Biżuteria z grawerem - dlaczego jest to świetny pomysł na prezent?

Biżuteria towarzyszy każdemu z nas od niepamiętanych czasów. Już w starożytnym Egipcie zarówno panie jak i panowie nosili różnorodne ozdoby, które wówczas wskazywały na przynależność do poszczególnych kast. Obecnie jednak biżuteria stała się sposobem komunikacji z otoczeniem, wyrażenie siebie, a także jednym z najpopularniejszych pomysłów na prezent dla drugiej osoby. Jednak zwykłe łańcuszki i bransoletki nie pozwalają już na elemetn zaskoczenia. Właśnie dlatego, warto większą uwagę zwrócić na dodatki grawerowane. Dlaczego są one świetnym pomysłem na upominek?


Personalny grawer - jakie jest jego znaczenie i symbolika?

Biżuteria - jak zwykło się mówić - jest prezentem zawsze trafionym, szczególnie jeśli chodzi o kobiety. To właśnie panie od zawsze lubują się w różnorodnych błyskotkach i dodatkach, które pozwalają im całkowicie odmienić wizerunek. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że kobiety często same kupują sobie biżuterię i mają w swoich szkatułkach wiele, różnorodnych modeli. W tym wypadku, warto zwrócić uwagę właśnie na biżuterię z grawerem. Dlaczego? Otóż z kilku powodów:

  •     biżuteria z grawerem jest niepowtarzalna i unikalna;
  •     biżuteria z grawerem może wyrazić emocje i uczucia, którymi darzona jest druga osoba;
  •     biżuteria z grawerem jest drogocenną pamiątką na całe życie.

W tym wypadku, warto odnieść się na chwilę do specyfiki samego grawera. Zazwyczaj to osoba wręczająca upominek ma tu pełną dowolność. Może się więc ona zdecydować na symbol, napis, datę lub nawet jedno słowo, które dla obdarowanego ma ogromne znaczenie. W ten prosty sposób biżuteria z grawerem staje się sposobem na to, by wyrazić więcej niż tysiąc słów, które - jak wiadomo - czasem grzęzną w gardle.


Biżuteria z grawerem - na jakie modele warto się decydować?

Biżuteria z grawerem nie jedno ma imię. Tak naprawdę, coraz więcej sklepów jubilerskich - zarówno online jak i stacjonarnych - daje swoim klientom nieograniczone możliwości pod tym względem. Faktem jest, że najpopularniejszym modele biżuterii, na którym wykonywany jest grawer, są nieśmiertelniki. Duża blaszka ze srebra lub stali nierdzewnej umożliwia wygrawewrowanie dowolnego symbolu lub cytatu. Jednak ostatnio dużą popularnością cieszą się też bransoletki z grawerem na blingart.pl. Poniekąd są one bardziej osobistym i intymnym dodatkiem biżuteryjnym, niż klasyczny łańcuszek. Dodatkowo, grawer na bransoletce może być wyjątkowo dyskretny i widoczny jedynie dla tej osoby, która ją nosi. To z kolei sprawia, że do głosu dochodzi jest większy sentyment i ładunek emocjonalny. Jak łatwo można się domyślić, taki prezent również zawsze okaże się trafiony, a jednocześnie będzie dowodem na miłość, oddanie lub przywiązanie.


Co warto wygrawerować na biżuterii?

Nie ma jednoznacznych zasad i schematów odnośnie tego, co faktycznie warto wygrawerować na biżuterii. Zakłada się jednak, że powinno być to "coś" co jest symboliczne i sentymentalne. Najczęściej graweruje się inicjały zakochanych, datę pierwszego spotkania, datę rocznicy lub symbol nieskończoności. Jednak niektórzy decydują się także na proste wyznanie typu "Kocham Cię" lub "Myślę o Tobie". Warto się zastanowić, co grawer ma przekazać drugiej osobie - jakie uczucia, emocje i skojarzenia ma on budzić? Z pewnością taki prezent będzie niezapomnianym podarkiem i wywoła szeroki uśmiech na twarzy drugiej osoby - często przeplatający się ze łzami wzruszenia. Oczywiście, warto pamiętać także o estetycznym opakowaniu opakowaniu upominku, jednak w tym wypadku, to nie ono będzie grać "pierwsze skrzypce".

*Materiał zewnętrzny

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde