Jak działa szczoteczka soniczna Philips Sonicare ProtectiveClean 4300?

szczoteczka soniczna Philips Sonicare
Parę dni temu na blogu poruszałam temat higieny jamy ustnej. Wówczas swoją uwagę skupiłam na szczoteczkach elektrycznych, które są dobrze przez nas znane i lubiane. Jednak technika cały czas posuwa się do przodu i aktualnym hitem są szczoteczki soniczne. Czym się różnią od tych elektrycznych i jak wpływają na stan naszych dziąseł i zębów? O tym poniżej.

Jak działa szczoteczka soniczna Philips Sonicare ProtectiveClean 4300?


Uśmiech jest naszą największa ozdobą, dlatego należy o niego odpowiednio dbać. Jak wiemy szczoteczka manualna nie zapewni nam stuprocentowej czystości jamy ustnej, warto więc zainwestować w coś co pozwoli nam się uśmiechać do woli.

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare ProtectiveClean 4300 – klika praktycznych informacji

Zamawiając Philips Sonicare ProtectiveClean 4300, w zestawie otrzymamy: 2 szczoteczki soniczne zasilane akumulatorowo (damską i męską), zestaw końcówek, ładowarkę i etui podróżne w dwóch egzemplarzach (białe i czarne). Same szczoteczki różnią się od siebie jedynie kolorystyką. Damska posiada odcień różowy, a męska czarny, przez co mamy gwarancję, że podczas użytkowania nie będziemy się mylić. Wszystko przychodzi do nas zapakowane w duże, czarne pudełko, na którym znajdziemy informację dotyczące całej zawartości.

Obie szczoteczki wyposażone są w ten sam system. Posiadają: dwa ustawienia poziomu intensywności, jeden program czyszczenia – Clean, zegar QuadPacer i SmarTimer, czujnik siły nacisku i sygnalizację konieczności wymiany główki z włosiem BrushSync. Szybkość pracy Philips Sonicare ProtectiveClean 4300 to do 62 tysięcy ruchów na minutę, a czas pracy na jednym ładowaniu wynosi aż do 14 dni.
szczoteczka soniczna Philips Sonicare

Wyjaśnijmy sobie teraz czym jest zegar QuadPacer i SmarTimer: to nic innego jak stoper, który wydaje sygnały i zatrzymuje na krótko ruch szczoteczki, przypominając nam o zmianie miejsca szczotkowania zębów. Na każdą stronę przypada po 30 sekund, czyli w sumie 2 minuty.

ProtectiveClean 4300 model tej szczoteczki przeznaczony jest dla osób, które stopniowo chcą przyzwyczaić się do używania Philips Sonicare.

Jak używać szczoteczki sonicznej Philips Sonicare ProtectiveClean 4300?

Używanie szczoteczki soniczne, podobnie jak w przypadku tych elektrycznych, jest bardzo proste. Na samym początku do uchwytu dopinamy szczoteczkę, robimy to delikatnie dociskając główkę do metalowej części. Następnie zwilżamy włosie, nakładamy niewielką ilość pasty i przykładamy szczotkę do zębów stroną z włosiem. Uruchamiamy Philips Sonicare i działamy przez pełne 2 minuty, zmieniając obszar mycia co 30 sekund. W przypadku gdy szczotka będzie zbyt mocno dociskania zostaniemy o tym powiadomieni zmianą słyszanego dźwięku.
szczoteczka soniczna Philips Sonicare

Opinia dotycząca szczoteczki sonicznej Philips Sonicare ProtectiveClean 4300


Działanie szczoteczki sonicznej Philips Sonicare ProtectiveClean 4300, polega na skutecznym czyszczeniu całej jamy ustnej. Jej zadaniem jest usunięcie płytki nazębnej nawet w miejscach trudno dostępnych, uzyskanie zdrowszych dziąseł w dwa tygodnie oraz bielszych zębów w 3 dni. W porównaniu do szczoteczki manualnej jest to naprawdę świetny wynik, a dzieje się tak za sprawą wysokiej częstotliwości drgań i szerokiego zakresu włosia samej szczoteczki.

Czy polecam szczoteczkę soniczna Philips Sonicare ProtectiveClean 4300?

Jeśli kiedykolwiek używaliście elektrycznej szczoteczki do zębów to na pewno będziecie mieć porównanie. Szczoteczki elektryczne bardzo dobrze oczyszczają zęby z osadu, pięknie polerują szkliwo i dbają o nasze dziąsła. W przypadku szczoteczek sonicznych efekt ten jest jeszcze lepszy! Dlatego jeśli miałabym wybrać pomiędzy jedną, a drugą szczoteczką zdecydowanie wybrałabym soniczną. Tym samym, szczerze polecam Wam szczoteczkę soniczną Philips Sonicare ProtectiveClean 4300. To idealny produkt na rozpoczęcie swojej przygody z Philips Sonicare. Dodatkowo, w przypadku modelu ProtectiveClean 4300 cena za cały zestaw to około 530 zł, a więc za jedno urządzenie wychodzi jakieś 260 zł, co wydaje się całkiem rozsądne.
Zęby już po pierwszym szczotkowaniu są  dokładnie oczyszczone, wygładzone i wypielęgnowane. Tak naprawdę żałuję, że dużo wcześniej nie postawiłam na szczoteczkę soniczną. Teraz wiem, że nie wrócę do szczoteczki manualnej, no chyba, że podczas podróży, gdy będę musiała zmieścić się w małej walizce.
szczoteczka soniczna Philips Sonicare

Podsumowując: Dla mnie Philips Sonicare ProtectiveClean 4300 to naprawdę dobry wybór, dlatego jeśli chcecie rozpocząć swoją przygodę ze szczoteczkami sonicznym to wybierzcie właśnie ten model. Na pewno Was nie zawiedzie!  

Napiszcie w komentarzach jakiej szczoteczki używacie i czy rozważacie ewentualne przerzucenie się na szczoteczki soniczne!

Jeśli lubicie markę Philips, zachęcam Was do przeczytania poniższych wpisów:


Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde