miałam problem. Gdy chodziłam do szkoły moje wypracowania spokojnie mieściły się na połowie strony A4, ale zawsze też pilnowałam się, żeby rozciągnąć je w miarę możliwości. Jednak ja już tak mam, że potrafię wyczerpać temat w kilku zdaniach. Oczywiście tylko ja tak uważam :). Dlatego i teraz muszę się pilnować, aby moje teksty miały chociażby te 350 - 400 słów.  
Mam jednak taką swoją małą zasadę: gdy dodaję wpis ze stylizacją wolę skupić się na zdjęciach, a gdy recenzję przykładam się do tekstu.

Słowa kluczowe

Jest to ważny punkt w pozycjonowaniu strony. Najlepiej przed opublikowaniem posta skorzystać z planera słów kluczowych. Ważne również, aby tekst był spójny z tytułem wpisu, a więc słowa użyte nagłówku powinny znaleźć się w tekście. 

Rozmiar zdjęć

I tutaj się potwierdza to, że na wszystko brakuje mi czasu. Niby zmiana rozmiaru zdjęć to tak nie wiele, ale jednak trochę czasu to zajmuje i o wszystkim trzeba pamiętać. Chyba najwyższy czas pomyśleć o kartce z przypominajkami. 

Opisywanie zdjęć 

O tym, że każde zdjęcie należy opisywać wiedziałam od dawna, ale przyznam, że bardzo rzadko tego pilnowałam. Ostatnio robię to coraz częściej i staram się nie zapominać.

Oczywiście to tylko bardzo mała część tego co pomaga w pozycjonowaniu stron. Jednak tak jak już wspomniałam przede mną długa droga i dużo nauki na własnych błędach. Może kiedyś uda się i będę mogła coś więcej napisać w tym temacie. 

Na tą jednak chwilę jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat skutecznego pozycjonowania stron zapraszam tutaj: https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/.

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde