Gentle Day, czyli ekologiczne artykuły higieniczne

Dzisiaj temat rzadko poruszany na blogach a szkoda, bo w końcu nasza higiena intymna jest bardzo ważna! Warto więc o tym rozmawiać! Niemniej jednak jest on uważany trochę za „tabu” i najlepiej byłoby udawać, że coś takiego jak miesiączka i odpowiednia pielęgnacja miejsc intymnych nie istnieje. Może warto to zmienić? Co myślicie?


Miesiączka to czas, w którym kobieta czuje się dość niekomfortowo. Nie dość, że musi uporać się z dyskomfortem podczas tych dni, to dodatkowo często towarzyszy temu złe samopoczucie oraz ból brzucha czy głowy. Dlatego ważne by podczas miesiączki zadbać o siebie bardziej niż zwykle. Dużym znaczeniem podczas tych dni mogą mieć odpowiednie artykuły higieniczne, które mają znaczący wpływ na nasze samopoczucie. Tutaj do wyboru mamy szereg produktów: klasyczne podpaski, wkładki, tampony czy ostatnio popularne kubeczki menstruacyjne. Do tego warto zainwestować w delikatniejszy niż zwykle płyn do higieny intymnej i chusteczki nawilżające. Z pomocą przychodzi nam marka Gentle Day, która w swojej ofercie posiada dość duży wybór ekologicznych artykułów higienicznych. Niestety, w stacjonarnych sklepach większość marek proponuje nam produkty o przeciętniej jakości, dlatego jeśli chcemy wypróbować czegoś w pełni ekologicznego warto zajrzeć na stronę Gentle Day, gdzie znajdziemy produkty o bardzo wysokiej jakości, w pełni bezpieczne dla naszej skóry.

Gentle Day, czyli ekologiczne artykuły higieniczne

Produkty Gentle Day tworzone są z wysokich jakości materiałów, które mają korzystnie wpływać na organizm kobiety. Ich zadaniem jest troska o bezpieczeństwo, zdrowie i komfort podczas miesiączki. Zarówno podpaski, wkładki jak i tampony odznaczają się bardzo wysoką chłonnością, dzięki czemu podczas ich noszenia nie podrażniamy skóry. Ponadto każdy z tych produktów posiada przyjazny dla skóry odczyn pH i certyfikat ekologiczny Oeko-Tex® 100. W trakcie ich testowania nie stwierdzono w nich substancji szkodliwych, a co równie istotne, spełniły wszystkie parametry ekologiczne.  Dołączony do nich żółty pasek anionowy działa antybakteryjnie, regenerująco i wzmacnia odporność. Ponadto usuwa nieprzyjemny zapach i zatrzymuje rozpowszechnianie się bakterii.
No więc dlaczego warto wybrać ekologiczne artykuły higieniczne Gentle Day? Przede wszystkim są bezpieczne i sprawiają, że czujemy się komfortowo podczas ciężkich dla nas dni.

Napiszcie czy znacie markę Gentle Day i co o niej sądzicie!

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde