Earthnicity Minerals - aplikacja makijażu mineralnego

Przez ostatnie tygodnie, miałam przyjemność zapoznać się z kosmetykami mineralnymi od firmy Earthnicity Minerals. O tym, czym są takie kosmetyki i kto może je stosować mogliście przeczytać tutaj. Dzisiaj skupimy się przede wszystkim na ich aplikacji oraz spróbuję w kilku zdaniach opisać Wam ich działanie. Dowiecie się czy warto je kupować i na jak długo wystarcza zestaw startowy. 

Kosmetyki mineralne Earthnicity Minerals 

KRYCIE
Lekkie krycie możemy uzyskać poprzez oprószenie twarzy podkładem mineralnym używając zwykłego pędzla do pudru lub pędzla kabuki. 
Średnie i pełne krycie uzyskamy nakładając podkład pędzlem, welurowym puszkiem lub płatkami kosmetycznymi stosując się do czterech poniższych kroków. 

Aplikacja makijażu mineralnego - 4 kroki (w szybkim skrócie) 

1. Nawilż cerę
2. Odsyp odrobinę produktu na wieczko słoiczka
3. Nabierz produkt na pędzel - wykonaj kilka ruchów okrężnych wewnątrz wieczka, aby produkt "wszedł" we włosie, a następnie otrzep pędzel o brzeg wieczka
4. Podkład nakładaj okrężnymi ruchami lub stemplując (ja preferuję pierwszą metodę). Na zakończenie wykonaj koliste ruchy w celu równomiernego rozprowadzenia kosmetyku. 

 Aplikacja makijażu mineralnego 

1. Nawilż cerę odpowiednio dobranym do cery krem na dzień. Nie może on być zbyt tłusty, ciężki, ponieważ podkład zważy się. Najlepsze będą kremy z dodatkiem kwasu hialuronowego. Przy cerze tłustej należy poczekać aż krem całkowicie się wchłonie, natomiast przy cerze suchej, podkład należy nakładać przed wchłonięciem się kremu. 
2. Odsyp odrobinę produktu na wieczko pełnowymiarowego słoiczka do pudru. Do aplikacji potrzebujesz niewielkiej ilości produktu. W razie potrzeby można dołożyć kolejną warstwę. 
3. Aplikacja pędzlem kabuki. Ruchem okrężnym nabierz produkt na pędzel - wykonaj kilka ruchów okrężnych wewnątrz wieczka, tak by produkt "wszedł" we włosie. Otrzep pędzel o brzeg wieczka, aby "zrzucić"nadmiar pudru. Nałóż podkład na twarz okrężnymi ruchami lub stemplując. Metoda stemplowania zapewnia lepsze krycie. Metoda stemplowania polega na delikatnym "wciskaniu" produktu w skórę, aż do momentu uzyskania odpowiedniego krycia. Na zakończenie wykonaj delikatne, koliste ruchy dookoła twarzy, aby równomiernie rozprowadzić puder. Na niedoskonałości należy zastosować korektor mineralny, można go zmieszać razem z podkładem. Nakładamy go za pomocą małego pędzelka lub opuszkiem palca. 
Aplikacja welurowym puszkiem niewielką ilość produktu należy nabrać na puszek i delikatnie stemplować go na twarzy. 
Aplikacja płatkiem kosmetycznym - niewielką ilość produktu nakładamy na płatek kosmetyczny i nakładamy na twarz stemplując. W tym przypadku krem musi być dobrze wchłonięty w skórę. 

KILKA DODATKOWYCH WSKAZÓWEK 

Podkład mineralny 
Nakładamy okrężnymi ruchami w zależności od pożądanego stopnia krycia. 
Korektor mineralny
Można go stosować zarówno przed jak i po aplikacji podkładu, można go również połączyć z podkładem mineralnym, aby uzyskać mocniejsze krycie. 
Mineralny puder rozświetlający 
Może być stosowany jako puder utrwalający lub jako rozświetlasz skóry pokrytej podkładem. 
Róż mineralny
Ciekawostką jest to, że dodając róż mineralny do błyszczyku możesz stworzyć własny kolor na ustach, dodając do lakieru, świetny kolor paznokci. 
Bronzer mineralny 
Dodając bronzer do balsamu lub kremu do ciała możesz stworzyć własny brązujący balsam do ciała. 
MOJA OPINIA
Czas na to co lubię najbardziej, moją opinie. Jeśli chodzi o kolory, które wybrałam, mogę powiedzieć, że trafiłam idealnie. Przyznam, że zamawiając produkty nie przemyślałam do końca sprawy, jednak okazało się, że wszystko jest ok. Najbardziej podoba mi się bronzer, jest świetny do konturowania twarzy. Każdy z produktów zapakowany jest w małym pojemniczku z siteczkiem, opakowanie jest proste jednak bardzo estetyczne, dzięki czemu kosmetyk wygląda na luksusowy. Mały minusik - sitko zatrzymuje produkt w pojemniczku, przez co ciężko jest je wydobyć, z drugiej strony produkt nie mam możliwości wysypania się. Kosmetyki Earthnicity są bardzo wydajne, wystarczy niewielka ilość, aby pokryć wybraną część twarzy. 

Pędzel kabuki - chyba każdy w domu powiedział mi, że dostałam pędzel do golenia, faktycznie go przypomina. Włosie pędzla jest bardzo delikatne, miłe, a co najważniejsze trwałe. 
Podkład - niewielka ilość produktu wystarcza na pokrycie całej twarzy, dodając jej delikatny i promienny wygląd. 
Korektor - moje zbawienie, idealnie zakrywa wory pod oczami, które są moim koszmarem.
Bronzer - przepadam za nim najbardziej, świetnie sprawdza się podczas konturowania twarzy, jeszcze nie wypróbowałam go z balsamem do ciała, ale wszystko przede mną.
Róż - kolor Flamingo skradł moje serce, nie jestem osobą która przesadza z makijażem, róż mineralny pięknie prezentuję się na policzkach nie tworząc brzydkich plam.
Rozświetlasz - delikatne drobinki mienią się na twarzy dopełniając pięknie makijaż. 
Produkty Earthnicity Minerals nie dają efektu maski, bardzo dobrze kryją niedoskonałości i z całą pewnością nie zwiją się. Twarz po zastosowaniu jest miła w dotyku, mogę spokojnie napisać, że jest jedwabista. Należy uważać przy aplikacji, ponieważ jak to sypkie produkty, prószą się na ubranie. 
Jeśli miałabym kupić produkty marki Earthnicity Minerals - zdecydowanie kupiłabym!!! 


Chcesz dowiedzieć się kto może stosować kosmetyki mineralne i czym one są, odwiedź mój wcześniejszy post lub stronę firmy. 

W komentarzach czekam na Wasze opinie! 


Wpadnij do mnie na FACEBOOKA i INSTAGRAMA
zawsze coś dodatkowo wrzucę!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde