Zadbaj o swój telefon - 3 proste wskazówki

Jak zadbać o swój smartfon
Żyjemy w takich czasach, że bez smartfona ani rusz. Bez tego urządzenia nie wyobrażamy sobie życia. Wystarczy obejrzeć się na ulicy - co druga osoba wpatrzona jest w telefon i nie widzi świata poza nim. Ma to sporo wad, ale nie oszukujmy się - telefony jest dużym ułatwieniem. 


Po co telefon komórkowy?

Aktualnie, praktycznie każde dziecko, gdy zaczyna szkołę ma już swój telefon, dzięki czemu rodzice czują się spokojniejsi, w końcu mają kontakt ze swoim dzieckiem w każdej sytuacji. To spore ułatwienie. Telefony wykorzystywane są również do pracy: zdjęcia, aplikacje, portale społecznościowe, filmy etc. Potrafią zastąpić aparat fotograficzny, kamerę, dyktafon, itp. Warto jednak pamiętać by się w nim nie zatracić.


Jak zadbać o swój telefon komórkowy?

Oto 3 proste wskazówki, które zapewne już znasz, ale moim zdaniem warto przypomnieć. Aby przedłużyć żywotność swojego telefonu zadbaj o te trzy rzeczy.


Solidne etui na telefon

To jedna z podstaw, bez której nie biorę telefonu w dłonie, czyli etui, ważne by wykonane było z wysokiej jakości materiału. Etui ma za zadanie zapewnić ochronę telefonu przed uszkodzeniami mechanicznymi, zarysowaniami, wgnieceniami, czy pęknięciami. Tutaj polecam zajrzeć na stronę https://pancernik.eu/, gdzie znajdziesz szeroki wybór etui na telefon, ale nie tylko. Sklep  oferuje sporo przydatnych akcesoriów dla Twojego smartfona.


Szkło hartowane na telefon

To druga bardzo ważna sprawa, czyli szybka, którą naklejamy na ekran telefonu. Zabezpiecza ona go przed wszelkimi uszkodzeniami. Gdy Twój smartfon upadnie szkło hartowane rozprasza siłę uderzenia, chroniąc ekran przed pęknięciem. 


Zablokuj telefon hasłem/odcisk palca/wzrok

Nie od dzisiaj wiadomo, że każdy w swoim telefonie trzyma sporo informacji i danych różnej wagi – od tych mało istotnych (np. prywatne zdjęcia, listy zakupów, memy), przez ważne (np. aplikacje Social Media), kończąc  na tych bardzo ważnych i kluczowych (np. bankowość mobilna, e-dowód). Należy zabezpieczyć swój telefon i dane przed dostępem przypadkowych osób. Najprostsze to oczywiście hasło, zabezpieczenie odciskiem palca lub inną opcją jaką posiada Twój smartfon! 

Oprócz tych trzech rzeczy warto jeszcze zainwestować w program antywirusowy, który również zadba o Twoje bezpieczeństwo.

Jeśli Twój telefon towarzyszy Ci na co dzień i podobnie jak ja wykorzystujesz go w pracy, koniecznie zadbaj o te kroki, by przedłużyć jego trwałość i zabezpieczyć swoje dane.

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde