Upadłość konsumencka – to warto wiedzieć

Wiosna czy lato? Ostatnio pogoda zachwyca i warto z niej korzystać bo z prognoz wynika, że zapowiada się lekkie załamanie. Mimo to cieszę się, że mieliśmy tak piękny weekend. Były rowery, spacery czyli to czego najbardziej brakowało zimą!


Dzisiaj coś dla osób zainteresowanych upadłością konsumencką. Co to takiego?

Upadłość konsumencka

O upadłości konsumenckiej na pewno już gdzieś słyszałaś/eś. Jest to postępowanie skierowane do osób prywatnych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Inaczej mówiąc to tak zwane bankructwo osobiste, które może ogłosić każda osoba, która nie posiada stratusu przedsiębiorcy. Z procedury upadłościowej mogą również skorzystać osoby fizyczne, które wcześniej powadziły działalność gospodarczą, ale jest ona faktycznie zakończona i wykreślona z rejestrów. Upadłość konsumencka skierowana jest do osób niewypłacalnych, które nie są w stanie uregulować zadłużeń z co najmniej 3 miesięcy.  

Upadłość konsumencka może skutkować oddłużeniem wszelkich zobowiązań bankruta, zawieszeniem postępowań windykacyjnych, egzekucyjnych czy sądowych, jak i wstrzymaniem naliczania odsetek. Dług może zostań umorzony w części lub całości.

Do najczęstszych przyczyn niewypłacania zalicza się zbyt niskie zarobki, które nie wystarczają na utrzymanie i spłatę długu jednocześnie.

Szukasz informacji na temat upadłości konsumenckiej? Sprawdź stronę https://www.oglosupadlosckonsumencka.pl/ gdzie możesz umówić się na konsultacje i dowiedzieć się czegoś więcej!

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde