Stawiajmy na jeansy o każdej porze roku.

Co jak co, ale dla wielu osób jeansy są najwygodniejszym elementem garderoby. Musimy przyznać, że uwielbiamy je. Jeansy noszą dzieci, młodzież, osoby dorosłe, a nawet osoby w starszym wieku. Jest to naprawdę świetna sprawa, ale pod jednym warunkiem. Musimy potrafić odpowiednio jeansy dobierać. Bywa z tym różnie. Jedni tę umiejętność posiadają, a u innych jest z nią nieco gorzej. Co powinnyśmy wiedzieć o doborze jeansów?

Dobór pod sylwetkę

Jeansy to tak naprawdę bardzo ogólne pojęcie. Musimy zaznaczyć, że naprawdę mamy tysiące (jak nie więcej) różnych modeli, fasonów i krojów jeansów. Najśmieszniejsze co możemy usłyszeć to od kogoś to, że nie jest w stanie znaleźć dla siebie odpowiednich spodni. Jest to niemożliwe, aby w tylu modelach nie znaleźć, chociażby kilku egzemplarzy dla siebie.

Na pewno najważniejsze w doborze jeansów jest to, aby dobrać odpowiedni krój pod swoją figurę. Każda kobieta ma inną figurę. Znając ogólne typy sylwetek, jesteśmy w stanie wybrać swój. Rodzaje sylwetek są określane nazwami owoców, na przykład jabłko, czy też gruszka.

Na wielu blogach modowych znajdziemy bardzo fajną ściągę. Do każdego typu sylwetki jest dobierany typ spodni. Dla jednych kobiet idealne będą rurki, a dla innych już nogawki nieco szersze. Czy kobiety, które są absolutnymi amatorkami, jeśli chodzi o świat mody, odnajdą się w tym wszystkim? Jak najbardziej tak.

Największym problemem dla nich może się okazać samokrytyka. Trzeba stanąć przed lustrem w samej bieliźnie i ocenić, jakie są nasze mocne i słabe strony. Dzięki temu poznamy swój typ sylwetki. Cieszy nas to bardzo, ponieważ wówczas mamy znacznie bardziej ułatwione zadanie. 

Jeansy na lato

Okazuje się, że latem wcale nie musimy zrezygnować z jeansów. Naprawdę można je nosić także w upalne dni. Jednak wówczas powinny to być krótkie spodenki jeansowe. W krótkich spodenkach także każda kobieta może dobrze wyglądać. Niekiedy panie o nieidealnej figurze rezygnują z nich całkowicie. Jest to bardzo duży błąd.

Można znaleźć spodenki idealne do swojej figury. Należy działać identycznie jak w przypadku długich jeansów. Znowu pod lupę należy wziąć swoją figurę i na podstawie naszego typu figury, dobieramy jeansy krótkie w idealnym fasonie.

Wiele osób (nie tylko kobiet) ma wątpliwości, czy w jeansach nie będzie im zbyt gorąco latem. Jaka jest prawda? Musimy pamiętać, że w sklepach znajdziemy nie tylko bardzo gruby jeans, ale także jeans o średniej grubości, a nawet taki, który jest bardzo cienki. Właśnie takie materiały wybieramy na letnią porę roku. Takie jeansy są także bardziej elastyczne i rozciągliwe. Pozwólmy sobie na kilka par. Warto postawić na różne kolory, aby nie wyglądać cały czas tak samo.

Na lato polecamy biały jeans. Nie będziemy żałować tego wyboru, ponieważ dzięki białemu kolorze, jeszcze bardziej wyeksponujemy swoją przepiękną opaleniznę, której latem nam z pewnością nie brakuje. Jest to naprawdę świetna sprawa. Od razu prezentujemy się lepiej. Na tym także nam zależy.

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde