Ulubiony zapach w domu - lampa katalityczna Ashleigh & Burwood London

Jak działa lampa katalityczna?
Uwielbiam gdy w domu ładnie pachnie, nie ważne czy w ruch idą kadzidełka, świece czy dyfuzory, jestem fanką praktycznie każdej z tych rzeczy. Niemniej jednak nie zawsze trafiam na produkty utrzymujące się w pomieszczeniu dłużej niż 2 godziny. Tym samym notorycznie szukam nowości, które miałyby mnie zadowolić. Tak o to przez przypadek trafiłam na lampy katalityczne. Gdy o nich więcej czytałam chciałam je koniecznie wypróbować i tak trafił do mnie model Apricot Shimmer  marki Ashleigh & Burwood London.


Praktyczne informacje na temat lampy katalitycznej Ashleigh & Burwood London
Zacznijmy od wyglądu lampy katalitycznej, bo robi on naprawdę duże wrażenie. Lampy Ashleigh & Burwood London posiadają kształt, cudownie ozdobionego flakonika wyglądem przypominającego perfumy. Moja lampa Apricot Shimmer obłożona została kamyczkami w kolorze srebrnym i złotym, natomiast dołączona nakrętka ma odcień srebra, pięknie się mieni i posiada fikuśny, rzucający się w oczy kształt. Całość prezentuje się niesamowicie zwłaszcza na drewnianych meblach. 
Jak działa lampa katalityczna?

Sposób użycia lampy katalitycznej jest bardzo prosty. Zdejmujemy ozdobną pokrywkę i knot. Za pomocą lejka wlewamy do środka lampy pachnący olejek, tak by zapełnił ponad połowę naszej lampy. Wkładamy knot, zatykamy gaśnikiem i czekamy około 20 minut, aż nasączy się esencją. Po tym czasie zapalamy knot i pozostawiamy płomień na około 3-5 minut. Następnie zdmuchujemy ogień, zatykamy knot ozdobnym wieczkiem i tym o to sposobem rozpoczynamy proces katalityczny. 

Do lampy należy wlewać olejek specjalnie do niej przeznaczony, tak by uniknąć niepożądanych skutków.

Ceny lampy katalitycznej są różne. Na stronie Notino.pl zaczynają się od 160 zł, oczywiście do tej kwoty należy doliczyć olejek, którego koszt wynosi około 70 zł. Dlatego sama polecam kupić lampę w zestawie co wychodzi około 200 zł, także zawsze coś zaoszczędzamy. Ponadto lampa katalityczna dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych, a więc najlepiej wybrać taki, który będzie pasował do Waszego wnętrza w domu. Mnie najbardziej odpowiadał odcień srebro-złoty model Apricot Shimmer.
Jak działa lampa katalityczna?

Lampa katalityczna, czyli alternatywa dla świec

Wszystko fajnie, ale po co wydawać 200 zł na lampę katalityczną, skoro możemy odpalić świeczkę za 10 zł. Otóż lampa katalityczna ma niezwykłe właściwości, których brakuje świecom, woskom czy nawet kadzidełkom. To nie tylko doskonały dodatek do pomieszczeń, ale produkt działający oczyszczająco i dezynfekująco. Likwiduje bakterie oraz wszystkie brzydkie zapachy unoszące się w domu takie jak, dym z papierosów, opary z gotowania czy chociażby zapach zwierząt.
Sama początkowo dość sceptycznie podchodziłam do tego typu gadżetu w domu. Ogromnie bałam się, że ogień unoszący się na knocie będzie zbyt wysoki, jednak wcale tak nie jest. Bo tajemnicą lampy katalitycznej jest reakcja katalityczna, polegająca na paleniu się bez płomienia. Dzięki temu bez obawa możemy zostawić taką lampę bez nadzoru i cieszyć się zapachem w całym domu. Dla mnie jest to produkt wart swojej ceny, który na pewno będzie już zawsze stał w moim domu. Tym bardziej, że zapach unoszący się z niego jest intensywny i utrzymuje się naprawdę długo.

Jestem bardzo ciekawa czy miałyście kiedykolwiek styczność z lampą katalityczną. Napiszcie w komentarzach!

Koniecznie zajrzyjcie w poniższe posty:

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde