4 powody, dla których wybieram prześcieradło z gumką – SZPULKA

Komfort snu, czyli 4 powody, dla których wybieram prześcieradło z gumką - dyedblonde
#płatnawspółpraca

Sen ma niezwykle ważny wpływ na nasz organizm, jego brak może powodować bardzo wiele negatywnych skutków, z którymi później ciężko jest się nam uporać. Dobry sen to: lepszy humor, większa wydajność i tym samym lepsza efektywność w pracy, ładniejszy wygląd naszej cery, opóźnienie starzenia się itp. Tych czynników jest sporo i mogłabym je tutaj wymieniać i wymieniać. Wspomnę jeszcze tylko, że brak snu może powodować ból głowy, zaburzenie koncentracji, depresję, obniżenie odporności i oczywiście zmęczenie, czego chyba nikt nie lubi.


Co więc zrobić, żeby się wysypiać?

Zadbaj o kilka prostych rzeczy: zaciemnienie sypialni, odpowiednia temperatura w pomieszczeniu, stałe godziny snu, unikanie korzystania z urządzeń elektronicznych na około 2 godziny przed snem i co ważne - zadbaj o swój komfort i przy tym ostatnim zatrzymam się na dłużej.


Komfort snu, czyli 4 powody, dla których wybieram prześcieradło z gumką

Jednym z ważnych czynników, tego czy się wysypiamy, czy nie jest po prostu nasz komfort. Wiadomo, jeśli łóżko jest niewygodne, materac, na którym śpimy wbija nam się w plecy lub jest niesamowicie twardy, poduszka jest nieodpowiednia, a dodatkowo prześcieradło wywija się na wszystkie strony - nie ma mowy o komforcie snu. To raczej męczarnia - wstajesz rano w gorszym stanie, niż się kładłeś, a przy tym z bólem pleców. Nie na tym to polega!

Komfort snu, czyli 4 powody, dla których wybieram prześcieradło z gumką - dyedblonde

Podstawą komfortu snu jest: materac, poduszka, pościel i prześcieradło. Wybierz materac, który dopasuje się do Twojego ciała. Poduszkę, która pozwoli Ci się odprężyć i pościel przyjazną dla skóry (najlepiej jeszcze, żeby nie szeleściła). Co z prześcieradłem? Poniżej przedstawię Ci 4 powody, dla których wybieram prześcieradło z gumką.


4 powody, dla których wybieram prześcieradło z gumką

Prześcieradło z gumką jest moim wyborem, odkąd sięgam pamięcią. To dla mnie jedno z wygodniejszych rozwiązań, dzięki któremu poprawia się moja jakość snu. Jakie są tego powodowy?

  1. Stabilność – odpowiednio dobrane rozmiarowo prześcieradło do materacu jest przede wszystkim stabilne. Ułożysz go raz, a nie będzie się zsuwać i zawijać. Nie musisz martwić się o to, że po przebudzeniu prześcieradło znajdziesz na podłodze.
  2. Brak problemu z zakładaniem – w przypadku zwykłego prześcieradła zastanawiasz się jak go założyć, by jak najdłużej zostało na łóżku. Dzięki gumce prześcieradło nie ucieka, a rozciągając go kolejno róg po rogu, masz nienaganny wygląd łóżka.
  3. Dopasowanie do łóżka –  w przypadku prześcieradeł bez gumki, nie ma szans, by było one odpowiednio dopasowane do łóżka, zawsze z którejś strony będzie zwisać lub będzie za krótkie. W przypadku prześcieradła z gumką problem ten znika, pamiętaj, jednak, by wybrać prawidłowy rozmiar.
  4. Komfort snu – wszystkie powyższe powody zbierają się do jednego najważniejszego. Prześcieradło z gumką to przede wszystkim komfort snu.

Wybierając prześcieradło zwróć również uwagę na materiał, z którego jest wykonane. Najpopularniejsze są prześcieradła wykonane z bawełny, dżersej (jersey) i frotte.

Komfort snu, czyli 4 powody, dla których wybieram prześcieradło z gumką - dyedblonde
Komfort snu, czyli 4 powody, dla których wybieram prześcieradło z gumką - dyedblonde

Spory wybór prześcieradeł znajdziesz na stronie Pościel Szpulka
 
Prześcieradła SZPULKA posiadają certyfikat Oeko-Tex oraz spełniają rygorystyczne normy, co gwarantuje, że są bezpieczne dla zdrowia, nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Na Stronie Szpulka rozmiarów prześcieradeł jest naprawdę wiele, 140x200 też jest rozchwytywany.

A więc, jak jest z Twoim komfortem snu? Wysypiasz się? A może masz jakieś tajne sposoby na poprawę jakości snu, którymi możesz się podzielić? Daj znać w komentarzu.

Do następnego! 

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde