Zestaw bransoletka i naszyjnik Oko Proroka | Spoo-desing

Srebrny komplet biżuterii Oko Proroka
Pozostając w temacie Turcji… żałuję, że tego zestawu nie miałam na wyjeździe, idealnie wpisał by się w klimat Starego Miasta Bodrum.

Dzisiaj mam przyjemność zaprezentować przepiękną biżuterię, którą zamówiłam na stronie spoo-design.de.


Zestaw bransoletka i naszyjnik Oko Proroka

Zestaw z Okiem Proroka od razu wpadł mi w oko. W jego skład wchodzi uroczy naszyjnik oraz bransoletka, wykonane ze srebra próby 925. To zestaw, który na pewno spodoba się kobietom jak i młodszym damom. To bardzo uroczy, radosny komplet, na którym widnieją kolorowe Oczy Proroka.

Zestaw bransoletka i naszyjnik Oko Proroka | Spoo-desing

O co w ogóle chodzi z okiem proroka?

Po turecku to „nazar boncuğu”, który ma chronić przed złym, zawistnym i zazdrosnym spojrzeniem, czy po prostu urokiem. Ma ono skupiać w sobie wszystkie złe moce i energię, która wysyłana jest przez zawistnych ludzi. Co ciekawe, jeśli pęknie, to oznacza, że zadziałał, zatrzymując urok. Jak właściwie wygląda Oko Proroka? Na początku wytwarzane było ze szklanej kuli zabarwionej na niebiesko tlenkiem miedzi. Aktualnie produkowane jest z bardzo różnych materiałów. Najważniejszy jednak jest tutaj wygląd, nie sam materiał wyrobu. Ma to być niebieska kropla otoczona jasnoniebieskim, białym i granatowym kręgiem.

Srebrny komplet biżuterii Oko Proroka

Wracając do zestawu biżuterii…

Gdy zobaczyłam ten komplet na stronie Spoo-desing od razu zapragnęłam go u siebie, tym bardziej, że byłam tuż przed wyjazdem na wakacje do Turcji. Po cichu miałam nadzieję, że dotrze przed moim wylotem, ale niestety nie udało się. Nie ma tego złego bo noszę go teraz jako dodatek do różnych stylizacji.

Srebrny komplet biżuterii Oko Proroka

Sam zestaw jest bardzo delikatny i co dla mnie istotne - ma regulowaną długość, no i prezentuje się przepięknie. To wszystko widać na zdjęciach.

Chętnie się dowiem, czy podoba Ci się taka biżuteria.

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde