Ajurwedyjskie zioła – sposób na lepsze trawienie

Trawienie to cykl, który zachodzi w naszym organizmie i jest kluczowym procesem dla jego prawidłowego funkcjonowania. Rozpoczyna się już w jamie ustnej, gdzie rozdrabniamy pokarm, który następnie przechodzi do żołądka. Tam mieszany jest z enzymami trawiennymi. Resztki niestrawionego pokarmu przechodzą przez jelito cienkie.

Problemy z trawieniem nie są niczym przyjemnym i jak tylko można lepiej ich unikać i zabezpieczyć się przed ich powstawaniem. Do przyczyn problemów z trawieniem można zaliczyć: niedobór enzymów trawiennych, wrzody, zapalenie jelit czy zespół zespół jelita drażliwego. Dodatkowo może się tutaj przyczyniać zła dieta, stres, czy brak aktywności fizycznej.

Sposób na lepsze trawienie

Jeśli masz bóle brzucha, nudności, wzdęcia, zgagę czy zaparcia najprawdopodobniej masz problem z zaparciami. Lekarzem nie jestem, ale wspomnę dzisiaj o prostym sposobie, który może Ci polepszyć trawienie, czyli ajurwedyjskie zioła.

Ajurwedyjskie zioła

Jeśli Twój organizm daje Ci sygnały, że coś jest nie tak, lepiej od razu się temu przyjrzeć. Świetnym sposobem na poprawę trawienia się zioła ajurwedyjskie, które skutecznie zmniejszają ryzyko powstawania dolegliwości z tym związanymi. Zioła zawierają w pełni naturalne składki np.:

  • Amla – agrest indyjski
  • Bibhitaki – migdałecznik Bellrica
  • Haritaki – migdałecznik Chebułowiec


Triphala to mieszanka, która reguluje i usprawnia pracę jelit, nie obciąża wątroby, a dodatkowo pomaga pozbyć się toksyn. To naturalny i bezpieczny środek, który pomoże ci poczuć się lepiej.

Borykasz się z problemami z trawieniem? Przeczytaj nieco więcej na temat ajurwedyjskich ziół i odkryj ich zalety – devaharmony.com/pl/ziola-na-trawienie/.

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde