Szczotkowanie "od A do Z"

Jak szczotkowac włosy?
Świetna współpraca z przesympatycznym Panem, który zna się na pielęgnacji brody lepiej niż ktokolwiek, a mowa tu o Stylowym Brodaczu.
Ale czy produkty Stylowego Brodacza przeznaczone są zupełnie dla mężczyzn? O tym dowiecie się w dzisiejszym poście.


UWAGA! Powracam do wpisów związanych z pielęgnacją włosów.

SZCZOTKOWANIE WŁOSÓW "od A do Z"

Największą ozdobą kobiety, są włosy, muszą być piękne i lśniące, ale o tym, już kiedyś pisałam.
Dziś może zastanówmy się po co szczotkujemy włosy!
Pewnie nasze babcie pamiętają, że kiedyś najważniejsze w pielęgnacji włosów było ich szczotkowanie, teraz już nie poświęcamy tej czynności tyle czasu, a szkoda bo zabieg ten jest najlepszym sposobem wpływającym na poprawę kondycji naszych włosów.

Mam nadzieję, że spośród czytających nie znajdzie się osoba, która nie czesze włosów!
Włosy nie uczesane = włosy matowe, włosy zaniedbane! 
Szczotkowanie pomaga nie tylko w rozplataniu włosów, ale znacząco wpływa na ich kondycje, wygładzając je i poprawiając krążenie skóry naszej głowy, tym samym wzmacniając cebulki włosa.
Zalety szczotkowania włosów:
*rozplątuje supły
*doprowadza włosy do stanu gładkości
*pobudza krążenie skóry głowy, dotleniając ją
*usuwa martwe włosy
*relaksuje skórę głowy.

Jak szczotkować włosy??? 

Mama nie nauczyła, a w szkole też nie powiedzieli, więc przez cały czas je szarpiesz i ciągniesz na siłę - NIE PROSZĘ, NIE RÓB TAK! Włosy należy szczotkować delikatnie! Najlepiej od szyi w kierunku czoła, wówczas pobudzamy krążenie krwi w skórze głowy, dotleniając ją.
Jak szczotkowac włosy?
Jak nie należy szczotkować włosów???
Pewnie większość z Was szczotkuje mokre włosy, przyznam się bez bicia, sama co drugi dzień popełniam ten sam błąd.
Pamiętajmy nie należy szczotkować włosów mokrych! Pod wpływem wody ochronne łuski kreatynowe, które chronią trzon włosa podnoszą się, przez co włosy są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli już tak bardzo Ci zależy na rozczesaniu wilgotnych włosów, użyj do tego grzebienia, o szeroko rozstawionych ząbkach.
Jak szczotkowac włosy?

Jaką wybrać szczotkę???

I tu zaczyna się problem, ponieważ tak jak wszystkiego, na rynku mamy masę rożnego rodzaju szczotek.
Według moich ostatnich doświadczeń, polecam szczotki z twardego drewna, nawlekane naturalną szczeciną z dzika. Dlaczego? Podstawowym budulcem włosa jest kreatyna, szczecina przy kontakcie z włosami nie uszkadza ich, nie elektryzuje oraz świetnie je rozczesuje.
Jak szczotkowac włosy?
Jak szczotkowac włosy?
INFORMACJE OD PRODUCENTA
Stylowy Brodacz to szczotka wysokiej jakości z włosia naturalnego pochodzącego z dzika. Włosie z dzika lepiej dopasowuje się do brody czy fryzury. Nierównomiernie ułożone włosie sprawia, że czesanie jest bardziej efektywne. Włoski lepiej wchodzą i adoptują się do podłoża.

Do produkcji szczotki użyto drewna oliwnego.
Drewno oliwne jest drewnem szlachetnym, bardzo długo rośnie i jest pozyskiwane głównie w Grecji oraz w mniejszej ilości we Włoszech. Drewno oliwne ma niesamowite słoje oraz fakturę, które dają efekt 3D. W porównaniu do innych drzew drewno oliwne jest twardsze i wytrzymalsze.

Dodatkowo szczotki Classy Beard są głęboko impregnowane i woskowane.

Cena: 119 zł
Od 10 lipca Promocja: 99 zł.
Dostępność: Stylowy Brodacz

MOJA OPINIA 
Szczotka wbrew pozorom jest mała i podręczna, za co duży plus. Drewniana rączka idealnie dopasowuje się do dłoni, jest solidna, a jej wykonanie oceniam na piątkę z plusem. Oliwne drewno jest fantastycznie obrobione, dzięki czemu na rączce nie ma żadnych wystających drzazg, dodatkowo szczotka jest zabezpieczona preparatem impregnującym, przez co możemy ją bez problemu myć. Szczecina z dzika świetnie rozczesuje włosy, nie pozostawiając kołtunów.


PIELĘGNACJA SZCZOTKI Z NATURALNEGO WŁOSIA

Szczotka Stylowy Brodacz jest zabezpieczona preparatem impregnującym, przez co bez żadnych konsekwencji, możemy ją myć pod bieżącą wodą.
Włosie regularnie wyczesujemy za pomocą grzebienia.

Stylowy Brodaczu, Twoje produkty bez problemu mogą posłużyć również kobietom! A więc, Drogie Panie zapraszam Was do zapoznania się z ofertą sklepu, każdy znajdzie coś fajnego, a jeśli Twój facet ma brodę, zadbaj o to by wyglądała pięknie.


Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde