Marynarka w kratę czy gładka?

Elagancka stylizacja dla faceta
Wybór odpowiedniej marynarki może wpłynąć nie tylko na ogólny wygląd stylizacji, ale również na sposób, w jaki jesteśmy odbierani przez otoczenie. W świecie mody męskiej istnieje wiele różnorodnych wzorów i krojów, jednak dwie podstawowe, a zarazem najbardziej charakterystyczne opcje to marynarka w kratę i gładka. Obie mają swoje niepodważalne zalety oraz sytuacje, w których sprawdzają się najlepiej. W tym artykule podjęte zostanie porównanie tych dwóch rodzajów marynarek, aby ułatwić Ci dokonanie wyboru idealnego na każdą okazję.


Zalety marynarki w kratę

Marynarka w kratę od lat jest uważana za symbol elegancji z nutą ekstrawagancji. Jest idealnym wyborem dla mężczyzn, którzy chcą się wyróżnić i dodać swojej stylizacji charakteru. Kratka sprawia, że ubiór staje się ciekawszy i bardziej wyrazisty. Ponadto, dzięki różnorodności wzorów i kolorów, łatwiej jest dopasować ją do osobistego stylu.

  • Wszechstronność wzoru: Marynarka w kratę świetnie komponuje się zarówno z formalnymi, jak i casualowymi stylizacjami. Może być noszona na biznesowe spotkania, eleganckie wyjścia, a także na mniej formalne okazje.
  • Maskowanie drobnych niedoskonałości: Wzorzysty materiał lepiej maskuje drobne zagniecenia czy plamy niż gładkie tkaniny, co czyni ją bardziej praktyczną w codziennym użytkowaniu.


Wady marynarki w kratę

Mimo wielu zalet, marynarki w kratę mają również swoje ograniczenia. Jedną z nich jest fakt, że wzorzyste tkaniny mogą przytłaczać niektóre sylwetki lub dodawać wizualnej objętości. Ponadto, dobór odpowiedniej koszuli i dodatków może być bardziej wymagający, aby nie przesadzić z ilością wzorów w stylizacji.


Zalety marynarki gładkiej

Gładkie marynarki są niezastąpione w garderobie każdego mężczyzny ze względu na ich uniwersalność. Ich główną zaletą jest łatwość z jaką można je wkomponować w niemal każdą stylizację – od biznesowych po te bardziej luźne.

  • Elegancja i klasyka: Gładka marynarka emanuje klasyczną elegancją, która jest zawsze na miejscu, niezależnie od panujących trendów.
  • Łatwość kombinowania: Brak wzoru oznacza mniejsze ryzyko modowych wpadek przy doborze pozostałych części garderoby. Można ją łączyć z różnorodnymi wzorami i kolorami, nie martwiąc się o konflikty stylistyczne.


Wady marynarki gładkiej

Marynarki gładkie, mimo swojej uniwersalności, mogą być postrzegane jako mniej wyraziste. Dla niektórych mogą sprawiać wrażenie zbyt oficjalnych lub konserwatywnych, szczególnie w mniej formalnych sytuacjach. Dodatkowo, jednolite tkaniny są bardziej podatne na pokazywanie zagnieceń i plam, co wymaga częstszego prania i prasowania.


Kiedy wybrać marynarkę w kratę, a kiedy gładką?

Decyzja o wyborze między marynarką w kratę a gładką powinna być podyktowana kilkoma czynnikami, takimi jak okazja, na którą się ją zakłada, osobisty styl oraz to, z jakimi elementami garderoby planujemy ją zestawić.

Na formalne okazje

Na formalne spotkania biznesowe czy eleganckie przyjęcia warto zainwestować w gładką marynarkę. Będzie ona symbolizować profesjonalizm i szacunek dla wydarzenia oraz jego uczestników.

Na codzienne wyjścia

Jeśli szukasz czegoś, co ożywi codzienną stylizację, marynarka w kratę może okazać się strzałem w dziesiątkę. Doda charakteru i oryginalności nawet najprostszemu zestawowi.

Podsumowanie

Wybór między marynarką w kratę a gładką zależy od wielu czynników, ale kluczowe jest zrozumienie, że oba te typy mogą wspaniale wkomponować się w garderobę każdego mężczyzny. Ważne jest, aby zwracać uwagę nie tylko na sytuację, w której planujemy nosić marynarkę, ale także na to, jak czujemy się w danej stylizacji. Eksperymentowanie z różnymi wzorami i kolorami może być wspaniałym sposobem na wyrażenie swojego indywidualnego stylu. Niezależnie od tego, czy wybierzesz kratę, która doda charakteru Twojej garderobie, czy postawisz na klasyczną elegancję gładkiej marynarki, pamiętaj, że ważne jest, abyś czuł się swobodnie i pewnie w swoim ubiorze. W Katowicach znajdziesz usługi krawieckie na najwyższym poziomie. 

*Materiał zewnętrzny

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde