Niezbędnik skutecznej pielęgnacji w stylu Supreme

Spektakularnego oczyszczenia w 1 moment i natychmiastowej regeneracji trwającej wiele godzin – tylko tyle i aż tyle potrzebuje skóra, by wszystkie jej potrzeby były zaspokojone, a ona sama nie została przebodźcowana. Supreme Cleanser i Supreme Balm – czerwona linia Samarité – to dwa produkty, które zaprowadzą porządek na skórze… i w łazience. O tym, jak działają i dlaczego warto stawiać na jakość, a nie na ilość, opowiada ekspert marki, mgr farmacji, kosmetolog Wioletta Kaniewska.

pielęgnacja w stylu Supreme  pielęgnacja w stylu Supreme

Zbyt duża ilość kosmetyków i za częsta rotacja produktów zamiast do oczekiwanych pozytywnych efektów często prowadzi do chaosu na skórze. Tymczasem sukces na polu pielęgnacji potrzebuje porządku i stałości. Jak wyjaśnia Wioletta Kaniewska - Mnóstwo kremów, płynów i esencji (często wyrzuconych, bo niewykorzystanych przed upływem terminu ważności) warto zamienić na produkty, które będą podstawą dobrej pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Każdy z kosmetyków Samarité zawiera składniki o wielokierunkowych działaniu, tworzące mieszaniny odpowiadające na zróżnicowane potrzeby zmieniającej się skóry. Dzięki temu Samarité daje pewność zaspokojenia aż czterech harmonii skóry: nawilżenia, lipidów, regeneracji i naczyń krwionośnych. O łagodne oczyszczenie skóry i dobrostan jej naturalnego ochronnego płaszcza – a zatem dwa najważniejsze kroki w codziennej pielęgnacji – zadbają Supreme Cleanser i Supreme Balm z czerwonej linii Samarité.

 

Krok 1 – łagodne oczyszczenie skóry z Supreme Cleanser

Oczyszczanie to pierwszy i najbardziej zaniedbywany etap pielęgnacji, a jak przypomina ekspert marki - Jeśli skóra nie będzie dobrze oczyszczona, zaczną pojawiać się na niej „chorobowe” bakterie, rozszerzą się ujścia gruczołów łojowych, zwiększy się tendencja do zanieczyszczeń, a przenikanie składników z kremów będzie znacząco utrudnione i spowolnione. Tymczasem wystarczy zaledwie jeden produkt, aby jednocześnie oczyścić skórę i wykonać demakijaż. A także umyć włosy, przywrócić naturalne pH skóry, zadbać o higienę miejsc intymnych czy nawet uprać bieliznę. Supreme Cleanser, bo o nim mowa, ma aż 15 różnych zastosowań i zamyka w sobie najdelikatniejsze związki myjące stosowane do skór dziecięcych i atopowych. Jak wyjaśnia Kaniewska - To 25 naturalnych ekstraktów i aż 92% składników pochodzenia naturalnego. Liczne wyciągi ziołowe działają na skórę antybakteryjnie i łagodząco. Prebiotyczna formuła płynu wspiera mikrobiom na skórze, czyli zdrową florę bakteryjną. Dzięki unikalnej formule płynem możemy umyć twarz i skórę na ciele nawet u osób ze skórą nadwrażliwą. Co bardzo ważne żel pozostawia fizjologiczne pH, dzięki czemu nie ma konieczności używania toniku. Dodatkowo skóry z atopią, swędzeniem i podrażnieniem czują ukojenie i zmniejszone świądu. Supreme Cleanser to jeden płyn myjący, który dzięki bogactwu składników czynnych zaspokoi potrzeby różnych skór i przygotuje na dalsze etapy pielęgnacji.

 

Pielęgnacja w stylu Supreme  Pielęgnacja w stylu Supreme

Krok 2 – dobrostan naturalnego ochronnego płaszcza na skórze z Supreme Balm

Zbyt duża ilość kosmetyków sprawia, że skóra jest zdezorientowana a jej funkcjonowanie zaburzone. Stosowanie wielu substancji aktywnych, ale w bardzo małych stężeniach i niewystarczająco długo lub naprzemiennie z innymi, powoduje brak pożądanego efektu – przypomina Wioletta Kaniewska. Dlatego warto wybrać produkt, który jednocześnie przywróci dobrostan płaszcza hydrolipidowego i da ukojenie skórze twarzy i ciała. Supreme Balm to mieszanina olejów, lipidów i innych substancji tłuszczowych, 99% składników pochodzenia naturalnego i 0% wody. Taki skład sprawia, że Supreme Balm uzupełnia lipidy w naskórku i wspiera jego szybką regenerację, łagodzi suchość i podrażnienia, koi, uelastycznia i nawilża nawet skóry problematyczne. Supreme Balm u osób ze skórą mieszaną i skłonną do stanów zapalnych można wykorzystać jako krem-maskę dwa razy w tygodniu, zaś u osób ze skórą normalną lub suchą jako krem do codziennej pielęgnacji. Produkt może by stosowany u osób z atopią, łuszczycą, a także swędząca i suchą skórą biustu i brzucha u kobiet w ciąży. Balsam to również kosmetyk SOS, który można nakładać miejscowo np. na miejsca podrażnione – dodaje Kaniewska. Najwyższa jakość składników balsamu wypływa na jego skuteczność i efektywną pielęgnację u wszystkich domowników – od skóry dziecięcej po męską.

Samarité SUPREME BALM

Cena: 90 ml/99,99 zł

Samarité SUPREME CLEANSER

Cena: 300 ml/99,99 zł

Więcej na: https://samarite.eu

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde