Upadłość konsumencka, co to takiego?

 Ptak & Wspólnicy: Upadłość Konsumencka, Jak Ogłosić Upadłość Konsumencką  Osoby Fizycznej

Długi weekend za nami, nie wiem jak to się stało, ale przeleciał w mgnieniu oka. Na szczęście przyszły tydzień znów krótszy o jeden dzień. Oby pogoda dopisała!


Upadłość konsumencka

Upadłość konsumencka to pojęcie, o którym na pewno słyszałaś/eś, ale co to właściwie jest? To postępowanie skierowane do osób prywatnych, które nie prowadzą działalności gospodarczej.  Upadłość konsumencka dotyczy osób niewypłacalnych, które nie są w stanie uregulować swojego zadłużenie od upływu co najmniej od 3 miesięcy.

Celem postępowania upadłości konsumenckiej jest przede wszystkim: umorzenie części bądź całości długu.

Upadłość konsumencka może skutkować oddłużeniem wszelkich zobowiązań bankruta, zawieszeniem postępowań windykacyjnych, egzekucyjnych czy sądowych, jak i wstrzymaniem naliczania odsetek. Upadłości te ogłaszane są w przypadku osoby fizycznej, nie mającej środków na spłatę swoich długów. Najczęstszą przyczyną niewypłacania są zbyt niskie zarobki, które nie wystarczają na utrzymanie i spłatę długu.

Czujesz, że coś takiego może dotyczyć Ciebie? Zajrzyj na stronę kancelarii zajmującej się upadłością konsumencką. Ptak i wspólnicy funkcjonują już od 20 lat i zajmują się reprezentacją klientów, którzy chcą skorzystać z możliwości tak zwanego oddłużenia. Gwarantują szczegółowe przyjrzenie się sprawie i pomoc w unikaniu błędów.


Do następnego!
 

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde