Rzęsy magnetyczne Charlene – zalety i wady

Rzęsy magnetyczne
Jakiś czas temu na moim Instagramie pojawił się krótki filmik, w którym pokazuję Wam efekt przed i po założeniem sztucznych rzęs magnetycznych Charlene. Myślę, że większość z Was się zgodzi, że rezultaty są zniewalające, spojrzenie od razu nabiera spektakularnego wyglądu. Dzisiaj postanowiłam, że opowiem Wam co nieco o zaletach i wadach rzęs magnetycznych. Ciekawych zapraszam do czytania. 

Rzęsy magnetyczne Charlene

Zacznę od tego, że rzęsy magnetyczne to była dla mnie totalna nowość, szczerze nie miałam pojęcia o istnieniu czegoś takiego, dlatego z wielką przyjemnością postanowiłam je wypróbować. Początki nie były łatwe, złościłam się i to bardzo, miałam też ochotę się poddać i rzucić je gdzieś w kąt, jednak dałam radę.

Czym są rzęsy magnetyczne Charlene?

Rzęsy magnetyczne to alternatywna dla rzęs przyklejanych, posiadają specjalnie opracowany elastyczny pasek, na którym znajdziemy 3 niewielkie magnesiki. Rzęsy te z łatwością dopasowują się do linii naszych naturalnych rzęs. Dołączone magnesy są malutkie dzięki czemu nie widać ich podczas noszenia, tym samym potrafią utrzymać się przez cały dzień, nie niszcząc przy tym naszych naturalnych włosków.

Jak aplikować rzęsy magnetyczne Charlene?

Aplikacja do najłatwiejszych nie należy, potrzebna tu jest cierpliwość i wprawa, których niejednokrotnie mi brakuje. Pierwszym krokiem przed nakładaniem rzęs magnetycznych jest przycięcie odstających żyłek nożyczkami (po bokach z obu stron). Następnie przechodzimy do aplikacji i mamy na to dwa sposoby.
Rzęsy magnetyczne

Pierwszy sposób aplikacji:

Prawdopodobnie najłatwiejszy, czyli aplikacja za pomocą specjalnej pęsety, dla mnie jednak to ten trudniejszy sposób. Pęseta magnetyczna ma kształt, który powinien pomóc nam w nakładaniu rzęsy i wszystko było by ok, gdyby jej zakończenie było nieco dłuższe, tak by magnesy z rzęsami do niej przylegały, niestety tak się nie dzieje. Niemniej jednak ten sposób polega na przyczepieniu rzęs na górnym i dolnym pasku do pęsety, tak by magnesy były skierowane do środka. Następnym krokiem jest przysunięcie pęsety jak najbliżej linii rzęs i ściśnięcie jej by magnesy się połączyły. Jak już wspomniałam łatwo nie jest, dlatego ja preferuje drugi sposób.

Drugi sposób aplikacji:

Nakładanie rzęs za pomocą zwykłej pesety. Górny pasek nakładamy wzdłuż naturalnych rzęs, uważamy by rzęsy się nie przesunęły i nie spadły, następnie dolny pasek zbliżamy od spodu tak by magnesy ze sobą się połączyły. Jak dla mnie to zdecydowanie prostsza metoda, którą polecam. 

Jak zdjąć rzęsy magnetyczne?

To chyba zdecydowanie jest najłatwiejsze. Przede wszystkim nie ciągniemy za rzęsy z całej siły, a chwytamy za nie i pocieramy o siebie delikatnie palcami, aż odpadną. Proste!
Rzęsy magnetyczne

Przejdźmy do zalet i wad rzęs magnetycznych…

Gdy otrzymałam rzęsy magnetyczne Charlene, pierwsze co pomyślałam - WOW, ich aplikacja wygląda na banalną, ale jak już wiecie tak nie jest. Dlatego jedną z wad jest właśnie trudna aplikacja. Chociaż w przypadku rzęs magnetycznych nareszcie moje palce nie są ubrudzone klejem, a dla mnie to duża zaleta. Do zalet zaliczyć możemy również ich trwałość, gdyż przystosowane są do wielokrotnego użytku. Dużym plusem jest również to, że nie niszczą naturalnych rzęs i nie uczulają, w końcu nie nakładamy tutaj kleju. Natomiast z minusów możemy wymienić jeszcze dyskomfort, źle zaaplikowane mogę podrażniać oko, co nie należy do przyjemności.

Podsumowując: Rzęsy magnetyczne Charlene polecam osobom, które są cierpliwe i lubią eksperymentować. Sprawdzą się idealnie jako dodatek do wieczorowych makijażów, podkreślając przepięknie oko.

Dajce znać czy mieliście już styczność z rzęsami magnetycznymi i jak się u Was sprawdziły!

Zobaczcie również:

Do następnego! 

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde