Naturalne kosmetyki z owocem granatu – Cosnature

Odżywczy żel pod prysznic Cosnature
Dzisiaj kolejny raz opowiem Wam o kosmetykach naturalnych. Tyle, że tym, razem na tapetę wzięłam markę Cosnature, którą gdzieś tam znałam, jednak jakoś nigdy nie miałam okazji bliżej jej się przyjrzeć.

Naturalne kosmetyki z owocem granatu – Cosnature

Odżywczy żel pod prysznic zowocem granatu

Rzadko dzielę się z Wami opiniami na temat żeli pod prysznic jakie stosuję. Wiem jednak, że marka Cosnature wśród miłośniczek kosmetyków naturalnych jest dość popularna. Dlatego stwierdziłam, że recenzja odżywczego żelu pod prysznic z owocem granatu może Was zainteresować.
Zacznę oczywiście od opakowania. Żel mieści się w plastikowym, 250 ml, białej butelce z różową zakrętką i etykietą z wzorem owocu granatu. Jest to standardowy pojemnik dla tego typu produktów, i jak dla mnie wygodne.
Odżywczy żel pod prysznic Cosnature
Konsystencja jest dość gęsta, ale nie przesadnie co ułatwia aplikację, żel delikatnie się pieni. Pachnie natomiast dość dziwnie, raczej nie owocem granatu. Co do wydajności, nie ma szału, ale taka 250 ml butelka, wystarczy na około 3 tygodnie dla jednej osoby.
W składzie odżywczego żelu pod prysznic Cosnature, znajdziemy wyselekcjonowane składniki w tym olej z nasion granatu i witamina E.
Olej z nasion granatu - pielęgnuje, oczyszcza skórę, zapobiega utracie wilgoci, regeneruje oraz działa antyoksydacyjnie.
Witamin E – hamuje procesy starzenia się skóry, zapobiega podrażnieniom, nawilża i poprawia ukrwienie skóry.
Po aplikacji skóra jest czysta i wygładzona, a w przypadku żelu zależy mi jednie na tym. Także, odżywczy żel pod prysznic Cosnature spełnił, moje oczekiwania i jestem z niego zadowolona.

Naturalna odżywka zwiększającaobjętość włosów z owocem granatu

Opakowanie identyczne jak w przypadku żelu pod prysznic, a więc nie mam się co rozpisywać. Konsystencja jednak nieco inna. Odżywka ma postać białego, gęstego kremu, który nie będę ukrywać, ciężko rozprowadza się po włosach. Według mnie ta odżywa jest dość oporna i szorstka. Mimo to nie zraziłam się do niej i testowałam. Po kilku aplikacjach zauważyłam, że włosy mają wyraźnie zwiększoną objętość, jednak co jest minusem mocno się plączą i ciężko rozczesują. Mogłam się jednak tego spodziewać, gdyż moje włosy nie do końca lubią naturalne produkty.
Odżywka owocem granatu – Cosnature
W składzie odżywki zwiększającej objętość włosów znajdziemy: olej z nasion granatu, olej z awokado, betaine pochodzenia roślinnego oraz sacharoze. Składniki te mają na celu: pielęgnować skórę głowy, odżywiać włosy, wzmacniać i nabłyszczać, nawilżać, chronić przed słońcem, wzmacniać włosy, czy zapobiegać rozdwajaniu się włosom. Jak już wspomniałam odżywka Cosnature z owocem granatu nie do końca się u mnie sprawdza, ale jeśli stosujecie naturalną pielęgnację włosów to jej nie przekreślajcie, gdyż może właśnie Wasze włosy się z nią polubią.

Marka Cosnature jest mi znana z opinii innych dziewczyn, na mnie jakiegoś szczególnego wrażenia nie zrobiła, ale też mnie jakoś bardzo nie zwiodła. Jeśli będę mieć okazję chętnie wypróbuję ich inne kosmetyki, zwłaszcza do pielęgnacji ciała.

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde